زندگی راندا برن ؟ ۱۳۹۱/۱۰/۱۵ - ۱۸۱ بازدیدپاسخ:
خانم راندا برن یک کارگردان استرالیایی است که با کمک تعدادی از سخنرانان کارگاههای کاریابی و موفقیت در آمریکا اقدام به تولید فیلم راز کرد و چند کتاب در همین موضوع نگاشته است.
وی در جایی می گوید:
« من با اعتقادی راسخ از استرالیا به آمریکا که پایگاه اکثر مربیان در این زمینه بود پرواز کردم. هفت هفته بعد تیم راز از ۵۵ مربی مهم سرتاسر امریکا فیلم برداری کرد که نتیجه آن فیلمی صد و بیست ساعته شد... هشت ماه بعد راز روی پرده بود.»( کتاب راز راندا برن، ص ۸)


پاسخ:
خانم راندا برن یک کارگردان استرالیایی است که با کمک تعدادی از سخنرانان کارگاههای کاریابی و موفقیت در آمریکا اقدام به تولید فیلم راز کرد و چند کتاب در همین موضوع نگاشته است.
وی در جایی می گوید:
« من با اعتقادی راسخ از استرالیا به آمریکا که پایگاه اکثر مربیان در این زمینه بود پرواز کردم. هفت هفته بعد تیم راز از ۵۵ مربی مهم سرتاسر امریکا فیلم برداری کرد که نتیجه آن فیلمی صد و بیست ساعته شد... هشت ماه بعد راز روی پرده بود.»( کتاب راز راندا برن، ص ۸)
راندا برن سال ۲۰۰۶ فیلم راز را ساخت که همان سال به روی پرده سینما آمد و همان سال هم کتاب راز را نوشت و در سال ۲۰۱۰ کتاب قدرت را در ادامه همان راه راز به رشته تحریر در اورد.
جالب است که کتاب راز بیش از آن که در فضای حیات متعالی و زندگی معنوی و الهی باشد در فضای زیست حیوانی و ترغیب خوانندگان به دنیا گرایی شدید تر و انسان محوری عمیق تر است. شاهد این گفته هم این است که راندا برن بعد از یک دوره سختی و فروپاشی وضعیت مالی و اقتصادی، کتابی را از دخترش می گیرد که مطالعه کند و این کتاب و محتوای این کتاب با هدف پول دار شدن بیشتر به رشته تحریر در آمده است. این کتاب که توسط والاس واتلز به نام «علم پول دار شدن» نوشته شده است؛ خمیر مایه افکار راندا برن واقع شده است و وی در کتاب هایش چندین بار از اثر گذاری این کتاب بر اندیشه راندا برن و مبانی فکری اش نام می برد که بینش جدیدی به وی داده است.
متاسفانه بعضی به غلط راندا برن را یک معلم معنویت و مروج دین و مذهب می شمارند و افکارش را افکار متعالی قلمداد می کنند؛ در حالی که افکار و اندیشه های راندا برن اصولا هیچ ارتباطی با عالم معنا و تمرینات روحی ندارد و اساسا وی یکی از عَلَم داران دنیازدگی و دنیاگرایی است و ایده های وی بر مبنای انسان محوری بنا شده است نه خدا محوری.

جهت اطلاع بیشتر مطالعه مقاله قانون جذب در اسلام که در همین سایت به قلم یکی از پژوهشگران حوزه عرفان های نوظهور (حجت الاسلام شریفی دوست)به رشته تحریر درآمده را مطالعه فرمایید.
یا کتاب کاوشی در معنویت های نوظهور، نوشته حمزه شریفی دوست بخش قانون جذب.

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
تمام کتاب هایی که در طول عمرم خواندم یک طرف این کتاب هم یک طرف .خداروشکر عالی بود
میهمان
برخی صحبت های این نویسنده خوب و سودمند هستند.مثل همون قدرت شکرگزاری و این که تفکر مثبت میتونه تو زندگی انسان ها تاثیر داشته باشه.اما این خانوم خیلی خیلی افراطی رفتن جلو و همه چیز رو منوط به افکار ما دونستن.درحالی که ما هممون میدونیم که همه چیزا رو با قدرت تفکر به تنهایی نمیشه بدست آورد.اگه شما با واقع بینی به جملات ترجمه شده این نویسنده نگاه کنید خیلی حرفاشو افراطی و به دور از واقعیت میبینید که واقعا تو دنیای واقعی همچین چیزایی غیرممکنه.
میهمان
من از خانم راندابرن کمال تشکر رو دارم چون ما رو با مفهوم عشق خدا و معنویات اشنا کرد
میهمان
باسلام
اگر موضوع سر مسائل اقتصادیه که خدا به هرکسی که بخواهد بدون حساب میبخشد، درستش اینه ک انسان جنبشو داشته باشه ،ینی هم دین و هم دنیا در کنار هم، آدم نباید که تارک دنیا بشه ،اگه واقعا انسان صالحیه تو مسایل مادی این چیزا مشخص میشه...
میهمان
واقعا به کار بردن و استفاده از مطالب و مستندات این خانوم حماقت محضه
دوستان به اصطلاح روشن فکر من کتابای موفقیت زیادی خوندم و به این نتیجه رسیدم که کسی که خودش نتونسته به ثروت و موفقیت برسه چطور بقیه رو میخواد به ثروت برسونه؟
تمام داشته های الانش هم مدیون ساده لوح هاییه که کتاباشو خریدن...
انسان کلا دوست داره چیزایی ببینه و بشنوه که دوست داره
به خاطر همینه که سخنان احمقانش برای بعضیا شیرین و منطقیه....
شما کتاب اثر مرکب دارن هاردی که یک ثروتمند خودساخته س بخون، کتابای ایشونم بخون ببین چه کسی منطقی صحبت میکنه.
میهمان
به خدا من چند ماه پیش از موضوعی می ترسیدم همون بیشتر می شد چرا دروغه
میهمان
بهترین کتاب دنیا کتاب راز و قدرت و شکرگزاری است که هیچ متافاتی با دین نداره بلکه ما را در فهم بهتر دین و آشنایی با نعمت های خدا کمک می کند.
میهمان
باتشکر کتاب خوبیه من وقتی که کتاب راز را خواندم به کتاب خواندن علاقه مند شدم
میهمان
اصلا درمورد کتاب راندابرن چیزی خوندی دوست عزیز . .
کتاب معجزه شکرگذاری رو خوندی ..
والا ما ۲۳ سال از حرفای شما چیزی نفهمیدیم نفهمیدیم چرا نماز میخونیم یا .. .
ولی کتاب معجزه شکر گذاری راندابرن خیلی کمک کرد که کارامو با اعتقاد بیشتری انجام بدم . .
التماس خرد دوست من .. .
میهمان
با سلام بر شما و امیدوارم که خداوند همه را به راه است و درستی هدایت نماید
میهمان
میخواستم کامنت بذارم ولی دیدم کاربران جوابتونو دادن
انظر ما قال و لاتنظر من قال
شما به اتها زنیتون ادامه بدید مساله ای نیست
میهمان
واقعا از طرز تفکرتان متاسفم دنیایتان را برای خودتان حفظ کنید
میهمان
یک دنیا ممنون.من از طرفدارهای پروپا قرص سایتتون هستم.دائما سر میزنم و از مطالب جدیدتون استفاده می کنم.خیلی خیلی ممنون
میهمان
با تشکر از نظرات دوستان
آنچه که مسلم است در سایت مذکور، اندیشه های این افراد مورد نقد و بررسی قرار گرفته است، چنانکه قانون جذب و یا همان راز نیز، به لحاظ دیدگاه اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گرفته است که البته این نقدها به لحاظ دینی قابل تامل می باشد.
اندیشه های مطرح شده، به هیچ وجه در سایت مذکور، بدون بررسی و نقد، رد نشده اند.
میهمان
من از وقتی کتاب قدرت راندا رو خوندم بسیار بر زندگی شخصی ام تاثیر گذاشت و بسیاری گفته های او همانی است که در قرآن و منابع اسلامی ما بطور کامل وجود داره و او یک زاویه دیگر اینکارو کرده ما میتونیم اسم عشق راندا رو خدا بزایم و از مفاهیم اخلاقی خوبش استفاده کنیم ما در فلسفه صدرا هم برای اثبات وجود خدا می خوانیم که همه دنیا محضر خداست و من ازهمه تقاضا میکنم این کتاب رو حتما بخونن
میهمان
حضرت علی (ع) می فرمایند که وسعت دنیای هرکس به اندازه فکر اوست. که تمام نوشته های خانم برن حول همین محور است.لطفا کمی منصف باشید.
میهمان
با سلام دوستان.اگر فقط کمی منصف باشیم می بینید که بعد از قرنها کاری که ما در تمام حوزه های اندیشه انجام دادیم در مقابل کار غربیها قطره ایست در برابر اقیانوس.راحت ترین کاری که از دست ما برمی آید متهم کردن و رد کردن تمام اندیشه هایست که همسو با ما نیستند که دلیل آن هم صد البته نه غلط بودن آنهاست بلکه عقب ماندگی ما و خودبزرگ بینی است.عزیزان اگر غزلیات حافظ و مولانا و عطار و ... وندای عاشقانه عرفای سده های پیش نبود نمی دانم که روح خود را با چه تلطیف می کردیم و از کدام ساغر عشق می نوشیدیم.امروز در کجا هستیم .آیا اسیر بحث های فقهی و متهم کردن تمام دنیابه دلیل دگر اندیشی هستیم آیا فکر نمی کنید بسیاری از کارهای غربیان چراغی برای ماست تا راه خود را برای کند و کاو در اصول دینمان بیابیم. آیا تا آن اندازه که درگیر بحث های کلامی بوده ایم با اسماء و صفات باری تعالی و عشق بی نهایتش که جوهره خلقت است خود را غرق در نور و شادمانی بی انتهاکرده ایم.بیایید عزیزان با نگاهی دیگر به اندیشه های نو از شناخت انسان که همه انواری از خورشید عالمگیر عشق الهل اند آغوش خود را برای دریافت مواهب باز کنیم.دست از محکوم کردن برداریم و خود دست به کار عشق شویم.هو لطیف الخبیر.
میهمان
واقعا چرا هر دیدگاهی ک از غرب بیان میشه ارو از روی تعصب و بغض نگاه میکنید من ک با خوندن این کتاب ب قدرت بیش از اندازه خدا فکر کردم و اینکه چقد علم ها وجود داره ک ما هیچی راحع بهش نمیدونیم همین حرفا باعث شده ما جوونارو زده میکنید
اسلام هم با افراط و تفریط مخالفه
میهمان
به نظر من مطالب این کتاب با اموزه های دینی هیچ منافاتی نداره وبه ادم امید واعتماد به نفس میده ،پیغمبراکرم(ص)میفرماید :فکر کردن به فقر ،فقر می اورد وفکر کردن به ثروت ،ثروت .
میهمان
من نزدیک به دو سال و نیمه که با قانون جذب اشنایی دارم و ازش تو زندگیم استفاده میکنم و بهش کاملا ایمان دارم.نمیخوام با مخالفای این قانون بحث کنم فقط بهتون پیشنهاد میکنم که دست از لجاجات بر دارین و وبرای یه مدت کوتاه هم که شده ازش استفاده کنین خودتون نتیجش رو میبینین.
اخرش اینکه فکر میکنم این جمله از اسپینوزا باشه که میگه:"حقیقت انچه که وجود دارد به واسطه انکه عده ای انرا نمی پذیرند از بین نمیرود..."
میهمان
سلام علیکم
عزیزان بدانید که تعصب در هرکجاباعث انحراف ونابودی است ودر مسایل دین وشریعت مهلک تر. لذانباید حرف وصحبتی را از روی احساسات زد وآن را به دین مقدس اسلام نسبت داد.بنده خود به عنوان یک محقق وکارشناس دینیومحقق حوزه ودانشگاه کتابهای خانم راندابرن رامطالعه کرده ام وتحقیقات کاملی دراین باب دارم وباید بگویم که مطالب ذکر شده دراین کتاب غیر دینی وحیوانی نیست برعکس این ها برگرفته از دین واحادیث وفقه شریف ماست که نحوه بیان آن تفاوت دارد.
مگر چیزی غیر از این است که شکر نعمت باعث فزونی وکفران آن باعث ازبین رفتن آن نعمت می شود واین که دعا کلید اجابت نعمت است چه مادی وچه معنوی ومگر غیر از این است که فرموده اند هرگاه به در گاه خداوند دعامیکنید یقین داشته باشید که خداوند آنرا اجابت می نماید واین گونه تصور کنید که همان لحظه به شما اعطا شده است واین گونه به خداوند امید داشته باشیدو بدانید که درواقع قانون راز همان درخواست ودعا به درگاه خداست واین راز همان چیزی است که امام زمان ما (عج)می فرمایند:قلب انسان ظرف مشیت واراده الهی ایست.یعنی خداوند به اندازه نیت وشفافیت قلب ودرخواست بنده اش به اورزق مادی ومعنوی ودرجات کمال اعطا می کند .وحیوانی وانسانی بودن آن به خود بنده بستگی دارد .الهذامطالب کتاب راز همان آموزه های دینی ماست که متاسفانه به دلیل اینکه مبلغان دینی ماآنرا به گونه های دیگری از زعم خود بیان کرده اند ودر بیان دین کوتاهی نموده انداین گونه اختلافات غلط پیش آمده است وبدانید که :ان الله جمیل ویحب الجمالخداوند زیباست وزیبایی را دوست داردورد قانون جذب رد دین وهماهنگی دقیق در نظام آفرینش ونیروهای روحانی درونی می باشدکه این بسیار غلط ومنحرفانه است اذا دنباله رویی در مسایل مادی ومعنوی وهدف از آن (دنیایی یا قرب الهی )به خود فرد بستگی داردواین هیچ ربطی به عرفان های نوظهور ندارد.الهم اجعل عواقب امورنا خیرا............استاد عبداله ابن عبداله

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.