زیارت ناحیه مقدسه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۱۲ بازدید

زیارت ناحیه مقدسه بنا به آنچه در اقبال الاعمال سید بن طاووس آمده است از طرف امام زمان -عجل الله تعالی فرجه الشریف- به صورت توقیع «نامه» به دست محمد بن غالب اصفهانی بیرون آمده است.
زیارت ناحیه مقدسه بنا به آنچه در اقبال الاعمال سید بن طاووس آمده است از طرف امام زمان -عجل الله تعالی فرجه الشریف- به صورت توقیع «نامه» به دست محمد بن غالب اصفهانی بیرون آمده است. در این زیارت امام زمان مصایب جد بزرگوارشان سالار شهیدان اباعبدالله الحسین -ع-ودیگر شهدا واهل بیت آن حضرت را بازگو نموده اند این زیارت در بحار جلد ۹۵/۳۱۷ آمده است به صورت مستقل نیز چاپ شده در کتاب منتخب حسنی نیز آمده است لکن در مفاتیح نیامده ممکن است جهت عدم نقل ان در مفاتیح عدم اعتماد به صدور آن از امام زمان بوده است چون برخی در صدور این زیارت از امام زمان تردید کرده اند از جمله مرحوم مجلسی (بحار۹۵/۲۳۱)لکن خواندن این زیارت حتی اگر از معصوم هم صادر نشده باشد به این قصد که امید است از معصوم باشد نیز خوب است ضمن آنکه در زیارت بهتر است زیارت ماثور از معصومین خوانده شود لکن سلام به هریک از ائمه وزیارت آنان به غیر الفاظ ماثور نیز صحیح است ودارای ثواب , از سوی دیگراین زیارت دارای مضامین زیبا وسوزناکی در مصایب سید الشهدا علیه السلام است . (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۱۴۵/۱۰۰۱۰۵۷۴۳)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.