زیارت پیامبر(ص) ۱۳۸۷/۱۲/۰۴ - ۴۸۳ بازدید

ثواب زیادی برای زیارت رسول الله آمده این (زیارت) چیست و چطور حاصل شود؟

در پاسخ به این پرسش چند نکته قابل دقت است :
1- زیارت به معنی دیدار و ملاقات است و منظور از زیارت رسول خدا –ص- و ائمه معصومین –ع- همان حضور یافتن در کنار مرقد مطهر آنها و بهره مند شدن از فیوضات و اشراقات و عنایات خاص آنها نسبت به زائران قبرشان می باشد .
2- البته آن چه مهم و ارزشمند است داشتن ارتباط قلبی و ربط روحی و باطنی با معصومین –ع- است که این مهم در پرتو شناخت آنها و اطاعت از رهنمود ها و دستورات سعادت بخش آنها حاصل می گردد ولی تعمیق و استمرار این ارتباط در سایه زیارت آنها و تشرف به بارگاه ملکوتی آنها حاصل می گردد و به همین خاطر است که این همه بر زیارت آنها تاکید شده است .
3- زیارت اولیای دین تجدید پیمان با آنها و بزرگداشت یاد و خاطره ایثار و بزرگواری آنها و یاد آوری و زنده کردن آرمان ها و اهداف الهی آنها است .
4- البته کسی که امکان حضور در کنار قبر مطهر معصومین -ع- برایش فراهم نیست می تواند با خواندن زیارت نامه های آنها که برخی از آنها مخصوص زیارت از راه دور است با آنها مرتبط گردد و از عنایات و فیوضات آنها برخوردار گردد .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.