سرمایه گذاری خارجی ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ - ۱۹۵۰ بازدید

آیا بهتر نیست اجازه دهیم شرکت های بزرگ اقتصادی در ایران شروع به فعالیت کنند که علاوه بر اشتغال زایی و انتقال تکنولوژی در مواقعی که دولت های غربی میخواهند ایران را تحریم کنند ایران نیز با بلوکه کردن سرمایه های شرکت ها اهرم فشاری داشته باشد به طوری که هزینه تحریم ایران چند برابر گردد یعنی به نوعی آنها را وابسته اقتصادی خود کنیم؟

کشورمان در کنار پرداختن به اقتصاد مقاومتی، همواره از سرمایه گذاری خارجی در راستای منافع و مصالح ملی استقبال می نماید و هیچ گونه مشکلی نه از لحاظ قانونی و نه اجرایی در این زمینه وجود ندارد. اما علت اینکه چنین امری به صورت مطلوب تحقق نمی یابد به عوامل متعددی بر می گردد که نوعاً در اختیار ایران نیست، همانند دشمنی و خصومت دیرینه قدرت های استکباری که با کارشکنی های مختلف جلوی هر گونه سرمایه گذاری در کشورمان را می بندند. عامل دیگر ناامن بودن منطقه خاورمیانه و بحران هایی است که در کشورهای پیرامون ایران وجود دارد، که ریسک سرمایه گذاری را بالا برده و شرکت های بزرگ اقتصادی مایل به چنین ریسکی نیستند. از این رو راهکار نهایی تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت های داخلی است که درمان اصلی مشکلات اقتصادی و حرکت به سمت پیشرفت همه جانبه است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.