سقط جنین ۱۳۹۱/۰۳/۱۶ - ۴۷۰ بازدید

به صورت ناخواسته حامله شده ام، اگر بچه دار شوم از درس و کارم عقب می افتم لطفا توضیح دهید چرا سقط کردن چنین فرزند ناخواسته ای که باعث می شود خیلی از چیزها را ازدست بدهم گناه است؟ من دوتا بچه دیگر دارم که نمی توانم به تربیت یا تامین زندگی سومی هم برسم.

آیا حاضرید فرزندانی که زنده هستند را به همین بهانه ها بکشید؟ فکر می کنید بچه ای که در رحم دارید با بچه ای که جلوی شما بازی می کند با هم فرقی دارند؟ جز اینکه بچه در رحم نیز انسان دارای روح است و حق زندگی کردن دارد. جز این است که بچه در رحم ناتوان تر و نیاز بیشتری به مادری دل سوز دارد؟ آیا صرف اینکه این بچه را نمی بینید ، می تواند دلیل موجهی بر کشتن آن باشد؟ چون هنوز احساسات و عواطفتان متوجه او نشده است پس حق دارید او را بکشید؟ یعنی چون نسبت به یک بچه احساس و عاطفه دارید، فرزندکشی کار بدی است ولی چون نسبت به فرزند دیگرتان که فرصت پیدا نکرده است احساسات و عاطفه شما را به خود جذب کند ، پس حق دارید او را بکشید!! هیهات از این نحوه تفکر!! فکر نمی کنید این کودک کشی خیلی رذیلانه تر و پست تر از کودک کشی های عصر حجر و جاهلیت عرب است.بهانه هایی هم که مطرح می کنید ، به نظر خیلی شیطانی است. اولا اگر بنا باشد ناتوانی یا احساس ناتوانی در تربیت فرزند، دلیل موجهی بر فرزندکشی باشد، بسیاری از پدر و مادر ها بایستی فرزندان خود را می کشتند. راهکار معقول این است که به جای بهانه تراشی ،توانایی های تربیتی خود را بالاببرید و خود را بر تربیت فرزندان شایسته که می توانند منشا خیر کثیر و باقیات الصالحات در دنیا و آخرت باشند متمرکز کنید. ثانیا، از کجا می دانید که همین عمل شیطانی باعث نشود که آن چه را به آن دل بسته اید، خداوند متعال به خاطر نافرمانیتان از دستوراتش از شما دریغ نکند، که البته یقینا چنین خواهد شد.
فرزندکشی فقط مخصوص عرب جاهلی نبوده است، سقط جنین همان فرزند کشی ولی متناسب با توحش و جاهلیت دنیای مدرن است. خداوند متعال در آیه ۱۴۰ سوره انعام می فرماید: «یقینا کسانی که فرزندان خود را از روی جهالت کشتند گرفتار خسران شدند، آن چه را خداوند به آنان بخشیده بود بر خود تحریم کردند و بر خدا افترا بستند و گمراه شدند و هرگز هدایت نیافته بودند». خداوند وعده داده است که نه تنها این عمل موجب خسران شما در دنیا و آخرت خواهد شد بلکه هرآنچه را به خاطر این گناه به آن دل بسته اید، یقینا ناامیدتان خواهد کرد و به نتیجه نهایی نخواهید رسید.
حتی از فکر این عمل شیطانی هم توبه و استغفار کنید که خداوند متعال در قرآن کریم، گرفتن جان انسان را از بزرگ ترین گناهان برشمرده و برای آن وعده خلود در جهنم داده است: «أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ؛ هر کس انسانى را جز براى قصاص نفس یا فسادى که در روى زمین کرده بکشد چنان است که گویى همه مردم را کشته (و گمراه ساخته و در جهنمى مخصوص قاتلان بى گناهان خواهد بود)، و هر کس انسانى را حیات بخشد گویى همه مردم را زنده کرده (و هدایت نموده) است.»
سقط جنین راحت ترین راه حل برای مشکل شماست، در صورتی که با مشاوره با اعضای خانواده (مادر، خواهر و همسرتان) کنید و همکاری آنها را به صورت پراکنده جلب نمایید، از مرخصی های زایمان استفاده نمایید و مواردی از این دست، راه های بهتری خواهید یافت.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.