سلام واجب درنماز ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵۰۸۵ بازدید

سلام در نماز گفتن هر سه سلام واجب هست یا نه ؟؟؟؟

طبق نظر همه مراجع : سلامِ واجب نماز، یکى از این دو سلام «السلام علینا و على عباد الله الصالحین» و «السلام علیکم و رحمة الله و برکاته» است و با گفتن سلام اول به قصد خروج از نماز، سلام دوم جزء مستحب نماز است و با گفتن سلام اخر نماز به تنهایی به واجب عمل کرده اید. و اما بعد از تشهّد رکعت آخر نماز مستحب است در حالی که نشسته و بدن آرام است قبل از سلام واجب بگوید: «السلام علیک ایها النبی و رحمه الله و برکاته».(توضیح المسائل محشی مراجع مساله 1105)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
ایاباگفتن سلام اول می توان نمازراپایان برسانیم؟
پرسمان
سلام علیکم، سلام آخر را بگوئید کافی است.طبق نظر همه مراجع : سلامِ واجب نماز، یکى از این دو سلام «السلام علینا و على عباد الله الصالحین» و «السلام علیکم و رحمة الله و برکاته» است و با گفتن سلام اول به قصد خروج از نماز، سلام دوم جزء مستحب نماز است و با گفتن سلام اخر نماز به تنهایی به واجب عمل کرده اید. و اما بعد از تشهّد رکعت آخر نماز مستحب است در حالی که نشسته و بدن آرام است قبل از سلام واجب بگوید: «السلام علیک ایها النبی و رحمه الله و برکاته».(توضیح المسائل محشی مراجع مساله ۱۱۰۵)

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.