سوال اساسی از برادران اهل سنت درباره قتل عثمان ۱۳۹۰/۰۸/۲۲ - ۲۰۸ بازدید

سوال از برادران اهل سنت آیا کسانی که عثمان را به قتل رساندند هواپیما و هلی کوپتر و تانک داشتند که ناگهان وارد شهر مدینه شده عثمان را به قتل برسانند و بعد از دفن او در قبرستان مسلمین جلوگیری کرده و بدون هیچ تلفاتی راه خود را گرفته و به خانه خود برگردند؟

بر هیچ مسلمانی پوشیده نیست که شهر مدینه محل اجتماع چندین هزار نفر از صحابه بوده است حال کدام انسان عاقلی می پذیرد که با وجود این همه صحابه یک عده غریبه وارد شهری که حرم رسول الله (صلی الله علیه و اله) است شده چهل و نه روز خانه عثمان را محاصره کنند واو را به قتل برسانند و هیچ یک از صحابه هم به آنها معترض نشوند ؟؟؟؟؟؟ اگر واقعا چنین چیزی باشد باید گفت کسانی که اجازه دادند حرم رسول الله(ص) توسط یک عده غریبه یهودی هتک شود و بیت المال ان غارت شود بی غیرت گفت !!! اگر واقعا صحابه خواهان قتل عثمان نبودند باید همه دست به دست هم داده و از عثمان دفاع می کردند.پس اگر دلائل روایی و تاریخی را هم کنار گذاریم مطمئنا چنین چیزی با عقل هیچ انسانی سازگار نیست و اثبات می کند که عده زیادی از صحابه در قتل عثمان بن عفان نقش داشته اند .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.