سید صادق شیرازی- رهبری ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۴۹۹۰ بازدید

چند سالیست که از طرف بسیاری، بدگویی هایی درباره ی آیت الله سید صادق شیرازی می شنویم. بنده جوان هستم و این موضوع برایم اهمیت پیدا کرد فلذا مشغول نحقیق شدم. نتایج تحقیق بنده اینکونه است که اولا بعضی از مطالب نقل شده درباره ی ایشان تهمت است با استفاده از روش هایی مثل تقطیع فیلم. ثانیا اکثر مواردی که درباره ی ایشان میگویند در اصل اشتباهات کسانیست که خود را مربوط به ایشان میدانند و عقلا و تحقیقا اشتباهات طرفداران یک نفر را نباید به خود آن شخص نسبت داد. ثالثا به این نتیجه رسیدم که اختلاف نظر های بین ایشان و حضراتی مثل مقام معظم رهبری در اصل اختلاف نظرهایی معمولی بین فقهاست و جایی نیست که بگوییم در اینجا مثلا آیت الله شیرازی و رهبر عزیز مان خط فکرشان در تناقض است. بنده بعد از رسیدن به این نتایج و نتایجی دیگر، احترام ایشان را نگه میدارم و حتی بیشتر با علم و تقوی و حکمت ایشان آشنا شدم و فهمیدم عالمی فرزانه هستند و از ارادتم به مقام معظم رهبری هیچ کم نشد. منتها از شما خواهشمندم چنانچه مقدور است دیدگاه مقام معظم رهبری و دفترشان را درباره ی ایشان بفرمایید. مطمئنا پاسخ شما بسیاری از جاهلان را آگاه میکند

ما نیز معتقدیم که باید جایگاه و شأن علما و فقها حفظ شود و بدگویی و بی احترامی به علما را شایسته نمی دانیم . در مورد مطالبی که در مورد ایشان مطرح می شود ، باید بگوییم گرچه ممکن است برخی مطالبی که در مورد ایشان گفته می شود ، نادرست باشد و یا به دلیل عملکرد برخی از اطرافیان و نزدیکان ایشان باشد ، اما برخی از اقدامات ایشان به ویژه بی توجهی به مسأله وحدت مسلمانان و طرح مسایل اختلاف آمیز میان مسلمانان و ترویج قمی زنی و ... که در راستای اهداف دشمنان اسلام در ایجاد اختلاف میان مسلمانان و ارایه چهره نا مناسب از تشیع است ، قابل توجیه نبوده و فراتر از اختلاف نظر معمول در میان فقها است .ضمن اینکه عدم برائت صریح ایشان از برخی افراد و شبکه های منتسب به ایشان که در مسیر اختلاف افکنی در میان مسلمانان و توهین به جمهوری اسلامی و رهبری حرکت می کنند ، شائبه هایی را در مورد ایشان به همراه دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت . به عنوان نمونه در رابطه با شبکه امام حسین علیه السلام که منتسب به آیت الله سیدصادق شیرازی است، باید گفت: این شبکه مطابق اساسنامه اعلامی، در جهت تبلیغ افکار و اندیشه های تشیع در دنیا، راه اندازی شده است و بر اساس اطلاعات منتشره در شبکه و نیز سایت متعلق به این شبکه، تحت اشراف آیت الله سید صادق شیرازی می باشد ولی برخی اقدامات آن مشکوک است. جمع آوری پول و کمک توسط افرادی معدود و ناشناس آن هم از طریق حسابهای موجود در انگلیس و آمریکا، تبلیغ اعمالی انحرافی مانند قمه زنی به عنوان آموزه های اصیل شیعی، عدم موضعگیری های شفاف در قبال حوادث مربوط به جبهه مقاومت و یا انقلاب اسلامی ایران، انحراف در تحلیل جنایات جریان تکفیری در سوریه به سمت معرفی نمودن اهل سنت به عنوان عاملین اصلی این جنایات، تلاش در جهت ایجاد اختلاف افکنی میان مسلمانان و عدم توجه جدی به مقوله وحدت سنی و شیعه، همراهی کامل شرکتهای پخش ماهواره ای با این شبکه از جمله این ابهامات است. نکته قابل توجه اینکه در حالی که شبکه های خبری برون مرزی ایران مانند پرس تی وی، العالم، با اخلال روبرو شده و محدودیت هایی برای آن ایجاد می شود ، کسی از دشمنان اسلام معترض فعالیت اینگونه رسانه ها آن هم در کشورهای اسلام ستیزی مانند انگلیس، کانادا و آمریکا نمی شود؟ برخی از اظهارات مطرح شده در این گونه شبکه ها یا افراد منتسب به ایشان در مورد اهل تسنن برخلاف مواضع اصولی نظام و مقام معظم رهبری در راستای وحدت میان مسلمانان می باشد. امری که با اندکی تأمل در شرایط منطقه و جهان به خوبی قابل درک است. چگونه می توان با وجود دشمنانی که درصدد به هم زدن وحدت میان مسلمانان وضربه به اساس اسلام هستند، سخنانی را مطرح نمود که در راستای اهداف دشمنان باشد. براستی چه کسانی از آسیب دیدن وحدت میان مسلمانان سود خواهند برد؟ جز کسانی که با اصل دین اسلام دشمنی دارند. آیا مسلمانان با وجود این همه دشمن که اساس اسلام را هدف گرفته اند، شایسته است که به دشمنی و اختلاف افکنی میان خود دامن بزنند و با دست خویش دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خویش یاری رسانند. از این رو هر موضع گیری و رفتار و گفتار در شرایط کنونی که به اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان بیانجامد دانسته یا نا دانسته در راستای اهداف دشمنان اسلام بوده و آبی به آسیاب آنان خواهد بود.
مقام معظم رهبری و دفتر ایشان در خصوص ایشان اظهار نظر خاصی نفرموده اند. رویکرد و مواضع مقام معظم رهبری نسبت به جهان اسلام و وحدت مسلمانان و جایگاه نظام جمهوری اسلامی کاملاً مشخص و شفاف است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.