سیر مطالعات و تحقیقات دینی ۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۲۷۵ بازدید

سلام,خسته نباشید,با اینکه جواب بعضی سوالا مثل وجود خدا و...رو میپرسم و تا یه مدت ذهنم اروم میشه دوباره سوالات میان تو ذهنم خودم خیلی از این شرایط خستم از این سوالا,تردیدا,درگیریا,میخام راحت زندگی کنم ,به خدا میگم خدایا قلبما اروم کن ,قانعم کن,من نمیخام همه عمرما به اینکه ذهنم درگیر این سوالا باشه بگذرونم,چیکار کنم؟؟؟؟ چند سال باید درگیر این سوالای تکراری باشم,خیلی از سوالامو از خود شما پرسیدم اون لحظه خوندم منطقیم بوده شاید,بعد ی مدت دوباره میان تو ذهنم ,درگیرشون شدم,جوابم بهشون نمیدم عذاب وجدان میگیرم,مدام تو فکر سوالم,اصلا شرایط خوبی نیست,میخام ذهنما ازاد کنم,کمکم کنید

دوست گرامی. ذهن شما در جستجوی حقیقت است و انسان با رسیدن به حقیقت به آرامش فکری می رسد. راهکار سوال از مراکز پاسخ گویی خوب است اما کافی نیست شما باید برای خود سیر مطالعاتی و تحقیقات دینی داشته باشید و با مطالعه کتاب در موضوعاتی که نیاز دارید به حقیقت دست پیدا کنید و به آرامش فکری برسید. سیر مطالعات و تحقیقات موضوع محور! سیر مطالعات و تحقیقات موضوع محور در مقابل سیر کتاب محور یا مولف محور است. در این قسمت برخی واژه های مهم و راهبردی را جهت مطالعه و تحقیق معرفی می کنیم. لازم است برای مطالعه و تحقیق در این موضوعات، ابتدا منابع آن را بدست آورید، زیرا تحقیق در منابع خودش مرحله ای از کار تحقیقی محقق و پژوهشگر حساب می شود. کتاب خانه های الکترونیکی و اینترنت منبع خوبی برای بارگذاری کتاب و مقالات مربوطه می باشد. این گونه مطالعات و تحقیقات لازم است زیر نظر استاد عالم انجام شود و نتیجه بدست آمده به او گذارش و مورد تایید ایشان باشد. برخی موضوعات مهمی که نیاز به مطالعه و تحقیق دارند، عبارتند از: جهانبینی - خداوند - معنا و حقیقت زندگی - هدف زندگی - چیستی و چرایی بندگی - آزادی - غفلت - ایمان - کفر و شرک - کمال انسان - ولایت - دنیا - دین - اخلاق - مرگ - عالم آخرت - نیت و قصد و انگیزه - اراده و عزم - خودشناسی - روح - نفس - عقل - عقلانیت - قلب - خودسازی - خوشبختی و سعادت - معیار انسانیت - جهاد اکبر - تزکیه نفس - تقوا - توبه - پرستش - صفات بندگان خدا - توکل - رضا - تسلیم - تفویض - صبر - شکر - عرفان - سیروسلوک - عشق - توحید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.