شبهای پیشاور ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ - ۱۰۴۱ بازدید

چه دلیلی وجودداردکه شبهای پیشاورمتن پیاده شده مناظرات سلطان الواعظین است نه کتابی رمان گونه که ایشان نوشته اند؟

1 - امکان رمان بودن آن وجود ندارد.
2 - فراوانی مخالفان با مکتب اهل بیت عصمت وطهارت علیه السلام بخصوص در منطقه مورد مناظره هیچ احتمال خلاف واقع بودن مطلب نداده اند.
3 - گزارشهای متعدد مبنی بر وقوع نشستها مورد گواهی عام و خاص ، موافق و مخالف برگزاری وجود دارد.
4 - فراوانی دشمن ، تضعیف کنندگان و تکذیب کنندگان و نویسندگان نقد و بررسی و ابطال این کتاب شریف به دنبال تخریب وجهه کسانی را که از فرهنگ اهل بیت علیهم السلام دفاع مینمودند، گواهی بیّن بر وقوع نشستها ست .
5 - همه اعتراف دارند (از شیعه وسنی ) که این کتاب محصول سفر فقید سعید مرحوم آیت الله علامه حاج سلطان الواعظین شیرازی به پاکستان و مشروح مذاکره و مناظره او در طول ده شب با بعضی از علمای اهل سنت در پیشاور است
6 - رمان واژه ای فرانسوی است به معنای داستانی که به نثر نوشته شود و شامل اتفاقات و حوادثی ناشی از تخیل نویسنده باشد و آن، اقسامی دارد. رمان آموزشی که داستانی است شامل مطالب علمی، طبیعی و فلسفی، رمان پلیسی که داستانی حاکی از حوادث مربوط به دزدی، جنایت و کشف آن‌ها توسط کاراگاهان زبردست است، رمان تاریخی که داستانی است که اساس آن مبتنی بر وقایع تاریخی باشد و رمان عشقی که داستانی است که شالودهٔ آن بر عشق نهاده باشد )فرهنگ فارسی معین(
خوب بود مشخص می کردید که - شبهای پیشاور - از کدام نوع آن است . در حالی که دادگاه تاریخ مخالفان نظری شیعه را درمعرض محکمه وجدان انسان های بیدار قرار داده است .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.