شبکه جهانی اطلاع رسانی امام مهدی (عج) ۱۳۹۲/۴/۱

شبکه جهانی اطلاع رسانی امام مهدی (عج)با توفیق الهی بنام نامی حضرت مهدی(عج) حدود بیست و پنج سال است که در جهت نشر معارف اهل بیت(ع) و شرح کلمات و آثارایشان و مبارزه با تهاجم فرهنگی و انحرافات عقیدتی و بدعتهای شیطانی گام برداشته و دست به قلم شده ایم.
لزوم و ضرورت این اقدام بر دلسوختگان راه(قرآن و عترت) و منتظران امام نور و فضیلت حضرت ولی عصر(عج) پوشیده نیست.
mahdi_0.jpgشبکه جهانی اطلاع رسانی امام مهدی (عج)با توفیق الهی بنام نامی حضرت مهدی(عج) حدود بیست و پنج سال است که در جهت نشر معارف اهل بیت(ع) و شرح کلمات و آثارایشان و مبارزه با تهاجم فرهنگی و انحرافات عقیدتی و بدعتهای شیطانی گام برداشته و دست به قلم شده ایم.
لزوم و ضرورت این اقدام بر دلسوختگان راه(قرآن و عترت) و منتظران امام نور و فضیلت حضرت ولی عصر(عج) پوشیده نیست.
جایی که مادیون و ماتریالیستها با شعار طرفداری از خلق به جنگ دین خالق (اسلام) می آیند و مکتب زنده ما را راه تخدیر می خوانند و جایی که وهابیون در قلب جهان اسلام تفرقه مولود سقیفه را صد چندان نموده، شیعه را مشرک و بدعت گذار می نامند و جایی که قلمزن های مزدور آمریکا و دیگر جنایتکاران به عقائد دینی و مذهبی ما می تازند، آیا نباید وارد میدان مبارزه فرهنگی شویم و از صمیم قلب و بر اساس عقیده به قرآن و عترت به تلاش فکری و جهاد عقیدتی بپردازیم؟
و اینک جهت اطلاع مدافعان ولایت، بیلان تلاشهای فکری و خدمات فرهنگی که بنام مرکز جهانی حضرت ولی عصر (عج) انجام گرفته است را عرضه می داریم.

۱- جمع آوری حدود ۵۰۰۰ عنوان کتاب به زبانهای فارسی-عربی-انگلیسی-فرانسه-روسی-اردو-ترکی استانبولی و تاجیکی-آلمانی که تاکنون درباره وجود مطهر حضرت ولی عصر(عج) به چاپ رسیده است.
۲- مباحثه با گروندگان به ادیان و مذاهب غیر اسلامی و غیر شیعی در موضوع حقانیت اسلام و تشیع از جمله مباحثه با آقای مهندس (So-Miyake) محقق ژاپنی-(بودائی) و مباحثه با آقای عبدالرحمن العلی خطیب عراقی(سنی) و مهندس لنارت پتر سورنسن از کشور دانمارک و خانم دوریس کلوزن از کشور آلمان و ده ها نفر دیگر که سرانجام مؤمن به اسلام و ولایت و امامت ائمه اثنی عشرعلیهم السلام گردیدند.
۳- تشکیل مجالس درس فقه و اصول و عقائد برای طلاب علوم دینیه و دانشجویان
۴- تشکیل برنامه های متنوع دینی و مذهبی به مناسبت اعیاد و شهادت اهلبیت(ع) و سخنرانی آیات و علماء اعلام و اساتید حوزه و دانشگاه برای عموم طبقات بویژه نسل جوان.
۵- تأسیس مؤسسه فرهنگی و انتشاراتی بهار قلوب با هدف احیاء ، ترجمه و نشر کتب و آثار پیرامون حضرت ولی عصر(عج) بویژه پاسخ به سؤالات و شبهات در موضوع امامت و ولایت بالاخص مبحث مهدویت.
۶- اعزام مبلغین آگاه و تلاشگر به مناطقی که شیعه در اقلیت و محرومیت است جهت ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام و مبارزه با افکار انحرافی که از سال ۱۳۷۱ در ایام محرم و ماه مبارک رمضان این کار با اشراف تولیت محترم مرکز جهانی حضرت ولی عصر (علیه السلام)، با اجازه مراجع عظام از سهم مبارک امام(ع) در خارج از کشور و مناطقی از ایران از جمله زاهدان، ایرانشهر و بندرعباس انجام شده است.


بنای این مرکز استفاده از نظرات دانشمندان و محققان و علماء اسلام می باشد و لذا همواره با اساتید حوزه و مراجع عالیقدر در ارتباط بوده و ازتأییدات و کمکهای فکری آن بزرگواران برخوردار بوده است از جمله:
مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی
مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی
مرحوم آیت الله العظمی اراکی
مرحوم آیت الله العظمی حسینی شیرازی
مرحوم آیت الله العظمی میرزاجواد تبریزی
مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
مرحوم آیت الله العظمی بهجت(قدس سرهم)

و علماء و اساتید فعلی از جمله:
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
آیت الله العظمی حسینی شیرازی
آیت الله العظمی سیستانی
آیت الله العظمی وحید خراسانی
آیت الله العظمی شاهرودی
آیت الله العظمی رجائی
مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای
آیت الله العظمی مکارم شیرازی
آیت الله العظمی یحیی نوری
آیت الله العظمی سبحانی
آیت الله العظمی مجلسی
آیت الله العظمی مظاهری
آیت الله فقیه امامی(دام ظلهم)
هر کدام چراغی فروزان بر سر راه ما در خدمت ولائی و مبارزه با تهاجم فرهنگی بوده اند.


عنوان دهه مهدویه برای چه هدفی مطرح گردید؟
دهه مهدویه برای جهت دادن به جشن ها و چراغانی های ایام پانزدهم شعبان عنوان شده، در این دهه که از دهم تا بیستم شعبان می باشد جلسات رنگ تحقیق و علم به خود می گیرد و مردم به شناخت مولود پانزدهم شعبان که وظیفه همه است بیش از پیش می پردازند.
در دهه مهدویه با تشکیل مجالس یزرگ، تشکیل سخنرانی ها و کنفرانسها و نمایشگاه کتاب در موضوع مهدویت و شناخت امام زمان(عج) می توانیم حیات طیبه کسب کنیم و با سرچشمه فضائل و معارف اسلامی آشنا بشویم.

برنامه این مرکز در دهه مهدویه:
تشکیل کنفرانس با شرکت اندیشمندان داخلی و خارجی، همراه با سخنرانی آنان، پرسش و پاسخ پیرامون مهدویت و شناخت امام زمان(ع) و مدیحه سرایی شعرا و مادحین مشهور و برپایی نمایشگاه کتب و آثار مربوط به آن حضرت در این دهه.

مرکز جهانی حضرت ولی عصر(عج) در نظر دارد به صورت تخصصی در موضوع مهدویت و همچنین کلام و عقائد فعالیت و تلاش خود را گسترش دهد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.