شرایط شیعه شدن ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۴۹۸ بازدید

سلام خیلی ممنون از راهنمایی اموزنده شما چه شرایطی برای شیعه شدن هست

شیعه شدن نیاز به مراسم رسمی و آداب خاص شرعی و قانونی ندارد. آنگاه که انسان بر اثر مطالعه و تحقیق و یا از راه دل به حقیقت دست یافت. و به حقانیت علی(ع) و یازده فرزند معصومش به عنوان امام و مرجع دینی به منظور اخذ معارف و احکام دین، پی برد و به دنبال این اعتقاد، آنان را مرجع دینی خود در اعمال و رفتار و احکام و مناسک دینی قرار داد، شیعه شده است و نیازی به اجرای مراسم خاص شرعی و قانونی (نظیر غسل تعمید در مسیحیت) نیست.در این زمینه مطالعه کتاب های زیر و دیگر کتب مفید است:۱- آنگاه هدایت شدم، دکتر تیجانی.
۲- از آگاهان بپرسید، دکتر تیجانی.
۳- شیعیان، اهل سنت واقعی، دکتر تیجانی.
۴- الغدیر، علامه امینی.
۵- المراجعات، علامه شرف الدین.
در پناه حق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
میخواهم به مذهب تشیع مشرف شوم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، كسي كه مي خواهد شيعه شود بايد خدمت يكي از مراجع شيعه برود تا آداب شيعه شدن را به او بياموزد البته قدم اول براي شيعه شدن ايمان و اعتقاد و شهادت دادن به وحدانيت خدا و اين كه هيچ شريكي ندارد و اين كه حضرت محمد (ص) بنده خاص و برگزيده خدا و پيامبر و رسول او بسوي همه خلق عالم تا يوم القيمه مي باشد و بعد از او پيامبر ي نيامده و نخواهد آمد و دين او ناسخ همه اديان گذشته است كه تا اين جا را تقريبا اهل سنت نيز قبول دارند لكن از نظر مذهب تشيع شهادت سوم مكمل آن دو مي باشد كه اگر اعتقاد به آن نباشد و شهادت به ولايت و امامت حضرت علي و 11 فرزندش يكي پس از ديگري داده نشود آن دو شهادت هيچ سودي ندارد و نجات بخش نخواهد بود و آن شهادت به امامت و رهبري دوازده امام و اعتقاد بر اين كه خلافت بعد از پيامبر حق مسلم حضرت علي عليه السلام بوده و ديگران غاصب حق آن بزرگوار مي باشند و ادله فرواني براي اثبات اين مدعا در كتاب هاي معتبر اهل سنت وجود دارد كه يكي از مهمترين آن ها جريان روز غدير خم است كه بيش از 100 نفر از بزرگان صحابه و تابعين آن را نقل كرده اند و در كتاب هاي علماي بزرگ اهل سنت علاوه بر كتاب هاي شيعه نقل شده است و بعد از حضرت علي امام حسن مجتبي و بعد امام حسين و بعد امامان ديگر تا برسد به امروز كه امام حضرت مهدي حجه بن الحسن العسكري عجل الله فرجه الشريف است و طبق آنچه خداوند مصلحت ديده غائب لكن مانند خورشيدي كه پشت ابراست ولي مردم از نورش استفاده مي كنند به وسيله نواب خاص و عامش مردم را رهبري كرده و مي كند.
میهمان
متشکرم

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.