شرایط شیعه شدن ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۲۶۳۳ بازدید

سلام خیلی ممنون از راهنمایی اموزنده شما چه شرایطی برای شیعه شدن هست

شیعه شدن نیاز به مراسم رسمی و آداب خاص شرعی و قانونی ندارد. آنگاه که انسان بر اثر مطالعه و تحقیق و یا از راه دل به حقیقت دست یافت. و به حقانیت علی(ع) و یازده فرزند معصومش به عنوان امام و مرجع دینی به منظور اخذ معارف و احکام دین، پی برد و به دنبال این اعتقاد، آنان را مرجع دینی خود در اعمال و رفتار و احکام و مناسک دینی قرار داد، شیعه شده است و نیازی به اجرای مراسم خاص شرعی و قانونی (نظیر غسل تعمید در مسیحیت) نیست.در این زمینه مطالعه کتاب های زیر و دیگر کتب مفید است:1- آنگاه هدایت شدم، دکتر تیجانی.
2- از آگاهان بپرسید، دکتر تیجانی.
3- شیعیان، اهل سنت واقعی، دکتر تیجانی.
4- الغدیر، علامه امینی.
5- المراجعات، علامه شرف الدین.
در پناه حق باشید.

نظرات

میهمان
میخواهم به مذهب تشیع مشرف شوم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، کسی که می خواهد شیعه شود باید خدمت یکی از مراجع شیعه برود تا آداب شیعه شدن را به او بیاموزد البته قدم اول برای شیعه شدن ایمان و اعتقاد و شهادت دادن به وحدانیت خدا و این که هیچ شریکی ندارد و این که حضرت محمد (ص) بنده خاص و برگزیده خدا و پیامبر و رسول او بسوی همه خلق عالم تا یوم القیمه می باشد و بعد از او پیامبر ی نیامده و نخواهد آمد و دین او ناسخ همه ادیان گذشته است که تا این جا را تقریبا اهل سنت نیز قبول دارند لکن از نظر مذهب تشیع شهادت سوم مکمل آن دو می باشد که اگر اعتقاد به آن نباشد و شهادت به ولایت و امامت حضرت علی و ۱۱ فرزندش یکی پس از دیگری داده نشود آن دو شهادت هیچ سودی ندارد و نجات بخش نخواهد بود و آن شهادت به امامت و رهبری دوازده امام و اعتقاد بر این که خلافت بعد از پیامبر حق مسلم حضرت علی علیه السلام بوده و دیگران غاصب حق آن بزرگوار می باشند و ادله فروانی برای اثبات این مدعا در کتاب های معتبر اهل سنت وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها جریان روز غدیر خم است که بیش از ۱۰۰ نفر از بزرگان صحابه و تابعین آن را نقل کرده اند و در کتاب های علمای بزرگ اهل سنت علاوه بر کتاب های شیعه نقل شده است و بعد از حضرت علی امام حسن مجتبی و بعد امام حسین و بعد امامان دیگر تا برسد به امروز که امام حضرت مهدی حجه بن الحسن العسکری عجل الله فرجه الشریف است و طبق آنچه خداوند مصلحت دیده غائب لکن مانند خورشیدی که پشت ابراست ولی مردم از نورش استفاده می کنند به وسیله نواب خاص و عامش مردم را رهبری کرده و می کند.
میهمان
متشکرم

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید