شرح های برای زیارت عاشورا ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۲۴۵۱ بازدید

سلام. لطفا چند کتاب به من معرفی کنید در تفسیر این جمله زیارت عاشورا که در سجده می خوانیم. اللهم لک الحمد حمد الشاکرین لک علی مصابهم

در باره زیارت عاشورا شروح زیادی نوشته شده است که به چند نمونه اشاره می شود.- الدرّه البیضاء فی شرح زیارة العاشوراء: حاج سید عزیزالله امامت کاشانی. کاشان، مجتمع متوسلین به آل محمد(صلی الله علیهم اجمعین)، 1378ش، 559 صفحه، قطع وزیری.- بررسی اسناد زیارت عاشورا: جعفر سبحانی.
- درس هایی از زیارت عاشورا: جواد محدثی. تهران، نشر دارالحدیث، 1378ش، این کتاب به زبان اردو نیز ترجمه و منتشر شده است.
- شفاء الصدور فی شرح زیارة العاشور: حاج میرزا ابوالفضل تهران کلانتر (1273 ـ 1316ق) تحقیق و تکمله: سید علی موحد ابطحی اصفهانی. قم، چاپ سید الشهدا، 1368ش، 2جلد، 440+415صفحه، قطع وزیری. مؤلف کتاب، این شرح را در عصر روز عاشورای 1309ق در سامرا به پایان رسانیده و مورد تایید و تمجید مرجع عالی قدر مرحوم ایت الله العظمی میرزای شیرازی نیز قرار گرفته و در حقیقت گسترده ترین و پر فایده ترین شرح در زیارت عاشوراست. این کتاب، بارها در بمبئی، تهران و قم به چاپ رسیده و مورد اعتنا و اعتماد محدثان و مورّخانی چون: حاج میرزا محمد ارباب قمی در اربعین الحسینیة و حاج شیخ عباس قمی در منتهی الامال قرار گرفته است.
- کتاب « زمزمه قدسیان ، شرحی بر زیارت عاشورا » تالیف سید حسن منتظرین ، انتشارات دلیل ما .
- شرح زیارت عاشورا تالیف عالم فقید آیت الله حاج سید احمد میرخانی .
- شرح زیارت عاشورا ، اتحاد روحانی با امام حسین(ع) ؛ اصغر طاهر زاده ؛ انتشارات لب المیزان
- «شرح زیارت عاشورا» به قلم آیت‌الله سید عزالدین زنجانی ، انتشارات عروج اندیشه .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.