شعار مرگ بر آمریکا ۱۳۸۷/۰۸/۲۱ - ۱۲۷۹ بازدید

چرا ما می گوییم مرگ بر امریکا؟ مگه به حرفه؟ بهتر نیست به جای حرف توی عمل خودمون مرگ بر امریکا را ثابت کنیم؟ به نظر شما گفتن این حرف اصلا فایده ای دارد؟

اولا، در مقابل عملکردهای خصمانه آن کشور در قبال ملت مسلمان ایران از زمان قبل از انقلاب (نظیر راه اندازی کودتای 28 مرداد 1332 و حمایت از رژیم مستبد پهلوی و چپاول منابع اقتصادی، فرهنگی و انسانی کشورمان) و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و تهیه و تدارک انواع توطئه ها به منظور به شکست کشاندن این نهضت عظیم اسلامی (از قبیل؛ کودتای نوژه، راه اندازی و مداخله در جنگ تحمیلی، بلوکه نمودن دارایی های ایران، تحریم های متنوع اقتصادی، سیاسی، تکنولوژیکی و کارشکنی وا خلال در روند سازندگی کشور و اقدام اخیر آن تلاش برای متوقف نمودن پیشرفت های صلح آمیز هسته ای ایران و تروریسم خواندن ایران و...) می باشد.
ثانیا، چنان که مقام معظم رهبری در پاسخ به این سؤال می فرمایند: «ما همه مشکلات را به گردن آمریکا نمی اندازیم، مشکلات ما از خودمان است، منتها دشمن از این مشکلات می خواهد حداکثر استفاده را کند، پدر کشور و ملت را در بیاورد، این را هم نگوییم؟! ما نمی گوییم اگر تورم هست، تقصیر آمریکا است، نه ، اگر تورم هست، اگر کاهش قدرت خرید هست، اگر کمبود اشتغال هست، چه کسی گفته تقصیر آمریکاست؟ ما گردن آمریکا نمی اندازیم، این تقصیر خود ماست، تقصیر مسؤولان است، اما اگر اسم آمریکا را می آوریم، اگر حرف آمریکا را می زنیم، می خواهیم بگوییم که گرگی کمین گرفته، پشت خم کرده که به شما حمله کند، از این غافل نباشید. به مسؤولان می گوییم ضعف ها را برطرف کنید، به شما می گوییم که متوجه این دشمن باشید تا به شما حمله نکند...» (دیدار با دانشگاهیان شهید بهشتی، 22/2/1382). ثالثا، شعار مرگ بر آمریکا و اعلام تنفر از کفار و مستکبران، دارای مبانی عقیدتی و دینی بوده و در فرهنگ و ادبیات اسلامى موارد متعددى یافت مى شود که خداوند و بزرگان دین مشرکان، ظالمان و مستکبران و... را لعن و نفرین کرده اندو بر آنها مرگ فرستاده اند از جمله این آیات: ان الذین یؤذون اللّه و رسوله لعنهم الله فى الدنیا و الاخرة، (احزاب، آیه 57). قتل اصحاب الاخدودM}؛ مرگ بر شکنجه گران صاحب گودال آتش{M، (بروج، آیه 4). قتل الانسان ما اکفرهM}؛ مرگ بر انسان چه قدر کافر و ناسپاس است{M، (عبس، آیه 17). همچنین یکى از وظایف و واجبات «تبرى» و بیزارى از دشمنان اسلام مى باشد که این بیزارى در زبان و عمل ظهورمى یابد.
بنابراین صحت اصل شعار مرگ و برائت از دشمنان الهى روشن شد. اما در تشخیص این که آیا آمریکا مشمول این شعار مى باشد یا نه؟ با در نظر گرفتن ابعاد توطئه و جنایت آمریکا علیه مردم ایران و سایر ملل مظلوم جهان وخصومت و دشمن آشکار آن با دین اسلام، شکى باقى نمى ماند که آمریکا مصداق مسلم شرک، کفر، عصیان و استکباردر زمین مى باشد و مسلمانان تنها موظف به بیان این انزجار مى باشد، بلکه وظیفه دارند در عمل نیز با آن مبارزه نمایندتا هرگونه سیطره و سلطه این استکبار بر مسلمانان، برداشته شود. قرآن کریم مى فرماید: «و لن یجعل الله للکافرین على المؤمنین سبیلاً» و اعلام شعار مرگ بر آمریکا به معناىنپذیرفتن و زیربار سلطه نامشروع آمریکایى تمامیت طلب نرفتن و به معناى برائت از آن مى باشد، همانگونه که خداوندو رسولش نیز از مشرکین برائت مى جویند. ان الله برى ء من المشرکین و رسوله، (توبه، آیه 3). بنابراین ما به هیچ وجه مشکلات داخلی که ناشی از سوء مدیریت ها و ضعف های خودمان است را به گردن آمریکا نمی اندازیم اما برای حفظ عزت و استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود و حفظ منافع و مصالح جامعه و انقلاب اسلامی، تا زمانىکه آمریکا دست از این خوى سلطه طلبى و فساد در زمین برنداشته و مسؤولین نظام مقدس اسلامى هم به مصلحت جامعه مى بینند، این شعار ادامه خواهد داشت.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.