شناخت شب قدر ۱۳۹۱/۷/۲۵ - ۱۱ بازدید

شب قدر یک شب بیش نیست، امّا در کل کره زمین یک شب کامل، ۲۴ ساعت مى باشد. همچنان که یک روز کامل ۲۴ ساعت است و هر زمان مفروضى حدود نیمى از کره زمین را پاره هاى روز و نیمکره دیگر را پاره هاى شب مى پوشانند. بنابراین زمانى که در عربستان شب قدر مى شود بخشى از لیلة القدر است که امتداد آن تا شبى که در ایران مراسم شب قدر انجام مى شود استمرار مى یابد. به عبارت دیگر همه شب ها و روزها همین حالت را دارند که در عرض ۲۴ ساعت به صورت متخالف و تدریجى کل زمین را پوشش مى دهند. از همین رو در روایات وارد شده است که فضیلت روز قدر کمتر از شب قدر نیست.
شب قدر یک شب بیش نیست، امّا در کل کره زمین یک شب کامل، ۲۴ ساعت مى باشد. همچنان که یک روز کامل ۲۴ ساعت است و هر زمان مفروضى حدود نیمى از کره زمین را پاره هاى روز و نیمکره دیگر را پاره هاى شب مى پوشانند. بنابراین زمانى که در عربستان شب قدر مى شود بخشى از لیلة القدر است که امتداد آن تا شبى که در ایران مراسم شب قدر انجام مى شود استمرار مى یابد. به عبارت دیگر همه شب ها و روزها همین حالت را دارند که در عرض ۲۴ ساعت به صورت متخالف و تدریجى کل زمین را پوشش مى دهند. از همین رو در روایات وارد شده است که فضیلت روز قدر کمتر از شب قدر نیست. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۴/۴۵۰۰۰۴)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.