شهادت امام زمان(عج)-پایان زمان ظهور-شروع قیامت ۱۳۷۸/۱۰/۱۱ - ۴۴ بازدید

آیا امام زمان (عج)بعد از ظهور به شهادت می رسند چرا و چگونه و در صورت مثبت بودن پاسخ بعد از آن قیامت برپا خواهد شد یا نه؟

راجع به شهادت حضرت مهدی(عج) و کیفیت آن، مدرک معتبری وجود ندارد. در برخی از کتاب های اهل سنت نقلی آمده است که زنی ریش دار به نام سعیده، با انداختن هاونی از روی بلندی بر سر آن حضرت، ایشان را به شهادت خواهد رساند. این مسأله که آیا بعد از شهادت امام زمان کسی حکومت خواهد کرد یا خیر و در صورت اول، چه کسانی حکومت خواهند کرد، محل بحث و اختلاف آراء است و این ناشی از اختلاف مضمون روایات است. در مورد حکومت بعد از حضرت دو نظر عمده وجود دارد:1. بعد از شهادت امام زمان، ائمه معصومین، یکی پس از دیگری به دنیا رجعت خواهند کرد و حکومت می کنند، (امام مهدی از ولادت تا ظهور، سید کاظم قزوینی، ترجمه فریدونی، ص 672).2. بعد از شهادت امام زمان، و تأسیس حکومت عدل و رشد فکری و دینی مردم و ایجاد مدینه ی فاضله، انسانهای صالح که تربیت یافته ی مکتب امام زمانند، یکی پس از دیگری این حکومت را اداره می کنند تا روز قیامت، (تاریخ ما بعد الظهور، محمد صدر، ص 653 ـ 639).
برای اطلاع تخصصی و عمیق مراجعه کنید به کتاب: تاریخ ما بعد الظهور، محمد صدر، ص 627.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید