شهادت در عصر ظهور ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۰۲ بازدید

سلام ایا بعد از ظهور امام زمان عج و برپایی حکومت عدل بازهم شهادت نصیب یاران میشود و یا خیر؟ اگر نمیشود یعنی ما اکنون تلاش کنیم تا با مجاهدت به درجه رفیع برسیم

بر اساس روایات یاران مهدی (عج) بزرگ مردان و زنانی هستند که مهیای شهادت و فدا شدن در مسیر تحقق آرمان های حکومت جهانی گردیده اند. هر چند تصور آرزوی شهادت داشتن برای برخی امری عجیب است اما حقیقت این است که یاران مهدی (عج) در سر، شوق شهادت دارند و این آرزو را در جان می پرورانند. امام صادق علیه السلام فرمود: «یاران مهدى، آرزو مى کنند که در راه خدا به شهادت برسند»[بحارالانوار، ج۵۲، ص۳۰۷].
از طرفی باید بدانیم که ظهور و قیام حضرت با موانع و سختی های زیادی روبرو خواهد بود و پیروزی به راحتی بدست نخواهد آمد ؛ به همین جهت همه بخصوص یاران حضرت باید آماده ایثار و شهادت باشند ( که چنین نیز خواهند بود). عده ای تصور می کنند که با ظهور امام دوازدهم«ع»، همه چیز بسرعت روبه راه می گردد، و بدون هیچ رنجی و گرفتاری و جهادی، مصائب انسان رفع می شود، و مشکلات بشریت حل می گردد، و دین خدا به همه سوی می رسد، و اینهمه قدرتهای شیطانی و وسایل و ابزار و ارتش ها، به آنی، از پای در می آیند، و سپس جهانی آماده و مرفّه و سراسر عدل و احسان را بر آقایان عرضه میدارند؛ این کسان در اشتباهند.
در روایتی آمده است: ... قلت لابی جعفر «ع»: انّهم یقولون: انّ المهدیّ، لوقام، لاستقامت له الامور عفوا، و لا یهریق محجمة دم، فقال: «کلا، و الّذی نفسی بیده، لو استقامت لاحد عفوا، لاستقامت لرسول الله«ص»، حین ادمیت رباعیته، و شجّ فی وجهه، کلّا، و الّذی نفسی بیده، حتّی نمسح نحن و انتم العرق و العلق». ثمّ مسح جبهته ؛ به خدمت امام محمد باقر«ع» عرض کردم: مردم می گویند: مهدی که قیام کند، کارها خودبخود درست می شود، و به اندازه یک حجامت، خون نمی ریزد. فرمود: «هرگز چنین نیست، به خدای جان آفرین سوگند. اگر قرار بود کار، برای کسی، خوربخود، درست شود، برا ی پیابمر «ص» درست می شد، هنگامی که دندانش شکست، و صورتش شکافت. هرگز چنین نیست که کار خود بخود درست شود. به خدای جان آفرین سوگند کار درست نخواهد شد تا اینکه ما و شما در عرق و خون غرق شویم.»آنگاه امام، به علامت پاک کردن عرق، دست به پیشانی خود کشید. «الغیبة»، نعمانی، «بحار الانوار»، ج ۵۲، ص ۳۵۸. در حدیث دیگر، از امام ابو الحسن الرّضا«ع»، نیز اینگونه روایت شده است: ... لو قد خرج قائمنا «ع»، لم یکن الّا العلق و العرق، و القوم علی السّروج. و ما لباس القائم«ع»، الّا الغیظ، و ما طعامه الّا الجشب؛ هنگامی که قائم آل محمد «ص» خروج کند، خون است و عرق ریختن، و سوار مرکبها بودن و در میدانهای مبارزه. و قائم «ع»، جز جامه درشتناک نخواهد پوشید، و جز خوراک درشتناک نخواهد خورد.«الغیبة»، نعمانی، «بحار الانوار»، ج ۵۲، ص ۳۵۹. و این گونه احادیث متعدد رسیده است. این است که مردان حق باید خویشتن را آماده یاری امام زمان بسازند، و گوش به سخن تنبلان، تن پروران، و آماده طلبان، یا ضعیف النّفسان و ناتوانان ندهند و مرد عمل و جهاد باشند، و مرد کار و قدرت، و مرد شجاعت و توانایی، و مرد اقدام و تکلیف. داشتن آمادگی، حتی آمادگی نظامی و سلاح داری، به اندازه ای اهمیت دارد، که از طریق «تعلیمات دعا ئ زیارت» نیز ما را متوجه آن کرده اند. چنانکه از جمله، در زیارت «سرداب مقدس»، چنین تعلیم داده اند که بخوانیم: اللّهم کما جعلت قلبی بذکره معمورا، فاجعل سلاحی بنصرته مشهورا. خداوندا! همچنانکه دل مرا، با یاد حجّت خود مهدی، آباد و زنده ساختی، سلاح مرا نیز در راه یاری او آماده و آخته ساز! در این زیارت مبارک، سپس، چنین می خوانیم: و ان حال بینی و بین لقائه الموت- الّذی جعلته علی عبادک حتما، و اقدرت به علی خلیقتک رغما- فابعثنی عند خروجه، ظاهرا من حفرتی، مؤتزرا کفنی، حتّی اجاهد بین یدیه، فی الصّف الّذی اثنیت علی اهله فی کتابک، فقلت:«کانّهم بنیان مرصوص». [۳] و اگر چنان شد خدایا، که مرگ- که برای همه هست، و نشان قدرت قاهره تو است - از درک حضور مهدی محرومم ساخت، ای خداتو مرا به هنگام ظهور او، از نو، زنده کن، تا از گور خویش سربرآورم، و کفن بر کمر بندم، و در رکاب او جنگ کنم، در صفی که افراد آن را در قرآن ستوده ای، و آن صف را «بنیان مرصوص» (چنان پیکره ای پولادین) خوانده ای!

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
باسلام خدمت شما.بنیان مرصوص به معنای پایه وبن وجودی است که امام عصربه هدایت تکوینی ازطرف خداوند،بشریت رابه شناخت کامل تری ازباطن خویش آگاه مینمایند وبشریت رابه صلح باخدا وهستی دعوت میفرمایند .حجت بن الحسن العسکری،یعنی حجته فرزندامام حسن العسکری ع،همانطورکه امام دوازدهم بعدازخودشان علما دین راحجت خودشان برمردم معرفی نموده بودند.پس دراین موردمیفهمیم که منظورازحجت اسم ظاهری ایشان نبوده.حجت الله علی خلقه. دعای توسل که به همه ائمه اطهارازحجت الله علی خلقه درهرزمانی نام برده شده که بیشتربه معنای آشکارکننده صفات الله برمخلوقش.
ومنجی آخرحجتیست برای حقانیت دوازده امام علیهماالسلام درزمان آخر. .کشورهای دارای قدرت رسانه ای ازهمه تبلیغات خوددرقالب پیشگویی ها،تبلیغات ظاهری وبا قدرت انحصاری سعی درایجادتفرقه بین مسلمانان راداشته ودارندتاجایی که حتی ظهورامام زمان رابعدازجنگ آرماگدون وهمینطورجنگ بین عربستان باایران عنوان کرده وباحضوراشغالگرانه خود،ازنیل تافرات وخروج از برجام واعمال تحریمهاوشیوع بیماری هامیخواهندجمعیت جهان رابه نفع خودشان کاهش دهند.
آنها بسیاری ازحقایق
اصیل وعرفی واقتصادی اسلام راآموخته وبسبب داشتن رسانه های قدرتمندسعی درانحرافات بیشتراخلاقی به شکلی بسیار فریبکارانه بوسیله فیلمهاوسریال هایی که اکثرا خوش ظاهروبدباطن هستندسعی دربراندازی بنیان خانواده هاوحتی بعضا شاهده فاصله گرفتن اعضای خانواده ازیکدیگرچه درکشورهایی که تهاجم فرهنگی ازحدگذشته و حتی درمیان مردمان خودشان هستند.ازارزش های معنوی،وتاثیرپذیری بیشترازفرهنگ غرب،وازبین رفتن قداست ازدواج،وباتحریمها مشکلات اقتصادی نیمی ازجمعیت کشوررا به طورکامل تحت ظلم وفشار قرارداده.تاعده ای ازروی جهل وحب نفسانیات وباورهای قدرت طلبانه ای که دارند، باورشان به آخرین ذخیره الهی دستخوشمخالفت ودشمنی شده ومشکلات فراوانی رابرای افرادجامعه مابوجودآورده اند.مهدی اسم فردی امام نیست بلکه اسم جمعیست که به جمعی اشاره داردکه هدایت شده هستند.درادیان مختلف همه این القاب بااسم جمع آمده اند.که خودمیدانید.مسیح ازغرب،منصورازشرق،میترا،ازآیین مهروچندتن ازپیامبران بنی اسرائیل رانام برده اندکه رجوعشان به معنای زنده شدن ظاهری نیست بلکه اینهاجملگی به جمع اشاره داردکه ازتمام ادیان به حقانیت م ح م م د.تاحدفهم واشتیاق به حق آگاه میشوندوچه خوب درمقام تسلیم باطریقت وشریعت اسلام حضورالهی رادرک واستعدادهای بالقوه رابه کمال،مطلوب وبالفعل برسانیم انشاالله تعالی.باتشکرازصبرشما.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.