شهید فخری زاده و بمب اتم ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۴ بازدید

سلام
مطلب زیر را به شهید فخری زاده نسبت داده اند
لطفا اگر توضیح خاصی دارید،ارایه فرمایید:
اذرماه ۱۴۰۰ فریدون عباسی دوانی، رییس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران گفت که فخری‌زاده علیرغم فتوای علی خامنه‌ای در حرام بودن تولید، نگهداری و به کارگیری سلاح اتمی، برای ان سیستم ایجاد کرده بود
منبع:ویکی پدیا-صفحه محسن فخری زاده

این مطلب صحت نداشته و رادیو فردا از قول فریدون عباسی چنین مطلبی را تحریف و به وی منتسب نموده است در حالی که اصل سخنان وی در مورد شهید فخری زاده به مناسبت اولین سالگرد شهادت ایشان در این خصوص این بوده است که وی در مورد این شهید بزرگوار می گوید: آقای فخری‌زاده قدرت سازماندهی و مدیریت علمی بسیار سطح بالایی داشت. کمتر استادی به جامعیت ایشان بود. ایشان در کنار این ویژگی‌ها می‌توانست پروژه‌های جدید راه بیندازد و کار را پیش ببرد و جانش را هم کف دستش بگیرد. بسیار هم آدم منضبطی بود تا به امور دیگرش مثل مطالعه در فلسفه علم و شعر و... برسد. از ساعت 7 شب با خانواده‌اش بود و 12 ساعت در روز کار می‌کرد.
با این وجود، این تصور در میان برخی ممکن است وجود داشته باشد که این دانشمندان برای دستیابی به بمب هسته‌ای تلاش می‌کردند و برای همین هدف ترور قرار گرفتند. کدام استاد دانشگاهی بود که از آقای فخری‌زاده در زمینه‌های مختلف از فیزیک، شیمی، مکانیک، متالورژی، برق و...کمک خواسته باشد و ایشان به او امکانات ندهد و پروژه برایش تعریف نکند؟ اسم تشکیلاتی که این اواخر دست آقای فخری‌زاده بود سازمان پژوهش‌ها و نوآوری دفاعی یا پژوهش‌های نوین دفاعی بود. این یعنی اگر کسی بخواهد در نوآوری دفاعی کار کند، گستره وسیعی از علم و فناوری را لازم دارد. هسته‌ای، موشکی و الکترونیک و... خود به خود از دل این بیرون می‌آید. منتهی تحفظ ما درباره سلاح هسته‌ای بر اساس فتوای صریح رهبر معظم انقلاب بر حرمت سلاح هسته‌ای کاملاً مشخص است. منتها فخری‌زاده این سیستم را ایجاد کرده بود و مسأله‌اش هم فقط دفاع از کشور خودمان نبود. زیرا کشور ما پشتیبان جبهه مقاومت است و وقتی شما وارد این مسائل بشوید، صهیونیست‌ها حساس می‌شوند. فقط هم آقای فخری‌زاده نبود. مدیران دیگر مجموعه ما هستند که این خصوصیات را دارند. دشمن تشخیص داد که آقای فخری‌زاده شاخصه‌ای دارد که باید حذف فیزیکی بشود. دنبال دیگران هم هستند و هر وقت دستشان برسد و اولویت پیدا کنند، نفرات ما را حذف می‌کنند.(pana.ir/news/1234155)
سیاست اصولی و راهبردی کشور ما همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تأکید فرمودند، استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای بوده و چنین سیاستی سلیقه ای نیست. موضع رسمی و اعلام شده جمهوری اسلامی مبتنی بر اصول و مبانی اسلامی و ارزش های انسانی است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.