شوخی با نامحرم ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۴۸ بازدید

سلام علیکم دوست شوهرم که یک شخصیت قرآنی و مذهبی است بسیار اهل مزاح و شوخی کردن با همه است اما شوخی های مناسبی که فقط باعث ایجاد شادی و خنده دیگران میشود و فضا را دلچسب میکنداما ایشان در حضور شوهرم و در حضور همسرش با بنده هم شوخی میکنند اما شوخی های عادی و متعارف... همسرشان و شوهرم میخندند و معتقدند چون ایشان ذاتا انسان شوخی هستند و با همه شوخی میکنن اشکالی ندارد...با اینکه ما و دوستانمان مذهبی هستیم و تمام شئونات حفظ حریم نامحرم را رعایت میکنیم و حتی سفره ی ها جداگانه پهن میکنیماما بنده از این مسئله بیم دارم و احساس میکنم شوخی ایشان با بنده مقدمه ی آفت های خطرناکی است...سوالم این است که این مسئله از نظر شرع مقدس چه حکمی دارد آیا دارای اشکال است؟ و باید چه کنم؟

شوخی با نامحرم چون زمینه گناه را فراهم می کند هرچند به قصد لذت نباشد ترک شود . اینگونه اعمال غرایز جنسی افراد را تحریک کند و یک الفت و محبت شهوانی بین مرد و زن ایجاد گردد و نقطه آغازی برای غوطه ور شدن در انحراف و فساد شود.شوخی باید با همجنس باشد وکسی حق ندارد با جنس مخالف شوخی کند زیرا این کار حرام و گناه است و باعث هرزه گی و بی بند وباری می شود و هیبت انسان را ضایع می کند و در روابط خانوادگی آثار سویی می گذارد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.