شوهرم در مسائل جنسی کم روست ۱۳۹۳/۰۹/۱۴ - ۱۵۰۸ بازدید

دانشجوی گرامی؛ از اعتمادتان به« پرسمان» و این که خصوصی ترین مسائل زندگی زناشویی خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزار بوده، امیدواریم انتظارات شما را به درستی برآورده سازیم.
کسب لذّت از همسر قانونی و شرعی، طبیعی بوده و اسلام نیز آنقدر به مسأله لذّت بردن طرفین از عمل جنسی عنایت داشته که در ضمن احادیثی از سوی اولیای دین به ظریف ترین مسایل در کسب لذّت طرفین همراه با حفظ کرامت انسانی آنها اشاره شده است.

دانشجوی گرامی؛ از اعتمادتان به« پرسمان» و این که خصوصی ترین مسائل زندگی زناشویی خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزار بوده، امیدواریم انتظارات شما را به درستی برآورده سازیم.
کسب لذّت از همسر قانونی و شرعی، طبیعی بوده و اسلام نیز آنقدر به مسأله لذّت بردن طرفین از عمل جنسی عنایت داشته که در ضمن احادیثی از سوی اولیای دین به ظریف ترین مسایل در کسب لذّت طرفین همراه با حفظ کرامت انسانی آنها اشاره شده است.
به این نکته بیندیشید که انسان دارای مجموعه ای از غرایز می باشد که از جمله مهمترین آنها میل جنسی است. پر واضح است که عدم ارضاء و یا نقص در ارضای هر کدام از غرایز به ویژه غریزه جنسی موجب تزلزل در شخصیت زوجین می گردد؛ بنابراین نه خواسته شما از همسرتان نابجاست و نه پیشقدم شدن شما در امور مربوط به مسائل جنسی خلاف حیاء و عفّت است که بخواهید خود را ملامت نمایید.
امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: خیر نساءک التی أذا خلت مع زوجها، خلعت له درع الحیاء و أذا لبست، لبست معه درع الحیاء؛[1] بهترین زنان شما کسی است که چون با همسرش خلوت کند، جامه حیا از تن به در کند و چون بپوشد و همراه او شود، زره حیا را بر تن کند.
حضرت هرگونه ظرافت کاری، طنّازی و عشوه گری را برای زن در خلوت با شوهر، نه تنها جایز، بلکه بهتر می داند. در حقیقت بهترین زن مسلمان، زنی است که در زمان خلوت با شوهرش، خوش زبان و شیرین حرکات باشد.
بنابراین نه تنها پشیمانی شما هیچ توجیهی ندارد، بلکه شما با این گونه اقدامات خود در ردیف بهترین زنان قرار دارید.
پیامبر گرامی اسلام ( صلّی الله علیه و آله) می فرمایند شب هنگام که پرده ها فرو می افتد وخواب بر پلک ها چیره می شود بر هیچ بانویی روا نیست بخوابد مگر آن که خویشتن را به آغوش همسر بسپارد. باید لباس از تن به در آید ، کنار شوهر بیارامد و پوست بدن خویش را به بدن شوهر بچسباند.[2]

نکات پایانی
پرسشگر گرامی؛ گرچه نوع رفتار همسرتان به هیچ وجه مورد تأیید نیست؛ زیرا بهتر است شوهر در مسائل جنسی و سکسی پیشقدم گردد؛ اما با توجّه به این که هنوز مدّت زمان زیادی از عقدتان نگذشته، شایسته است به وی فرصت دهید؛ زیرا برخی از پسرها به اشتباه گمان می کنند که اگر در این گونه مسائل پیشقدم گردند نشانه ضعف نفس و سستی در رفتار است و یا این که اصلاً اطلاعاتشان در این گونه مسائل کم است.
1- بیایید با بیان خواست ها و نیازهای خود شوهرتان را در این زمینه راهنمایی نمایید. ابتدا از او سؤال کنید که چه چیزهایی را بیشتر دوست دارد، همچنان که به گفته های او گوش می دهید، عقاید خود را نیز در این زمینه وارد بحث کنید.
زمانی که او در حین برشمردن علایق شخصی خودش است، شما نیز می توانید خیلی راحت نیازهای خودتان را نیز وارد بحث کنید. واضح است که او کاملاً متوجه می شود و به احتمال زیاد دوست دارد که چیزهای بیشتری در این رابطه بشنود؛ خیلی بیشتر!
پیش از هر چیز همواره به یک نکته توجه داشته باشید: این عقیده را که او باید همه چیز را بداند از ذهن خود پاک کنید. برخی با خود تصور می کنند که شوهرشان باید آنقدر کارهای متفاوت را انجام دهند تا بالاخره به جایی برسند که مورد رضایت خانم قرار بگیرد، در حالی که شایسته است به همسرتان بفهمانید که مثلاً شما از نوازش کدام قسمت از بدنتان لذّت می برید.
2- همیشه با آرامش و مهربانی با شوهرتان رفتار کنید: سعی کنید با کلام ، نگاه، حرکات و رفتار خود به آرامی همسرتان را تحریک کنید. بگذارید او نشانه های عشق و محبّت را در شما نسبت به خود ببیند. مطمئن باشید عشوه و ناز زنانه شما سبب تحریک شدید شوهرتان خواهد شد.
3- بوسه قدیمی ترین نقطه شناخته شده برای تحریک است که شامل بوسیدن لب ها ، صورت و یا هر قسمتی از بدن همسرتان می تواند باشد؛ لذا نقطه های حسّاس بدن همسرتان را شناسایی نموده و از معجزه بوسه بر آن مناطق حسّاس غافل نگردید.
4- نسبت به شوهر خود گفتار عاشقانه داشته باشید: تحریک فقط به نوع فیزیکی محدود نمی شود و نوع روانی نیز دارد که باید به صورت همزمان استفاده شود. صحبت های عاشقانه ای که هنگام رسیدن زن و شوهر به هم رد و بدل می شود در تحریک همسران نسبت به یکدیگر بسیار پر اهمیت است.
5- سعی کنید همسر خود را در شرایط نعوظ کامل (بلند شدن و سفتی آلت تناسلی) قرار دهید: برای این کار بدانید که در مردها با تحریک آلت تناسلی و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم می شود.
6- به همسر خود بفهمانید که رابطه جنسی با او سبب آرامش او می شود و می خواهید با این عمل عشق و محبّت خود را بیشتر به او ثابت کنید و هدف فقط ارضاء جنسی- جسمی نیست، بلکه روح معنوی شما نیز با این عمل ارضاء می شود.

پی نوشت ها :
[1] کافی، ج 5، ص 324.
[2] وسائل الشیعه، ج 14.

نویسنده : رضا وظیفه مند

نظرات

میهمان
باسلام -من وهمسرم ۷ماه میشه عثد کردیم همون اوایل هم باهم رابطه داشتیم چون انفاقی افتاد که یهویی شد حالا من ازاین مثعله ناراحتم چندبارهم به همسرم گفتم عصبانی شد چون میگه ما عقد کرده ایم حالا چه بد عروسی چه قبل عروسی واسه هم هستیم حالا انفاقی که افتاده الان من باید چیکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما در دوران عقد به سر می برید و شوهرتان قصد رابطه جنسی با شما را دارد بر شما شرعاً اطاعت از وی در دوران عقد لازم نیست. البته می توانید با دست و بدن تان و معاشقه بدون دخول وی را ارضا کنید تا تنش های جنسی وی کاهش یابد.
این را بدانید دختر وقتی عقد می کند تا زمانی که در منزل پدر حضور دارد و پدر خرج زندگی او را تأمین می کند و شوهر نفقه او را نمی پردازد، انجام وظایف و مسئولیت های زندگی زناشویی بر زن تماماً واجب نیست؛ بنابراین برخی از مَراجع عظام تقلید در دوران عقد با شرایطی که ذکر شد لزوم اذن و اجازه گرفتن برای خروج از منزل و یا اطاعت از شوهر را و نیز همبستری را شرعاً واجب نمی دانند؛ بنابراین اگر شوهرتان اصرار زیاد دارد این مشکل اوست؛ چون یا باید تا شروع زندگی مشترک صبر پیشه کند و یا مقدمات عروسی را فراهم کند و بتواند با خیالی آسوده به هدف و خواسته خویش برسد. به هر حال، اگر شوهرتان اصرار زیاد بر رابطه جنسی دارد، این مشکل اوست و وی باید موانع آن را برطرف کند. ناراحتی وی ربطی به شما ندارد؛ چرا که وی می تواند بساط عروسی را راه بیندازد و زندگی مشترکش را شروع کند و دائماً شما را در کنار خود داشته باشد و مشکل را به صورت اساسی حل کند.
میهمان
با سلام به تازگی با همسرم که دختر دایی بنده می باشد عقد نمودم.خانواده همسر بنده متاسفانه به تنها گذاشتن ما نمی باشند و بنده نیز چون تقریبا حجب و حیا دارم که در خانه همسرم ۲ خواهر دیگر دارد که باعث شده در رفتارم در خانه همسرم محتاط باشم و این تقریبا باعث این شده که حجب و حیا داشته باشم.خواهشمندم که راهنمایی نمایید چگونه باید رفتار کنم و از این دوران عقد استفاده نماییم و از چه صحبت ها و حرکاتی استفاده نماییم؟

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.