طریقه آشتی دادن -برخورد با قاطع رحم ۱۳۹۰/۱۱/۲۶ - ۵۰۴ بازدید

اگر خانواده ای باشند که رفت و آمد با فامیل را قطع کرده باشند (به خاطر اختلافات) چگونه می توان مهر و محبت را در آنها به وجود آورد و آنها را آشتی داد و اگر تا آخر با هم قهر باشند چه می شود؟

دوست گرامی از ارتباط شما با این مرکز تشکر می‌کنم. از احساس وظیفه شما نسبت به اطرافیان معلوم است که وظیفه شناس و مسئولیت پذیر هستید. این روحیه خوبی است لکن باید مراقب باشید که با توجه به شرایط و وظایف خود عمل کنید و احیانا بدون سنجیدن شرایط و یا بدون آگاهی کامل از وظایف و جوانب آن کار اقدامی نکنید. البته از این که مشورت کرده‌اید معلوم است که نمی خواهید بدون اطلاع و آگاهی رفتاری کنید. این روحیات خوب را حفظ کنید.
اما در مورد سوال شما؛ اولا شما نباید صله رحم را قطع کنید. قطع صله رحم حرام و گناه است. خود ارتباط با فامیل ایجاد محبت می‌کند. باید به افراد نسبت به واجب بودن صله رحم آگاهی داد.
ثانیا اگر شما در جایگاهی هستید که می‌توانید ارتباط خانواده ها را برقرار کنید این کار را انجام دهید. در این رفت و آمدها باید تاکید شود که اقوام اصلا در مورد امور مورد اختلاف صحبت نکنند و در مورد چیزهای دیگر صحبت کنند.
ثالثا برخوردهای خوب و مودبانه، رفتارهای همراه با محبت و تکریم طرف مقابل، دوری از گفتگو در مورد اختلافات و در عوض تعریف از ویژگی‌های مثبت و خوب دیگران، دوری از حسد و کینه و البته عفو و گذشت از خطاکار؛ همه اینها باعث ایجاد محبت می‌شود که باید برای عمل کردن به هر کدام از اینها راه و روش مناسب را یافت.
رابعا گفتگو با بزرگ‌ترهای فامیل و مشورت با آنها در این امور و واسطه شدن آنها مفید است.
نکته پایانی: شما باید بدانید تا طرف مشاوره شما یعنی کسی که باید راهکارهای مناسب را در اختیارتان بگذارد کاملا جزئیات را نداند و در جریان اختلافات و ویژگی‌های شخصیتی فامیل شما نباشد نمی‌تواند متناسب با موقعت آنها راهکار ارائه کند لذا حتما به صورت حضوری با یک مشاور خانواده صحبت کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.