ظهور و قیامت ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲۹۰ بازدید

سلام.آیابعدازظهورروزقیامت خواهدشدویازندگی ادامه دارد؟

زمان ظهور حضرت به نحو قطعی بر کسی معلوم نیست و در روایات اسلامی کسانی که تعیین وقت کنند، مورد تکذیب واقع می شوند. ولی به هر تقدیر آرزوی همه ما آن است که امام عصر عجل الله فرجه الشریف هر چه زودتر ظهور فرموده و جهان را پر از عدل و داد فرمایند .
«توقیت» و «تعیین وقت» برای ظهور حضرت صاحب الزمان روحی فداه کار درست و صحیحی نیست .
حضرت رسول الله صلی الله علیه و آله فرموده اند :
«دروغ گفته اند آنان که وقت مشخص می کنند»
(نگا: کتاب الغیبه، محمد ابراهیم نعمانی، ص 289 - منتخب الاثر، آیت الله صافی گلپایگانی، ص 573).
ائمه علیهم السلام نیز فرموده اند : ما خاندانی هستیم که برای ظهور آن حضرت وقتی را مشخص نمی کنیم . لذا هیچ فردی از زمان ظهور امام زمان اطلاعی ندارند. برای مطالعه بیشتر ر.ک: مهدویت (پس از ظهور),رحیم کارگر(نشر معارف) دلایل و استناد قطعی بودن ظهور و قیامت بر مسلمین روشن است. دوره رجعت بین این دو امر است. بین زمان ظهور امام زمان عجل الله فرجه الشریف و روز قیامت، تفاوت اساسی و جوهری وجود دارد. روز قیامت، روزی است که با پدیدار شدن علایم آن، نظام هستی دگرگون می‌گردد و عمر دنیا به پایان می‌رسد. در آن روز، همه آدمیان، از اولین تا آخرین فرد، در برابر بارگاه ربوبی حاضر می‌شوند تا به کردار دنیوی آنان رسیدگی شود و پاداش و کیفر اعمال خود را ببینند. آخرت، محل پاداش است .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.