عضویت در فیس بوک face book ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ - ۳۵۶ بازدید

با سلام فرهیخته گرامی ضمن تشکر از تماس مجدد شما با این مرکز در پاسخ به سوال شما ابتدا لازم است درباره فیس بوک توضیحاتی ارائه دهیم :

با سلام فرهیخته گرامی ضمن تشکر از تماس مجدد شما با این مرکز در پاسخ به سوال شما ابتدا لازم است درباره فیس بوک توضیحاتی ارائه دهیم :
فیس بوک (Facebook) یک شبکه اجتماعی رایگان در اینترنت است .کاربران در آن میتوانند با یکدیگر بطور کاملا چند رسانه ای در ارتباط باشند ، دوستان را به لیست خود اضافه کنند، با دیگران آشنا شوند و برای خود یک صفحه شخصی درست کنند تا دیگران به آن مراجعه و اطلاعات آن را مشاهده کنند و در صورت علاقه نظر خود را اعلام کنند . در حال حاضر فیس بوک قریب به دویست میلیون کاربر فعال دارد.از جمله نکات مهم در فیس بوک طراحی ساده و در عین حال قدرتمند آن است که توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند . امکانات و سرگرمی های زیاد و متنوعی که در فیس بوک قرار داده شده است همه باعث شده تا فیس بوک در بین دیگر شبکه های اجتماعی قدرتمند تر ظاهر شود. نکته اساسی در استفاده از این سایت نوع اطلاعاتی است که یک کاربر در خانه خود به اشتراک می گذارد.
به هر حال فیس بوک با داشتن این ویژگی ها و جذابیت ها امروزه تبدیل به بزرگترین شبکه اجتماعی گردیده است که افراد زیادی در سطح جهان از آن استفاده نموده و اطلاعات شخصی خود را در آن قرار می دهند اما همین ویژگی های به ظاهر زیبا وجذاب ، این شبکه اجتماعی را به یک امکان بالقوه برای مورد سوء استفاده قرار گرفتن توسط سرویس های جاسوسی، افراد و سازمان های فرصت طلب و بزهکار تبدیل نموده و متاسفانه با اندکی بررسی بیشتر در می یابیم که در مقام عمل نیز همانگونه که شما نیز اشاره نموده اید اساسا این شبکه اجتماعی به منظور بهره گیری در جهت جاسوسی راه اندازی شده است و اگر نگوییم توسط صهیونیست ها راه اندازی شده است اما ارزیابی عملکرد آن حاکی از این است که این عملکرد ، کاملا در مسیر اهداف صهیونیست ها می باشد و شواهد مختلفی وجود دارد که حاکی از این است که خود صهیونیست ها از این شبکه بزرگ اجتماعی برای جاسوسی استفاده می کنند . در همین رابطه، رونن برگمن کارشناس اسراییلی امور اطلاعات و نویسنده کتاب جنگ مخفی اسراییل در ایران به پایگاه خبری بی‌بی‌سی می‌گوید: زیر نظر داشتن شبکه‌های اجتماعی در اینترنت، حداقلی چیزی است که باید از سرویس اطلاعاتی هر کشور انتظار داشت .
برگمن تاکید می‌کند : اسراییل از اطلاعات شخصی که به میزان زیادی در اینترنت یافت می‌شود، برای شناسایی افرادی که احتمال دارد به این رژیم کمک کنند، استفاده می‌کند .
این کارشناس اسراییلی می‌افزاید : اگر 50 سال دیگر پرونده‌های مخفی شین‌بت، سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، و همچنین سازمان اطلاعاتی ارتش این رژیم را باز کنیم، متوجه می‌شویم که تجهیزات جاسوسی اسرائیل از دستگاه‌هایی که در فیلم‌های تخیلی جیمز باند استفاده می‌شود، بسیار محیر العقول‌تر است .
برگمن با اشاره به چگونگی بهره‌گیری رژیم صهیونیستی از شبکه‌های اجتماعی اینترنت می‌گوید : اگرچه سرویس‌های اطلاعاتی اسراییل معتقدند که از طریق شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان جاسوس‌هایی را استخدام و به مدت طولانی به کار گرفت، اما در هر حال اطلاعات آنلاین ممکن است به سرویس‌های اطلاعاتی کمک کند تا افرادی را شناسایی کنند که ممکن است برای آنها مفید باشند؛ مثل افرادی که با حماس ارتباط دارند .
گزارش بی‌بی‌سی حاکی از آن است که اعضای جنبش حماس معتقدند که علاقه مردم منطقه غزه به شبکه‌های اجتماعی در اینترنت باعث شده تا رژیم صهیونیستی بتواند از این طریق جاسوس استخدام کند .
بی‌بی‌سی در این‌باره می‌نویسد : مدتهاست که شبکه‌ای از خبرچین‌ها در کرانه باختری و غزه برای اسرائیل کار می‌کنند . هدف اسرائیل نیز از داشتن چنین شبکه‌ای، مختل کردن فعالیت‌های گروه‌های مبارز است . بطوریکه این هفته حماس اعلام کرد، هر فردی را که در حین جاسوسی برای اسرائیل به دام بیندازد، اعدام خواهد کرد .
در همین رابطه ایهاب الحسین یکی از سخنگویان وزارت کشور دولت حماس می‌گوید : ابعاد استفاده از فیس بوک خیلی گسترده است . بیشتر مردم متوجه مسائل امنیتی نیستند . آنها به اینترنت مراجعه می‌کنند و درباره همه مشکلات شخصی و حتی در مورد همسر یا نامزد خود حرف می‌زنند در حالی که ممکن است همین اطلاعات، علیه آنها به کار گرفته شود.
ایهاب‌الحسین می‌افزاید : اینترنت به آنها (سرویس‌ جاسوسی رژیم‌ صهیونیستی) اجازه می‌دهد تا وانمود کنند که همه چیز را درباره مردم می‌دانند .
این گزارش در تشریح چگونگی ارتباط‌گیری سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با کاربران اینترنتی می‌نویسد: ممکن است نیروهای سرویس اطلاعاتی اسراییل از طریق تلفن، ایمیل یا جاسوسان این رژیم که در منطقه مستقرند، با افراد مورد نظر تماس گرفته و از اطلاعاتی که از طریق فیس‌بوک به دست آورده‌اند، قربانیان را تحت فشار بگذارد تا آن‌ها را وادار به جاسوسی برای اسراییل کنند. (سایت اطلاع رسانی جهان نیوز ، 18 فروردین 89 ، http://jahannews.com/vdci3wazwt1auz2.cbct.html )
همچنین در این زمینه جولین آسانژ مؤسس ویکی‌لیکس در مصاحبه با شبکه خبری راشا تودی گفت که به اعتقاد وی فیس‌بوک عظیم‌ترین پایگاه داده است که حاوی اسامی و سوابق مردم مختلف جهان بوده و در آن کاربران به صورت داوطلبانه اطلاعات خود را ارائه می‌دهند، اما غافل از اینکه این شبکه اجتماعی برای استفاده سازمان‌های جاسوسی آمریکا ایجاد گشته است.وی اظهار کرده است:
«همه باید بدانند که وقتی آنها اسامی خود، آدرس، محل سکونت، شغل، و دوستان و اقوام خود را به فیس‌بوک اضافه می‌کنند، در واقع دارند به صورت رایگان برای سازمان‌های جاسوسی آمریکا کار کرده و برای آنها دست به ساخت پایگاه داده‌های حاوی اطلاعات شخصی خود می‌زنند».(پایگاه خبری مشرق نیوز به نقل از سایت شناخت رهبری http://leader-khamenei.com/zionism/2112-facebook.html )
خبرگزاری ایرنا نیز در این زمینه مطلب جالب توجهی به نقل از یک شبکه خبری نقل می کند که بر اساس آن یک نشریه فرانسوی پرونده گسترده ای را در باره سایت فیس بوک منتشر کرده که در آن تأکید شده است فیس بوک یک سایت اطلاعاتی متعلق به رژیم صهیونیستی است و وظیفه آن استخدام و تجهیز مزدوران و جاسوسان برای این رژیم است.
islam world news افزود: کمتر از 4 ماه بعد از اینکه مجله حقیقت بین المللی پرده از اسرار پایگاه اینترنتی فیس بوک و وجود دست پنهان صهیونیست ها در پشت صحنه آن برداشت، نشریه فرانسوی لو ماگازین دو اسرائیل بر این موضوع تأکید کرد که فیس بوک یک سایت اطلاعاتی متعلق به صهیونیست هاست و وظیفه آن استخدام و تجهیز مزدوران و جاسوسان برای این رژیم است.
بر اساس این گزارش، مجله حقیقت بین المللی همچنین از شرکت فعال گردانندگان فیس بوک در مراسم صهیونیست ها که به مناسبت غصب اراضی فلسطینی ها برگزار شده بود ، خبر داد.
در ادامه این گزارش آمده است: در پرونده ای که مجله لو ماگازین دو اسرائیل منتشر کرد، اطلاعاتی درباره جدید ترین شیوه های جاسوسی که سازمان های اطلاعاتی اسراییل و آمریکا از افراد عادی که خود از اهمیت کاری که ( نا آگاهانه برای سرویس های امنیتی و اطلاعاتی) انجام می دهند، بی خبرند ، نیز وجود دارد.
این افراد بی خبر گمان می کنند که در برابر صفحات چت و پیام های فوری و تبلیغاتی اینترنتی وبگردی و وقت گذرانی می کنند ، که اهمیت چندانی نداشته و گاهی پوچ و بی ارزش هستند .
همچنین این نشریه ، به نقل از مقاله مجله اسرائیل یهودی چاپ فرانسه ، اطلاعات سری و مهم زیادی در باره فیس بوک منتشر ساخت.

نشریه مذکور این اطلاعات را به نقل از منابع اسرائیلی به دست آورده و آنها را موثق خوانده است ، به طوری که حتی موضوع فاش کردن این اطلاعات، مقامات رژیم صهیونیستی و محافل دیپلماتیک آن را آشفته کرد ، به گونه ای که سفیر اسرائیل در پاریس این مجله یهودی را به افشای اطلاعاتی متهم نمود که نباید آنها را افشا می کرد.
این مجله یهودی، همچنین گمانه زنی های مختلفی را نیز درباره استفاده رژیم صهیونیستی از کمیت عظیم اطلاعاتی که از جوانان جهان عرب و جهان اسلام به دست آورده و برداشت اطلاعاتی از آنان، مطرح می کند . نکته نگران کننده در باره این موضوع، آن است که جوانان عرب ، دوست ندارند از نام مستعار استفاده کنند و بدون اینکه بدانند اطلاعات مهمی را در باره زندگی خود و افراد خانواده ، شغل ، دوستان ، کسانی که به آنها دسترسی دارند و همچنین عکس های شخصی و اطلاعات روزانه قابل توجهی که دانستن کوچکترین جزئیات را در باره دنیای جوانان عرب ممکن می سازد، ارائه می دهند.
جرالد نیرو استاد روانشناسی دانشگاه پروفانس فرانسه و نویسنده کتاب خطرات اینترنت می گوید: در ماه مه 2001 پرده از حقیقت این شبکه برداشته شد و مشخص شد که مجموعه ای از شبکه هایی که متخصصان روانشناس ورزیده و آماده اسرائیلی آنها را اداره می کنند ، ایجاد شده اند تا جوانان جهان سوم و به خصوص جوانان ساکن کشورهای درگیر در بحران اعراب و اسرائیل و همچنین جوانان آمریکای لاتین را به دام اندازند.
وی افزود:شاید بعضی از کاربران اینترنت گمان کنند که مثلا صحبت کردن با خانم ها، آنها را از شبهه ورود به مسایل سیاسی دور می کند، در حالی که حقیقت این است که چنین مکالماتی وسیله خطرناکی برای کشف اسرار درونی و روانی انسانها است که به کشف نقاط ضعفی منجر می شود که در مکالمات عادی امکانپذیر نیست. بنابر این می توان با استفاده از همین گفت و گوهای خیلی خصوصی، مزدورانی را استخدام کرد و افراد را فراتر از یک جاسوس و یک مزدور به تمام معنای خود کرد.
براساس این گزارش، سایت فیس بوک ، که هر ماه بیش از یک میلیون نفر در آن عضو می شوند، اقدام به انتشار اطلاعات شخصی کاربران خود در موتور های جستجوگر مانند گوگل و یاهو ، به منظور وارد شدن در مسابقه سریع برای ساختن یک راهنمای اطلاعاتی جهانی که حاوی بزرگترین مقدار ممکن از اطلاعات شخصی افراد باشد، نموده است. این اطلاعات شامل مشخصات فردی ، شماره تلفن ها ، راههای برقراری تماس با اشخاص ، هویت اعضا و حتی اطلاعاتی در باره دوستانشان است. در زمان حاضر روزانه 200 هزار نفر به این شبکه فیس بوک می پیوندند و طبق ادعای خود سایت، 42 میلیون نفر از آن استفاده می کنند.
خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری فردانیوز ۲۸ تیر ۱۳۸۹)
از دیگر شواهد صهیونیستی بودن فیس بوک حذف صفحات مغایر با اهداف صهیونیست ها توسط مسئولان این شبکه به بهانه های مختلف می باشد از جمله در چند مدت اخیر شاهد حذف صفحه مربوط به تلاش جوانان مصری علیه دیوار فولادی در مرز غزه به بهانه «فعالیت مجموعه های مغرض و تهدیدگر و اهانت گر» بودیم و این در حالی بود که این صفحه در طول دوران فتنه 88 و پس از آن تا به امروز به بزرگترین عرصه فعالیت مجموعه های مغرض و اهانت گر ضد ایرانی تبدیل شده است ، همچنین در روزهای اخیر شاهد حذف صفحه شیعیان در فیس بوک که نزدیک به صد هزار عضو داشت، به دلیل انتشار چند خبر درباره بحرین (رک : خبرگزاری شیعه نیوز http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=20612 ) و یا صفحه متعلق به گروه اینترنتی اخوان المسلمین مصر (رک : خبرگزاری قدسنا http://www.qodsna.com/NewsContent-id_35891.aspx ) و دهها صفحه دیگر مغایر با خواست و اهداف صهیونیست ها بوده ایم .
به هر حال شواهد دال بر صهیونیستی بودن ماهیت شبکه اجتماعی فیس بوک و تسلط و نفوذ و سوء استفاده از این شبکه به اندازه ای فراوان است که جای هیچ شک و شبهه ای را در این زمینه باقی نمی گذارد . با این حال مساله عضویت در این شبکه اجتماعی را می توان در دو حالت و در هر حالتی از مناظر مختلف مورد بررسی قرار داد :
نخست در حالتی که شخص علاوه بر عضویت در این شبکه مرتکب برخی اقدامات خلاف همچون تبلیغ علیه نظام اسلامی و یا اقدامات خلاف اخلاق و ... گردد که در این صورت طبیعتا به تناسب اقدامات خلافی که انجام می دهد مقصر خواهد بود که به نظر می رسد سوال شما ارتباطی با این بخش ندارد .
اما در صورتی که فردی بدون انجام اقدام خلاف دیگری صرفا در این شبکه قصد عضویت و انجام کارهای صحیح را داشته باشد در این صورت مسئله از چند منظر قابل بررسی می باشد :
از منظر قانونی و حقوقی همانگونه که سرهنگ تورج کاظمی معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا اعلام نموده اند ظاهرا عضویت در سایت فیس بوک جرم نمی باشد . ایشان در این زمینه اخیرا در مصاحبه ای عنوان نمودند : «براساس قانون جرایم رایانه‌ای موضوعی به اسم مجازات افراد به دلیل عضویت در فیسبوک وجود ندارد و حتی اگر افراد از طریق فیسبوک اطلاعاتشان مورد سوء استفاده قرار گیرد و به دادسرای جرایم یارانه‌ای مراجعه کنند، شکایت آنان مورد پیگیری قرار می‌گیرد اما هیچ‌گاه با این افراد به عنوان متهم برخورد نمی‌شود و بر این اساس عضویت در فیسبوک جرم نیست مگر آن که افراد بخواهند از این فضا سوءاستفاده کنند. »(سایت اطلاع رسانی مشرق http://www.mashreghnews.ir/fa/news/56378 )
از نظر شرعی نیز باید هر فردی به مجتهد خودمراجعه نماید . اما شاید بتوان از برخی عناوین و ملاک های کلی مورد قبول دریافت که عضویت در این شبکه شرعا صحیح نمی باشد ازجمله عنوان «حرمت تعاون بر اثم» بر اساس آیه «و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان»(مائده/2) که مسلمانان را از هر گونه کمک به گناه و دشمنی باز می دارد و با توجه به اینکه صرف عضویت در این شبکه های اجتماعی باعث عادی شدن عضویت در آن و زمینه سازی برای سوء استفاده های سرویس های دشمنان می گردد و یا باعث تشویق دیگران برای عضویت در آن و استفاده های ناسالم از آن می شود لذا بهتر است از هر اقدامی که به تبلیغ و تشویق این کار کمک می کند اجتناب نمود به ویژه که با توجه به ماهیت صهیونیستی این شبکه و اقداماتی که مسئولان آن در قبال اعمال مغایر با صهیونیست ها انجام می دهند ، این تصور که از آن بتوان در راستای اهداف دینی و اسلامی اصیل استفاده نمود تصور غلطی است و یا می توان از آیات و روایاتی که از هر گونه کمکی برای سلطه کفار بر مسلمانان نهی می کند از جمله آیه نفی سبیل « وَ لَن یَجعَلَ اللهُ لِلکافِرینَ عَلَی المُو مِنینَ سَبیلاً»(نساء/114) یعنی خداوند هرگز راه تسلط کافرین بر مسلمانان را [مشروع] قرار نداده است که بر این اساس هر اقدامی که در نهایت باعث تسلط کفار بر مسلمانان گردد حرام می باشد که از جمله آنها شاید بتوان موضوع عضویت در این شبکه ها که به مثابه تبلیغ برای آنان و استحکام آنان و در نهایت کمک به نفوذ و سلطه آنان بر جوامع اسلامی می باشد را تحت این عنوان برده و حکم ممنوعیت را برای عضویت در آن صادر نمود. به هر حال اینها احتمالاتی است که داده می شود و برای دریافت پاسخ دقیقتر باید با دفتر مرجع مربوطه مکاتبه نمایید هر چند با توجه به مطالب کلی بالا و نیز مطالبی که در ادامه می آید شاید بتوان راحت تر حکم نامطلوب بودن عضویت در این شبکه از نظر شرعی را نیز اثبات نمود .
اما از نظر سیاسی و اجتماعی نیز عضویت در این شبکه فاقد مطلوبیت می باشد چرا که اگر از مباحث سیاسی آن که قطعا یکی از مهمترین دلیل های اشکال داشتن عضویت در این شبکه می باشد نیز بگذریم به لحاظ اجتماعی از آنجایی که این عضویت ، زمینه ساز ناهنجاری های اجتماعی فراوانی می گردد به ویژه اینکه فضای حاکم بر این شبکه ها ، فضایی است که زمینه ساز انواع ناهنجاری های اجتماعی می گردد و در مجموع محیط فعالیت در این شبکه ها محیط سالمی برای یک فرد مسلمان و معتقد نمی باشد بهتر است از عضویت در این شبکه ها اجتناب گردد . به عنوان آشنایی با نمونه ای از ترسیم فضای ناسالم فعالیت در این شبکه ، بخشی از مقاله پایگاه اطلاع رسانی عصر ایران را خدمت شما تقدیم می نماییم :
« هدف از نگارش این گزارش بررسی اهداف سیاسی و اقتصادی فیس بوک در ایران نیست، بلکه قصد داریم تا تنها به گوشه ای از تاثیرات منفی اجتماعی و فرهنگی در این سایت که به بحث ایجاد آلبوم تصاویر و انتخاب یک عکس برای نمایه خود است بپردازیم.
اگرچه فعالیت این سایت در کشور ما غیر قانونی است و از همین روی برای مخاطبان اینترنتی قابل دسترسی نبوده و به اصطلاح فیلتر است؛ اما نباید این حقیقت را نادیده گرفت که این سایت نسبتا مخاطبان زیادی در ایران پیدا کرده است.
نام نویسی نوشته ای است که با بزرگترین فونت پس از ورود به این سایت با آن مواجه می شوید و در ادامه آن می خوانید نام نویسی رایگان است و همیشه خواهد ماند که با کمی صرف وقت می توان به راحتی در این سایت عضو شد و به کاربران فیس بوک پیوست.
بر اساس این گزارش، هر روز بر مخاطبان این سایت در کشورمان افزوده می شود و به نظر می رسد که به جای فیلتر و نادیده گرفتن اثرات مخرب آن بهتر است فکری اساسی برای این پدیده جدید کرد؛ چرا که با توجه با عدم هم خوانی آن با عقاید، سنت و عرف مردم ایران، صدمات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی گسترده ای را در آینده در بر خواهد داشت.
البته در ماه های اخیر جوانان دلسوز، معتقد و ارزشی به ناچار خود را در عرصه جدیدی از جنگ نرم دیده و با عضویت در این سایت به فعالیت های انقلابی در راستای حمایت از انقلاب و اسلام می پردازند و اصطلاحا مجبور به بازی در زمین حریف شده اند؛ چه آنکه قطعا آنها نیز از اثرات مخرب فرهنگی و اجتماعی این سایت مصون نخواهند بود زیرا که ماهیت این سایت حداقل با ارزش های ایرانی-اسلامی مردم جامعه ما همخوانی ندارد که هدف از این نگارش همانگونه که در آغاز کلام به آن اشاره شد پرداختن به این موضوع نیست.
اما پس از عضویت در این سایت می توان از امکانات متعدد اینترنتی آن استفاده کرد؛ برای نمونه در این سایت می توانید با کسانی که دوست هستید گفتگو (چت) کنید یا نظرات خود را به اشتراک گذاشته و درباره آن بحث کنید؛ یا به دوست یابی بپردازید و حتی با دوستان دوست خود نیز آشنا شوید تا به یک باره اجتماع کوچک چند نفره شما و دوستانتان به یک اجتماع بزرگ چند صد نفره یا هزار نفره تبدیل شود!
اما یکی دیگر از امکاناتی که این سایت در اختیار شما قرار می دهد و آسیب شناسی همین موضوع، بحث اصلی این گزارش است، انتخاب عکس و ایجاد یک آلبوم عکس برای نمایه خود می باشد که متاسفانه روند تاسف باری را مخاطبان ایرانی در این بخش پیش گرفته اند و به نوعی در پازل از پیش تعیین شده غرب برای ترویج بی عفتی، بی بند و باری، بی غیرتی و بی حرمتی بازی می کنند. اقدامی بسیار تاسف بار و البته نگران کننده
حتما می دانید که پس از عضویت در این سایت، تمام مخاطبان و کاربران فعال در آن می توانند به راحتی به نمایه شما دسترسی پیدا کنند و این اجازه را سایت و البته خود شما به دیگر کاربران داده اید که به راحتی شما را شناسایی کرده و در صورت لزوم به شما درخواست دوستی بدهند؛ اما نکته ای که واضح و مبرهن می باشد این است که پس از ورود به نمایه شخص دیگری اعم از دختر و پسر یا مرد و زن، شما عکس اصلی نمایه وی را مشاهده می کنید و تنها در بخش عکس ها یا همان آلبوم عکس ها کاربر می تواند دیگر تصاویر مربوط به خود را از دید شما پنهان کرده و آنها را تنها برای دوستان یا برخی از آنها به نمایش بگذارد.
اما بسیاری از کاربران ایرانی، (مخصوصا خانم ها) فیس بوک در بخش انتخاب عکس نمایه خود عکسی بد پوشش و بی حجاب را انتخاب می کنند که این موضوع نگران کننده است؛ کافی است شما نام یکی از همکاران، همکلاسی ها، هم دانشگاهی ها، هم محله ای ها و ... را که احساس می کنید در این سایت عضو است را پس از عضویت در این سایت جستجو کنید، که در اغلب موارد در صورت عضویت این افراد، با عکس های عجیبی مواجه می شوید که باعث تاسف و ناراحتی شما می شود!
سوال اینجاست که چرا باید برخی از مردم کشورمان در مواجهه با این پدیده به این شکل منفعلانه برخورد کرده و به راحتی استحاله شوند؟ البته تمام کسانی که عکس های بد پوشش را در این سایت قرار می دهند جاهل مقصر نیستند و در حقیقت این موضوع را به عنوان یک عرف قبول کرده و باورشان شده که تنها در یک اتاق خصوصی که دوستان هم جنسشان آنها را می بینند مشغول زندگی روزمره خود هستند؛ و نا گفته نماند کسانی هم هستند که با اغراض فرهنگی و اجتماعی اقدام به این کار می کنند.
اما تمام ماجرا به عکس نمایه ختم نمی شود! در قسمت آلبوم عکس ها نیز بسیاری از کاربران فیس بوک با قرار دادن عکس های خصوصی و خانوادگی خود در انظار عمومی به حریم شکنی می پردازند؛ طوری که به نظر می رسد برایشان عرفی موجه شده است؛ در برخی از این موارد شما عکس های خانوادگی دوستان و همکاران خود را با پوششی متفاوت و البته نامناسب می بینید که برایتان باور کردنی نیست!
برای نمونه شما در پایان این گزارش عکس هایی را از نمایه برخی مخاطبان فیس بوک که خود آنها در اختیار عموم جامعه قرار داده اند و یا عکس هایی را که در قسمت آلبوم عکس های برخی کاربران این سایت و بدون دوست شدن با آنها می توان مشاهده کرد را می بینید، که با آنکه قطعا خود این افراد با کمال میل و رضایت آنها را در اختیار عموم قرار داده اند اما چهره آنها را به خاطر رعایت اخلاق شطرنجی کرده ایم.
به نظر می رسد غرب برای ترویج بدحجابی، بی عفتی، بی حرمتی و البته فحشا راه جدیدی را در پیش گرفته است که نیازمند هوشمندی مردم و البته مسئولان در مواجهه با آن است؛ که در صورت ادامه این روند نه حریمی می ماند و نه حرمتی . »(پایگاه اطلاع رسانی عصر ایران به نقل از پورتال اطلاع رسانی نور http://noorportal.net/394/597/670/47940.aspx )
همچنین فعالیت در فیس بوک از منظر روانی نیز دارای آسیب های فراوانی می باشد به عنوان مثال دانشمندان آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که استفاده بیش از حد از شبکه اجتماعی فیس بوک نوجوانان را دچار اختلالات روانی می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه ایالتی کالیفرنیا که نتایج یافته های خود را در کنگره سالانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه کردند دریافتند که استفاده بی رویه از فیس بوک منجر به اختلالات روانی حادی در بین نوجوانان می شود که از جمله آنها می توان به اضطراب، اختلال در خواب و حتی اختلالات روان تنی اشاره کرد.
در بیشتر این موارد، اختلالات روانی به پرخاشگری، خودشیفتگی و در نهایت، انزوا منجر می شوند.
این دانشمندان آسیبهای ناشی از استفاده بی رویه از فیس بوک را بدین شرح طبقه بندی کردند:
1- توسعه خودشیفتگی در بین نوجوانانی که اغلب از فیس بوک استفاده می کنند. همچنین در این نوجوانان اختلالات روانی دیگری شامل رفتارهای ضد اجتماعی، شیدایی و گرایش به پرخاشگری دیده می شود.
2- افزایش تعداد غیبتهای از مدرسه و احتمال معده درد، مشکلات خواب، اضطراب و افسردگی در نوجوانانی که به صورت روزانه از فناوریهایی چون بازیهای ویدیویی و فیس بوک استفاده بی رویه می کنند.
3- کاهش نمرات در مدارس راهنمایی، دبیرستان و کالج در بین دانش آموزانی که حداکثر یکبار در یک دوره 15 دقیقه ای این تحقیق، وارد فیس بوک شدند.(خبرگزاری مهر به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی پژوهش و فناوری استان گلستان http://www.basijelmi.ir/golestan/%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C/tabid/913/articleType/ArticleView/articleId/580/------.aspx )
به هر حال با چشم پوشی از فعالیت های مجرمانه درراستای اهداف صهیونیستی در شبکه فیس بوک و یا زمینه سازی برای سوء استفاده دشمنان ، توجه به آسیب های روانی ، اجتماعی ، سیاسی و اخلاقی که از ناحیه عضویت و فعالیت در این شبکه ممکن است متوجه اعضای این شبکه گردد به خودی خود گویای عدم مطلوبیت عضویت و مشکل دار بودن عضویت در این شبکه ها می باشد .
دانشجوی گرامی در پایان امیدواریم این مطالب راهگشای شما در انتخاب مسیرتان بوده باشد و در صورتی که باز هم ابهامی باقی مانده باشد لطفا با بیان دقیق مورد ابهام ما را در پاسخ رسانی هر چه دقیقتر یاری فرمایید .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خوب
میهمان
عالی بود
میهمان
با سلام
در صورت عنایت خداوند امر به معروف و نهی از منکر اگر منحرف نشوم
میهمان
نه
میهمان
چو عضوی بدرد اورد روزگار. دگر عضوها نماند قرار
میهمان
خیلی علاقمندم به فیس بوک
میهمان
قرن بیست و یک خنده دار است ؛ یکی برای عضویت در شبکه اجتماعی سوال بپرسد که آیا مجاز است یا خیر .!

عضویت در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر دینت به خطر نمیفتد ! میتوانی از مطالب علمی و خبرها استفاده کنی

ولی در نظر داشته باش ؛ فیس بوک مثل جامعه و اجتماع میباشد ؛ یک محیط صد در صد سالم نمیباشد ؛ شما باید بسته به نیازهایت از آن استفاده کنی


که کاملا هم دست خود شما میباشد ..!

هزاران صفحه علمی وجود دارد
هزاران صفحه فرهنگی وجود دارد

و در عوض هزاران صفحه ضد دین و توهین و تجزیه طلبی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد ..!

شما مجبور نیستی به خاطر این صفحات وارد فیس بوک نشوی .!--
خود من یک مسلمان شیعه مولایم علی میباشد ؛ ولی خنده ام میگیرد از جماعت تندرو ؛ که همه چیز را به اسرائیل و آمریکا جهان خوار نسبت میدهند .!


این اینترنت و سیستم عامل دزدی شما نیز مال همین صهیونیست ها میباشد عزیز برادر
میهمان
به نظر بنده یک ایرانی باغیرت راضی نمی شود آب در آسیاب دشمنی بریزد که دشمنی دیرین با ایرانی و اسلام داشته و دارد و هر کس که می گوید حساب مردم اسرایدل با دولت ان جداست با قرآن خدا به جنگ آمده و دستورات قرآن را نقض می کند

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.