علویون و فاطمیون ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ - ۱۵۵۵ بازدید

ویرایش علمی - ۱_منظور از علویان و فاطمیان چیست؟آیا از نظر مقام ومرتبه درمیان شیعیان تفاوتی
دارند؟الآن هم حضور دارند؟
۲_تفاوت آرامش یافتن از طریق عبادت باسایر روشهای آرامشبخش در چیست؟تفاوتشان با توهم در چیست؟

1-همه کسانی که نسلشان به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می رسد فاطمی نامیده می شوند مانند امام حسن علیه السلام و نسل او تا به امروز . همه کسانی که نسلشان به حضرت علی علیه السلام می رسد علوی نامیده می شود مانند امام حسن علیه السلام و نسل آن حضرت تا به امروز . همه فاطمیان علوی هستند چون فاطمه زهرا سلام الله علیها شوهرش حضرت علی علیه السلام بود ولی برخی از علویان فاطمی نیستند چون از مادر دیگری هستند مانند حضرت ابو الفضل العباس علیه السلام .
شیعه کامل کسی است که دوازده امام معصوم را  منصوب از جانب خدا بداند و مطیع خالص آنان باشد . از این شیعیان هرکس به این امامان نزدیکتر و مطیعتر باشد مقامش بالاتر است .  
2-اگر کسی خدا را بشناسد و در سایه این شناخت به مقام بندگی او برسد این بندگی استوار و دارای لذت دائمی است . اگر کسی یکی از موجودات این جهان را که آفریده خداست بندگی کند پس از آنکه به فانی بودن آن پی برد دیگر نمی تواند بنده آن باشد . عبادت واقعی همان بندگی واقعی است و بندگی واقعی یکی از کمالات معنوی است و  آسان به دست نمی آید . اگر آرامش روانی انسان در اثر این نوع بندگی به دست آید این آرامش همیشگی خواهد بود . اگر کسی به مقام بندگی خدا برسد و در میدان جنگ تکه تکه شود آرامش او به هم نمی خورد . حضرت ابراهیم علیه السلام را به داخل آتش انداختند یک ذره آرامشش به هم نخورد . آرامش حاصل از بندگی خدا مرتبه اش بسیار بالا است و قابل مقایسه با آرامش های دیگر نیست .   


 ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.