علی(ع) و قصاب ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۵۸۵ بازدید

با سلام. یک داستانی که بین مردم خیلی رایج هست داستان امام علی و قصاب می باشد. که قصاب به دلیل ناشناختن امام علی به ایشان بی احترامی می کند و پس از شناختن ایشان با ساطور دست خود را قطع می کند. این شبه به وجود می اید که چرا حضرت فرق مبارک شکافته خودشون رو با چنین کاری شفا ندادند. ایا این داستان حقیقت دارد؟؟؟

منبعی برای این داستان شما پیدا نکردیم منطقا هم قبول کردن چنین داستانی سخت است. اما داستان امام علی(ع) و قصابی که معروف است این است:
روزى حضرت امیرالمؤمنین على صلوات الله علیه از جلوى مغازه قصّابى که داراى گوشت‌هاى خوبى بود عبور نمود، همین که چشم قصّاب به آن حضرت افتاد، عرضه داشت: یا امیرالمؤمنین! گوشت خوب و مناسبى دارم، مقدارى از آن را براى منزل خریدارى نمائید.
امام على علیه السلام فرمود: پول همراه خود ندارم، قصّاب گفت: مشکلى نیست، من بابت پول آن صبر مى‌کنم؛ و هر موقع توانستى پولش را بیاور.
حضرت فرمود: خیر، من نسبت به خرید گوشت صبر مى‌نمایم؛ و نسیه نمى‌خرم، و بدون آن که گوشت خریدارى نماید به حرکت خود ادامه داد و رفت.
برگرفته از پایگاه تبیان منبع:
ارشاد القلوب دیلمى، ص ۱۱۹.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.