عوارض استمنا، عوارض خودارضایی ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۱۸۰۲ بازدید

اگه من فرمایشات شمارو اجراکنم.سلامتى رو که هیچ وقت نداشتم مىتونم به دست بیارم.اخه من ۱۸.۱۹ساله این عمل رو انجام میدم.الان هم ۲۰ساله ام.

از ارتباط با فردی با اراده که پس از اعتیاد به چنین عملی، آن را ترک کرده است، بسیار خوشحالیم و به شما تبریک می‌گوییم. ذکر این نکته لازم است که راه اصلی درمان و جبران عوارض احتمالی خودارضایی، ترک دائمی این عمل است. البته زمان جبران عوارض نیز از یک شخص با شخص دیگر و همچنین بر اساس شدت گرفتاری متفاوت است. هر چه بدن قوی تر باشد و شدت گرفتاری قبلی نیز کمتر باشد، زمان جبران عوارض کاهش پیدا می کند. بدن انسان توانایی جبران عوارض را دارد ولی باید توجه داشته باشید که عوارضی که در طول زمان ایجاد شده به تدریج جبران خواهد شد و البته نباید توقع داشته باشید که فورا جبران شود. مخصوصاً اگر گرفتاری فرد شدید و یا مدت ابتلایش زیاد باشد، نباید انتظار داشته باشد که در عرض مدت کوتاهی بتواند تمامی این عوارض را جبران کند و به حالت طبیعی اش برگردد.
مطمئن باشید اراده قوی و تلاش و پشتکار شما می تواند بسیاری از عوارض و آسیب ها را جبران نماید. ضمناً خوردن مواد غذایی مقوی مثل خرما، کشمش و عسل و همچنین انجام ورزش روزانه، تفریح و گردش های سالم در بازگشت سلامتی شما بسیار مؤثر است به شرط این که در این تصمیمتان بر ترک جدی باشید و به هیچ عنوان به خودتان اجازه ندهید که دوباره به وضعیت قبلی‌تان برگردید و خدای ناکرده مجدداً گرفتار خود ارضایی شوید.
بنابراین سعی کنید بیش از حد خود را نگران نسبت به آنچه قبلا اتفاق افتاده نسازید و استرس به خود راه ندهید که خود نگرانی و استرس وسیله ای برای افزایش مشکلات شما خواهد بود و بهبود عوارض را به تاخیر خواهد انداخت.
در مقابل تصمیم خود را بگیرید که به طور جدی و برای همیشه از این عمل دوری کنید و حتی از محیط یا زمانی که احتمال انجام چنین کاری در آن وجود دارد فراری باشید.
منتظر مکاتبات بعدی شماهستیم.

نظرات

میهمان
دوستان عزیز، همیشه تمرین کنین که باوضو باشین، وضو باعث میشه که انسان خودشو دائما در حضور خدا احساس کنه و مثلا وقتی تنها هست و مسائل جنسی به فکرش میاد اون موقع هم خودشو درمحضر خدا احساس میکنه و وضو داشتن مث یه حصار معنوی وجودش رو دربرمیگیره لذا بعید هست کسی باوضو باشه و بخواد دست به گناه استمنا بزنه و همین عاملی بسیار قوی در ترک این عمل هست. آدم باوضو خودشو ازلحاظ معنوی ، نورانی احساس میکنه. چطور میشه که کسی درحالت باوضو بودن دست به گناه بزنه مثلا دزدی کنه یا فحش بده یا خودارضائی کنه. پس دائم باوضو باشد. وضو گرفتن هم که سخت نیست. همش سه دقیقه وقت بذارید
پرسمان
سلام علیکم، ضمن تشکر از شما؛ بدون تردید از این راهکار نیز می توان برای دوری از گناه استفاده کرد. به یقین اگر کسی خودش را هموره در محضر الهی ببیند و خدا را ناظر و شاهد رفتارهای خویش بداند، حیا می کند و از گناه دوری خواهد کرد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید