عوارض سکس مقعدی ۱۳۹۲/۱۱/۱۳ - ۳۳۷۷۰۷ بازدید

میخواستم اگه امکان داره عوارض سکس مقعدی رو بهم بگید؟

پرسشگر محترم اگر منظورتان از سکس مقعد، رابطه جنسی و دخول از طریق مقعد خانم می باشد، در جواب شما باید بگویم، بله این کار علاوه بر ضرر های فراوان برای خانم، برای آقا نیز ضرر داشته و علاوه بر اینها تداوم، سلامت و شادابی زندگی زناشویی آنها را نیز به خطر می اندازد. در ادامه کمی درباره احکام شرعی و عوارض جسمی و روان‌شناختی این عمل با شما سخن خواهیم گفت: حکم شرعی نزدیکی با همسر از پشت (دُبُر) عبارت است از:
آیات عظام امام خمینى، خامنه اى، صافى، مکارم و نورى: «کراهت شدید دارد». (آیت اللّه نورى، توضیح المسائل، م 452 ؛ امام خمینى و آیت اللّه صافى، توضیح المسائل مراجع، م 450 ؛ آیت اللّه مکارم، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع و آیت اللّه خامنه اى، استفتاء، س 425)
آیت اللّه سیستانى و آیت اللّه فاضل: «اگر زن راضى باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضى نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست». (آیت اللّه فاضل، تعلیقات على العروة، احکام الحیض، السابع ؛ آیت اللّه سیستانى، توضیح المسائل مراجع، م 450)
آیات عظام بهجت، تبریزى و وحید: «بنابر احتیاط واجب، جایز نیست». (آیت اللّه وحید، منهاج الصالحین، ج 2، م 228 ؛ آیت اللّه بهجت، وسیلة النجاه، ج 1، م 268 ؛ آیت اللّه تبریزى، منهاج الصالحین، ج 1، م 228)
برخی از عوارض رابطه جنسی از مقعد:
1. یکی از عوارضی که مجامعت از طریق مقعد (پشت- دُبُر) برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سرد مزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می یابد که وسیله دفع شهوت شده و خودش نباید از این عمل خدادادی لذتی ببرد.
2. زن در این نوع ارتباط دچار درد بسیار شدیدی خواهد شد که گاه تا مدتی امکان راه رفتن درست را از او خواهد گرفت ضمن اینکه این درد فراوان، هیچ لذتی از این رابطه جنسی برای او باقی نخواهد گذاشت.
3. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (برخلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. درنتیجه زن گرفتار درجاتی از بی اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لحظه می تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.
4. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت مرد این میکروبها می توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده خود و او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.
5. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک است و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.
6. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.
7. و نکته آخر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زود انزالی در آینده است. در نتیجه نمی تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سرد مزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.
8. با توجه به این که، سیستم فیزیولوژیکی زن این چنین است که لذّت حادّ و حقیقی جنسی را معمولاً از همان مجرای طبیعی و خدادادیاش (قُبُل) احساس میکند؛ از این رو با مجامعت از همان طریق طبیعی، رابطه ای دو طرفه برقرار شده و دو طرف به نحو رضایت مندی از یکدیگر لذّت میبرند؛ اما نزدیکی از «دُبُر» نمیتوان صد در صد، برآورده کننده ی حاجت روحی و جنسی زن باشد. در ادامه ی این فرآیند، زن با عدم اشباع و ارضاء میل جنسی برخورد کرده و نوعی روان پریشی در ابعادِ عصب و عاطفه پیدا میکند (حالت نورزی). خاصه این که او در این حالت، فقط ابزاری جهت لذت بری یکسویه ی مرد قرار گرفته و نمیتواند عکس العمل مناسب آن هم با جهت گیری لذت بری متقابلِ جنسی داشته باشد.
9. در ادامه ی روند قبل، مرد همچنان به پر کردن ظرفیت جنسی خود مشغول شده و در عرض چند لحظه کوتاه به حدّ بالای کام گیری (اُرگاسمِ فعّال) میرسد و سریعاً حجم بالای شهوت را با بیرون ریختن منی، تخلیه میکند. امّا طرف مقابل، به دلیل ویژگی دیر فعّالی جنسی، هنوز در تکاپوست تا به نحوی خود را هماهنگ با مرد کرده و دستِ کم به همان اندازه که او لذّت برده، غریزه را پاسخ دهد. ولی هنوز در نیمه راه است که مرد با ریخته شدنِ سریع (و بلکه ناخواسته ی) منی به بیرون، به مرحله سرد حسیّ جنسی وارد شده و نمیتواند پاسخگوی خوبی به واکنشِ جنسی زن (که هم اینک گرمِ رابطه سازی است) باشد. در نتیجه این زن است که ناکام میماند و لذا همچنان برداشتِ زن و سهم جنسی اش کمتر از مرد خواهد بود (پس، در عین رضایت، کراهت هم باقی است. چون دیگر دل زن به این حالات خوش و آرامی نمی گیرد و به هر حال، درصدی - حتی اندک - از ضربه های روحی به سیستم عصب و اُرگانیسم زن وارد میشود).
10. چون دخول از قسمتِ دُبُر، توأم با محدودیّت های فیزیولوژیک مرد و زن است؛ از این رو، نیاز به شدّت و سختی از سوی مرد و لزوم اثرپذیری منفعلانه ی زن بوده و این فشار به مقعد زن، عصب های تناسلی مرد را تحریک کرده و موجب فعالیت کیسه ی منی و در آخر، انزال زودرسِ منیِ مرد میشود. مشکلِ بعدی، از هیجان افتادنِ مرد، سستی عضلات، دوگانگی مزاجِ جنسی و حتّی سردمزاجی مرد است. به عبارتی، فقط زن آسیب پذیر نخواهد بود. مرد در دراز مدت و در اثر استمرار این حالات، به نوعی حساسیّت های عصب های آلت جنسی مبتلا شده و نسبت به زودانزالی منی، ناتوان شده و ادامه ی این زودانزالی، میتواند نوعی سردمزاجی در مرد پدید آورد.
موفق باشید
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نظرات

میهمان
ببخشید من یک بار با پسر عمم سکس کردم آیا در بزرگی برایم خطر دارد
پرسمان
سلام علیکم، باتوجه به اینکه شما یکبار چنین رابطه ای را تجربه نموده اید؛ بعید به نظر می رسد که دچار آسیب خاصی شده باشید. البته باید سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا و خطرآفرین قرار نگیرید و هرگز چنین تجربه ای نداشته باشید تا از پیدایش مشکلات دیگر پیشگیری به عمل آورید.
میهمان
من بانامزدمم ماهی یک بارسکس ازعقب انجام میدیم خودمم هم راضی هستم ایامشکلی داره؟
پرسمان
سلام علیکم، از نظر زوج درمانگران سکس مقعدی تا زمانی که به رفتار غالبی جنسی و یک رویۀ معمول تبدیل نشده باشد (به طور مثال دو سه ماه یکبار) در صورت تمایل همسران و رضایت همسر اشکالی ندارد.
البته در صورتی است که این رفتار تبدیل به رفتار غالب و رویۀ معمول جنسی شود در این صورت در شمار رفتار پرخطر جنسی درآمده و آسیب های مختلف روحی، روانی و اجتماعی در پی خواهد داشت.
میهمان
سلام خسته نباشید من ازدواج نکردم ولی با دوست پسرم از پشت زیاد رابطه داشتم ایا دراینده همسرم این موضوع را متوجه میشه؟
پرسمان
سلام علیکم، قبل از هر چیز باید از رفتار گناه آلود خود توبه نمایید و سعی کنید هرگز در این گونه مواجهه های آسیب زا قرار نگیرید. سکس مقعدی عوارض و مشکلات متعددی دارد؛ البته اگر شما با عوارض آن روبرو نشده اید طبیعتاً شوهرتان در آینده متوجه نخواهد شد؛ مگر اینکه خودتان اقرار به گناه نمایید و مهر تأیید بر اشتباهات گذشته خود بزنید.
میهمان
ایا ادم از مقعد بچه دار میشه یا اثری از اون رابطه در چند سال بعد روی ادم می مونه
پرسمان
سلام علیکم، اگر آلت مرد دقیقا وارد مقعد زن شود و منی هم داخل آن تخلیه شود احتمال بارداری وجود ندارد. ولی اثراتی بر روی دریچه مقعد یا ماهیچه حلقوی ان می گذارد که سالها گریبانگیر شخص باقی می ماند . یعنی ماهیچه حلقوی مقعد شل و نارسا و مدفوع به صورت غیر اختیاری و ناخواسته از مقعد خارج می شود. همچنین احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی وجود دارد.
میهمان
سلام ایا بعد از فوت شوهر بدن زن نیازی دارد که از راه صیغه با مردی رابطه ای داشته باشد
پرسمان
سلام علیکم، زنان نیز همانند مردان نیاز جنسی دارند؛ بنابراین در این زمینه هیچ فرقی بین زن و مرد نیست؛ البته از آنجا که هدف اصلی زنان از ارضای جنسی و رابطه جنسی ارضای عاطفی است و نیز میزان صبر و استقامت زنان به صورت طبیعی در امور جنسی بیش از مردان هست؛ این انتظار وجود دارد که زنان برخلاف مردان تا سالهای سال علی رغم نیاز جنسی خودشان را حفظ کنند و صبر پیشه نمایند.
میهمان
سلام
کارشناس محنرم من دلیل این همه سرسختی شما را برای رداین رابطه را نمی فهمم اخرمیشه این رابطه این همه ضررداشته باشه ولی شرع مقدس اونا مکروه اعلام کنه ولی حرام اعلام نکنه؟فکر نمی کنی که با این ترس های بی موردبا عث مشکل درزندگی زوجین میشی وباعث میشی مردبره خارج از خونه این نیاز را برطرف کنه واگر مبتلا به بیماری بشه وبه خانم منتقل بشه به طوریقین شما هم در این مشکل شریک خواهیدبودعزیزم خودسکسوتراپ ها هم میگن اگر این رابطه درست واصولی انجام بشه وزیاده روی نشه مشکلی ایجادنمی کنه ولی دلیل پاک کردن صورت مساله را توسط شما کارشناس محترم نمی فهمم امیدوارم که به این ریزه کاری ها بیشتر توجه کنیدوباعث متلاشی شدن واسیب به زندگی زوج ها نشوید.
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام مجدد حضور پرسشگر عزیز،
فرموده اید:« اخرمیشه این رابطه این همه ضررداشته باشه ولی شرع مقدس اونا مکروه اعلام کنه ولی حرام اعلام نکنه؟» بله می شود مثل کراهت بسیاری از چیزها مثل پنیر، گوشت گاو، اسب، الاغ و.....
فرموده اید:« فکر نمی کنی که با این ترس های بی موردبا عث مشکل درزندگی زوجین میشی وباعث میشی مردبره خارج از خونه این نیاز را برطرف کنه واگر مبتلا به بیماری بشه وبه خانم منتقل بشه به طوریقین شما هم در این مشکل شریک خواهیدبود» به خاطر همین عرض نکردیم ممنوع است عرض کردیم که طبق روایات کراهت شدیده دارد.
فرموده اید:« عزیزم خودسکسوتراپ ها هم میگن اگر این رابطه درست واصولی انجام بشه وزیاده روی نشه مشکلی ایجادنمی کنه ولی دلیل پاک کردن صورت مساله را توسط شما کارشناس محترم نمی فهمم» لطفا بار دیگر با دقت مطالب ما را در مورد نظر زوج درمانگران در این خصوص را بخوانید و بعد در مورد مطالب ما اظهار نظر کنید.
میهمان
سلام ببخشید میخاستم بگم که نامزدم رابطه مقعدی رو خیلی دوست داره اما من واقعا میترسم و میخام منصرفش کنم نمیدونم باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید
پرسمان
سلام علیکم، به هیچ وجه تسلیم این کار نشوید که عوارض متعددی دارد. ۱. احتمال پارگی ماهیچه حلقوی مقعد و گشاد شدن دهانه مقعد وجود دارد . این امر باعث می شود برای همیشه سوراخ مقعد نارسا شود و مدفوع از آن بی اختیار خارج گردد.
۲. احتمال پارگی عروق داخل مقعد و خونریزی
۳. انتقال عوامل عفونی و بیماری سوزاک و سفیلیس
۴. احتمال دارد مرد به هنگام فرو کردن آلت خود از عقب به داخل مقعد، به اشتباه آن را از عقب وارد واژن کند و باعث پارگی بکارت شود.
میهمان
سلاموقت بخیر
من هفته گذشته با نامزدم سکس مقعدی داشتم
و اولین بارم بود که رابطه مقعدی با کسی داشتم
همسرم بعد از رابطه به من میگه چون تمام آلتم به راحتی وارد مقعدت شد پس حتما قبلا سکس از پشت رو تجربه کردی
سوالم از شما اینه
من چطور بهشون اطمینان خاطر بدم که من سکس از پشت با هیچکس نداشتم
خیلی تو فشارم، از همه بدتر اینکه با چیزی متهم شدم که انجامش ندادم
چجوری میتونم ایشون رو متقاعد کنم که بار اولم بوده
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، این ادعا دلیلی برای داشتن تجارب قبلی توسط همسر نمی شود، زیرا گاهی بخاطر برانگیختگی جنسی بسیار بالا چنین اتفاقاتی رخ می دهد، که البته گاهی بعد از اتمام عمل و روزهای بعد درد احساس می شود، در روانشناسی اختلالی به نام پارانویا وجود دارد، پارانویا به معنی بدگمانی و بدظنی زیاد می باشد و مردان بیش از زنان به این اختلال مبتلاء هستند، شاید همسر شما مقدار کمی از این اختلال را داشته باشد.
میهمان
با سلام . من و همسرم رابطه مقعدی داشته از فردای ان روز بنده اختیار ادرار خود را دست داده و یک مایعی ک مخلوط با خون است بیرون می اید و دل درد شدید هم دارم ایا اینها برای همان رابطه مقعدی است؟؟
پرسمان
سلام علیکم، سریع به پزشک مراجعه نمایید که اگر اتفاقی افتاده درمان گردد.
میهمان
اگر پسری از مقعد رابطه داشته باشد با دختر پسر مرد میشو؟
پرسمان
سلام علیکم، سوالتان مفهوم نیست . درست بنویسید تا جواب دهیم.
میهمان
سلام خسته نباشید من شوهرم اصرار داره که سکس از عقب انجام شود و من هم میترسم اتفاقی رخ بدهد و برایم بد شود اگر ارام سکس را انجام بدهیم اتفاقی رخ میدهد؟؟منتظر جواب هستم ممنون
پرسمان
سلام علیکم، اگر شوهرتان اصرار به سکس مقعدی دارد، توصیه می‌شود در یک محیط آرام و صمیمانه با شوهرتان صحبت کنید و آسیب های رابطه مقعدی و مشکلات این گونه روابط و حرام شرعی بودن برخی از انواع آن را گوشزد کنید و او را به گونه ای مجاب نمایید. البته در کنار آن می‌توانید در روابط جنسی طبیعی و مهبلی خود با همسرتان تنوع ایجاد کنید و روش های مختلف آمیزش مهبلی را امتحان کنید تا همسرتان مجبور نشوید به خاطر تکراری بودن رابطه جنسی و یا هر علت دیگری به روابط نامتعارف مقعدی روی بیاورید و به آن علاقمند گردد.
همچنین شما می توانید با تنوع بخشیدن به سکس از راه طبیعی(فرج یا واژن) موفق به این کار بشوید به طور مثال یکی از روشهای مقاربت طبیعی آن است که زن در حالتی قرار گیرد که مرد روی پشت او قرار گیرد اما دخول را به فرج زن انجام دهد، که این کار می تواند تا حدودی از نیاز مرد به مقاربت از راه مقعد بکاهد.
در پایان، بهتر است به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست ها مراجعه کنید تا شیوه های مختلف مقاربتی لذت بخش و طبیعی را به شما و شوهرتان ارائه نمایند و راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما بدهند.
اگرچه رابطه جنسی مقعدی می تواند رابطه ای دردآور باشد، اما اگر زن به این باور برسد که با اینکار آسیبی متوجه او نخواهد شد و خودش نیز به چنین رابطه ای علاقه داشته باشد به صورت ارادی عضلات خود را شل خواهد کرد و در این حالت امکان دخول آلت تناسلی مرد درون مقعد به راحتی و بدون درد صورت خواهد گرفت، اما اگر وی از این مسئله ترس و هراس داشته باشد به صورت ارادی یا غیرارادی عضلاتش سفت خواهد شد و فرایند دخول به سختی رخ خواهد افتاد و دچار درد فزاینده خواهد شد.
میهمان
سلام خسته نباشیدمن بانامزدام امروزازعقب سکس داشتم انوقت اب منی شوریخته تو مقعدم ایااحتمال باداری هست
پرسمان
سلام علیکم، اگر زنی رابطه جنسی مقعدی داشته باشد و آب منی مرد در داخل مقعد ریخته شود و یا نشود؛ طبیعتاً احتمال بارداری تحت هیچ شرایطی وجود ندارد، مگر اینکه مایع منی مرد به دهانه واژن سرازیر شود. البته از آنجا که بین مقعد و دهانه واژن و مهبل زنان فاصله چندانی وجود ندارد، در صورت سرازیر شدن مایع منی مرد به دهانه واژن، امکان بارداری وجود دارد.
باید توجه داشت که اسپرم مرد در داخل مایع منی در حال جنب و جوشش و حرکت است و وقتی در داخل مهبل و یا دهانه آن ریخته می‌شود، خود رحم نیز حالت مکش و جذب‌کنندگی دارد و اسپرم را به طرف رحم می‌کشد تا آن را به تخمک رسانده و انعقاد نطفه صورت گیرد؛ بنابراین اگر مایع منی در اطراف ناحیه تناسلی و دهانه مهبل ریخته شود و مدتی در آنجا بماند، احتمال بارداری وجود دارد، مگر اینکه زود شسته شود، در مورد شما احتمال بارداری بسیار بعید به نظر می رسد.
میهمان
با سلام٬بنده در مطلبی مشاهده کردم که داشتن رابطه مقعدی احتمال ابتلا به ایدز هستش از طریق پاره شده دیواره مقعد٬ سوالم اینه که وقتی زن و شوهر هر دو سالم باشن یعنی از نظر ایدز ٬ چطور این بیماری انتقال پیدا میکنه؟؟ و اینکه احساس بنده اینه که یکی از زوجین مبتلا به ویروس ایدز باشه این اتفاق میوفته با تشکر٬ منتظر جوابم هستم
پرسمان
سلام علیکم، تردیدی در این نیست که یکی از راه های انتقال ویروس اچ آی وی و ایدز از طریق ارتباط جنسی است. اگر یکی از همسران آلوده به ویروس ناقل اچ آی وی باشد احتمال اینکه همسرش نیز آلوده به این بیماری شود زیاد است، اما اگر همسران سالم باشند، زمینه آلودگی وجود ندارد مگر اینکه یکی از همسران از طریق دیگری همچون داشتن ارتباط جنسی پرخطر خارچ از چارچوب های دینی و عرفی و یا تماس خونی با افراد ناقل ویروس اچ آی وی و... به این ویروس آلوده گردد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.