عواقب زنا ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ - ۴۲۱۶ بازدید

فرد زیر۱۸سال،مجرد است بادختر مجرد(زنا)کند چه عواقبی دارد؟

تأثیر گناه پاره پاره کردن قلب مومن است. هر گناهی دارای آثار وضعی و حقوقی می‌باشد.
در مورد زنا؛ اگر در محکمه ثابت شود دارای حدّ شرعی می‌باشد اما از آن مهم‌تر تأثیرات اخروی و دنیوی آن (روحی و روانی، مادّی، آبرویی) برای فرد گنه کار است که اگر توبه نکند و به آغوش رحمت الهی پناه نبرد به همه این آثار مبتلا می‌شود.
«وَ لا تَقْرَبُوا الزِّنَى إنَّهُ کانَ فاحِشَةً وَ ساءَ سَبِیلاً» (اسراء ۳۲) «و به زنا نزدیک مشوید که آن فحشاست و بد راهى است» .
به چند روایت زیر دقت کنید:
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آدمیزاد هیچ کار [گناهى ]نکرد که نزد خداوند تبارک و تعالى سنگین تر از این باشد که پیامبرى یا امامى را بکشد ، یا کعبه را، که خداوند عزّ و جلّ قبله بندگان خود قرار داده است، ویران کند ، یا به حرام، با زنى نزدیکى کند .
امام على علیه السلام : غیرتمند ، هرگز زنا نمى کند.
امام باقر علیه السلام ـ درباره آیه «و به زنا نزدیک مشوید که آن فحشاست» ـ فرمود : یعنى، معصیت و نفرت انگیز است ؛ زیرا خداوند زنا را دشمن مى دارد و از آن نفرت دارد . فرمود : «و بد راهى است» عذاب زناکار از همه گنهکاران سخت تر است و زنا از بزرگترین گناهان کبیره است .
امام صادق علیه السلام : سخت ترین عذاب را در روز قیامت آن مردى دارد که نطفه خود را در رحمى که بر وى حرام است جاى دهد .
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : اى على! زنا شش پیامد دارد : سه پیامد در دنیا و سه دیگر در آخرت ؛ پیامدهاى دنیایى اش این است که آبرو را مى برد ، مرگ را شتاب مى بخشد و روزى را مى بُرد؛ و پیامدهاى آخرتش حسابرسى سخت و دقیق ، خشم خداى رحمان، و جاودانگى در آتش است .
پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : چهار چیز است که اگر یکى از آنها به هر خانه اى وارد شود آن را ویران مى کند و آباد و با برکت نمى شود : خیانت ، دزدى ، شرابخوارى و زنا .
امام على علیه السلام : زنا ، فقر به بار مى آورد.
امام صادق علیه السلام : [از جمله] گناهانى که جلو روزى را مى گیرد ، زناست .
این روایات به بخشی از آثار مخرب زنا اشاره دارند. بخشی مربوط به عذاب سخت اخروی است و بخشی در مورد تأثیر آن در زندگی دنیا است از جمله از بین رفتن غیرت که بدون آن آینده زندگی خانوادگی فرد نابود است. همچنین گناه سدّی در برابر روزی مادّی و معنوی انسان است و هدایت را از زندگی انسان می‌برد.
آنچه گفته شد عواقب زنا بود، اما جای ناامیدی نیست، چون راه توبه و بازگشت به سوی خدا و قرار گرفتن در ردیف بندگان خدا همیشه به روی انسان خطاکار باز است. توبه راهی برای جبران گناه نزد خدا است. موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
زنا کردم الان روزه میگیرم باطله یا هر کدام جای خوش رو دارد
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. روزه های شما باطل شرعی نیست اما گناه باعث می شود که اثرات معنوی آن کم شود. از این گناه توبه کنید و رضایت الهی را بدست آورید تا کارهای معنوی و عبادات شما باعث تقرب شما به خدا شود و قلب شما به نورانیت و صفا و جلا برسد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.