غدیر در کلام امام صادق(ع) ۱۳۹۳/۷/۱۴ - ۱۱ بازدید

حضرت صادق =ع= در باره اهمیت و ارزش عید غدیر می فرماید : ۱- و هو عید الله الاکبر و ما بعث الله عز و جل نبیا الا و تعید فی هذا الیوم و عرفه حرمته ....؛ عید غدیر بزرگترین عید خدا است و خداوند متعال هیچ پیامبری را مبعوث نکرده مگر این که این روز را عید گرفته و حرمت و احترام این روز را به او معرفی کرده و شناسانده است . ....بحار الانوار ج ۹۵ ، ص ۳۰۲ ۲-یک درهم دادن به براداران ایمانی و اهل معرفت در روز غدیر برابر با ۱۰۰۰درهم است . بنا بر این در این روز به برادرانت انفاق کن و هر مرد و زنی را شاد کن .
حضرت صادق =ع= در باره اهمیت و ارزش عید غدیر می فرماید : ۱- و هو عید الله الاکبر و ما بعث الله عز و جل نبیا الا و تعید فی هذا الیوم و عرفه حرمته ....؛
عید غدیر بزرگترین عید خدا است و خداوند متعال هیچ پیامبری را مبعوث نکرده مگر این که این روز را عید گرفته و حرمت و احترام این روز را به او معرفی کرده و شناسانده است . ....
بحار الانوار ج ۹۵ ، ص ۳۰۲
۲-یک درهم دادن به براداران ایمانی و اهل معرفت در روز غدیر برابر با ۱۰۰۰درهم است . بنا بر این در این روز به برادرانت انفاق کن و هر مرد و زنی را شاد کن .
۳- به خدا قسم اگر مردم فضیلت واقعی روز غدیر را می شناختند فرشگان روزی ۱۰ بار با آنها مصافحه می کردند . بخشش های خدا به کسی که این روز را بشناسد قابل شمارش نیست .
ر. ک : مفتیح الجنان ، اعمال عید غدیر (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۶/۱۰۰۱۱۲۴۳۸)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.