غلبه بر ترس از آزار و اذیت جن ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۴۷۸۵۶ بازدید

اگرکسی اهل اذان ،نماز و روزه . . . باشد ، جن زده نمیشه یعنی چه؟ یعنی ما که در نماز و . . . متاسفانه کاهل و کم کاریم و گاهی اوقات دچار گناه میشویم دچار جن زذگی و دیوانگی میشویم؟ درسته که جن با وسوسه شروع میکنند و درنهایت انسان را غلام و بنده خود میکنند؟

ابتدا نکاتی در مورد ترس از جن و راههای نجات از شر جنیان مطرح می‌کنیم و و در ادامه چند توصیه روانشناختی را ذکر خواهیم کرد که بکارگیری انها نیز در کنترل ترس مفید است.در رابطه با این مساله فی الجمله مورد پذیرش است که جن توانایی آزار به انسان را دارد؛ ولی باید به این نکات نیز توجه داشت که :
1- غالبا جن‌ها بدور از اجتماعات انسانی زندگی می‌کنند.
2- همة جن‌ها شرور و آزاردهنده نیستند؛ بلکه در میان آنها جن‌های صالح و مومن نیز وجود دارند.
3- جن‌های شرور نیز معمولا تا زمانی که از سوی انسانها اذیتی نبینند، به آنها آسیبی وارد نمی‌کنند.
4-هزینه ظهور یا اذیت رساندن توسط جن برای آنها بسیار بالا و علی الظاهر موجب از بین رفتن خودشان میشود.
5- بر فرض هم که جن شرور بخواهد بر انسان اذیت کند راههایی برای در امان ماندن از آنها وجود دارد که انسان می تواند با استفاده از آنها، خود را از شر جنیان نجات دهد. از این رو اگر انسان راههای امنیت و رهایی از جنها را بشناسد، دلیلی برای ترس و وحشت باقی نمی‌ماند. در حدیثی که از امام علی علیه‌السلام نقل شده می‌خوانیم که: «لَا یَنْبَغِی لِلْعَاقِلِ أَنْ یُقِیمَ عَلَى الْخَوْفِ إِذَا وَجَدَ إِلَى الْأَمْنِ سَبِیلا = = سزاوار نیست برای عاقل اینکه در ترس باقی بماند هنگامی که به سوی امنیت راهی پیدا کند»( عبدالواحد تمیمی آمدی، تصنیف غرر الحکم و درر الکلم، ص263) . شاید در زمینه ترس از جن بتوان از این حدیث این‌گونه استفاده کرد که اگر راهی برای رسیدن به امنیت وجود دارد دلیل برای ترس باقی نمی‌ماند بلکه انسان عاقل باید سعی کند این راه امن را طی کند تا به آرامش برسد.
شیوه‌های در امان ماندن از شر جن :
در اینجا چند نمونه از شیوه‌هایی را که می‌توانند باعث در امان ماندن انسان از آسیب جن و در نتیجه رفع ترس شود، ارائه می کنیم :
1- دعا از شیوه‌های بسیار موثری که برای کاهش ترس در انواع موقعیت‌ها می‌توان از آن استفاده نمود؛ این است که انسان با یقین قلبی و با تمام وجود، به خدا توجه کرده و از او درخواست کمک نماید. در دعا انسان دست نیاز را به سوی قدرتمندترین موجود دراز می کند، از کسی کمک می‌خواهد که هیچ کس توان مقابله با او را ندارد, کسی که مکان و زمان برای او مطرح نیست و همیشه و همه جا حاضر است، درمتون دینی دعاهای متعددی در مواجهه با موقعیت‌‌های مختلف ترس آور, وارد شده است. در اینجا به عنوان نمونه یک روایت را ذکر می‌کنیم. در روایتی که سماعه از امام صادق علیه السلام نقل کرده است. ایشان فرموده‌اند:هنگامی که از پیش‌آمدی ترسیدی بگو اللَّهُمَّ إِنَّکَ لَا یَکْفِی مِنْکَ أَحَدٌ وَ أَنْتَ تَکْفِی مِنْ کُلِّ أَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ فَاکْفِنِی کَذَا وَ کَذَا ( به‌جای کذا و کذا گرفتاری خود را ذکر کند) و د رحدیث دیگراست که فرمود:می‌گویی: یَا کَافِیاً مِنْ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ لَا یَکْفِی مِنْکَ شَیْ ءٌ فِی السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ اکْفِنِی مَا أَهَمَّنِی مِنْ أَمْرِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ. (ر.ک: الکافی، ج 2، ص 558.)
2- پناه بردن به خدا برای دوری از اجنه اذیت کننده، باید به خداوند پناه برد وبا خواندن آیات الهی به ویژه سوره قل اعوذ برب الفلق و قل اعوذ برب الناس وتوسل به پیامبر صلی الله علیه وآله واهل بیت علیهم السلام آن حضرت شرآنها را از خود دور نمود مراجعه به دعا نویس معتبر نیز میتواند در حل این مشکل کمک کند برای دفع اجنه خواندن این آیه وارد شده که باید فرد دست راستش را روی سرش گذاشته واین آیه رو بخواند أَ فَغَیْرَ دِینِ اللَّهِ یَبْغُونَ وَ لَهُ أَسْلَمَ مَنْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ طَوْعاً وَ کَرْهاً وَ إِلَیْهِ یُرْجَعُونَ خواندن این دعا نیز خوبه أَعُوذُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ الَّتِی لَا یُجَاوِزُهُنَّ بَرٌّ وَ لَا فَاجِرٌ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَ ذَرَأَ وَ بَرَأَ وَ مِنْ شَرِّ ما یَنْزِلُ مِنَ السَّماءِ وَ مِنْ شَرِّ ما یَعْرُجُ فِیها وَ مِنْ شَرِّ مَا یَلِجُ فِی الْأَرْضِ وَ مِنْ شَرِّ ما یَخْرُجُ مِنْها وَ مِنْ شَرِّ فِتَنِ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ وَ شَرِّ الطَّوَارِقِ إِلَّا طَارِقاً یَطْرُقُ بِخَیْرٍ یَا رَحْمَان .«خواندن این دعا برای دفع شیاطین واجنه سفارش شده است:اعُوذُ بِنُورِ وَجْهِ اللَّهِ وَ کَلِمَاتِهِ التَّامَّاتِ الَّتِی لَا یُجَاوِزُهُنَّ بَرٌّ وَ لَا فَاجِرٌ مِن شَرِّ مَا ذَرَأَ فِی الْأَرْضِ وَ ما یَخْرُجُ مِنْها وَ مِنْ شَرِّ ما یَنْزِلُ مِنَ السَّماءِ وَ ما یَعْرُجُ فِیها وَ مِنْ شَرِّ فِتَنِ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ وَ مِنْ شَرِّ طَوَارِقِ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ إِلَّا طَارِقاً یَطْرُقُ بِخَیْرٍ یَا رَحْمَان» (بحارالأنوار ج : 91 ص : 216)همچنین خواندن این دعا که مضمون آن شبیه دعای قبل است نیز وارد شد:أَعُوذُ بِکَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ اللَّاتِی لَا یُجَاوِزُهُنَّ بَرٌّ وَ لَا فَاجِرٌ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ وَ بَرَأَ وَ ذَرَأَ وَ مِنْ شَرِّ مَا یَنْزِلُ مِنَ السَّمَاءِ وَ مِنْ شَرِّ مَا یَعْرُجُ فِیهَا وَ مِنْ شَرِّ مَا ذَرَأَ فِی الْأَرْضِ وَ مِنْ شَرِّ مَا یَخْرُجُ مِنْهَا وَ مِنْ شَرِّ فِتَنِ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ طَارِقٍ إِلَّا طَارِقاً یَطْرُقُ بِخَیْرٍ یَا رَحْمَانُ (بحارالأنوار ج : 60 ص : 283)در روایت دیگری که به طور کلی در مورد ترس، از امام صادق علیه السّلام وارد شده است می‌خوانیم:... شگفتم از آنکه می‌ترسد چرا پناه نمى برد بفرموده خداى عز و جل حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ خداوند ما را بس است و چه وکیل خوبى است زیرا شنیدم خداى جل جلاله بدنبال آن میفرماید: بواسطه نعمت و فضلى که از طرف خداوند شامل حالشان گردید باز گشتند و هیچ بدى بآنان نرسید (خصال-ترجمه فهرى ج 1 ص240- 241 )
چند توصیه روانشناختی :
1- معمولا یکی از مهمترین عوامل ترس از جن، سخنان و داستان‌های عجیب از جنیان است، که در محافل انس و گفتگو با همسالان مطرح می‌شوند؛ بنابراین توصیه می‌شود مراقب شب‌نشینی‌ها باشید و در صورت مواجهه با چنین گفت‌وگوهایی، سعی کنید مسیر آن را تغیییر دهید تا چنین ترس‌هایی ایجاد نشود
. 2- ورزش، تفریح سالم و ارتباط با دوستان متعهد را فراموش نکنند.
3- از تکنیک پرت کردن حواس در موقع ترس از جن استفاده نمایید.در خیلی از موارد فرد بدون اینکه با جن مواجه شود با خود فکر و خیالاتی در مورد جنیان می‌کند و در نتیجه دچار هراس می‌گردد، از این رو برای رفع چنین هراس‌هایی توصیه می‌شود که اولا به این‌گونه مسائل فکر نکند؛ ثانیا در صورتی که به چنین افکار و خیالاتی مبتلا شد، سعی نماید با انجام کارهای خاصی از قبیل تلفن کردن به دوست، خواندن قرآن، ملاقات با دوستان، نگاه کردن به فبلم جذاب، فکر کردن به خاطرات شیرین و ... حواس خود را از این افکار و خیالات دور کند تا دچار هراس نگردد.
4- یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث ترس از جن شود، احساس عدم امنیت است. این که انسان همواره بخاطر جن امنیت خود را در خطر ببیند، دچار وحشت و هراس می‌شود، از این رو توصیه می‌شود با کسب امنیت ( از طریق دعا و پناه بردن به خدا که در بالا توضیح داده شد) ترس خود را از بین ببرند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام خوب هستین ما تو یه مسافرت بودیم که از خونه احساس امنیت نمیکردیم بعدش تا صبح فیلم ترسناک دیدیم بعدش از خونه صداهایی میومد بعدش ظهر که میخواستیم خونه رو تحویل بدیم دوستم فحشی داد بهشون میخواستیم که در رو قفل کنیم بریم شیشه گاز افتاد رو گاز از اون روز ترسیدیم انگاری مورد آزار اذییت قرار میگیریم لطفا راهنمایی کنین
پرسمان
سلام علیکم، امور و کارهای ذیل برای رفع مزاحمت و اذیت جنیان در بیداری و خواب موثر و مفید است :
۱- اذان گفتن با صدای بلند در محیط خانه
۲- نصب آیه الکرسی در خانه
۳- نوشتن بشم الله الرحمن الرحیم بر سر در خانه
۴- قرائت و تلاوت آیات نورانی قرآن در محیط منزل
۵- چهار «قل» را مداومت نمائید؛ یعنى سوره هاى «توحید»، «فلق»، «ناس» و «کافرون» را دائما مخصوصا به هنگام خواب ذکر نمائید. صدقه بدهید.
۶- خواندن آیه الکرسی به طور مکرر
۷-اما از همه مهم ترو مطمئن ترین راه این است که به خداوند پناهنده شویم و خود را از شر همه موجودات موذی در امان و پناه او در آوریم .
میهمان
سلام علیکم ببخشید من چند وقتی هست که شبا یه حس بدی دارم حس میکنم یکی نزدیکه من بعضی مواقع میبینم در یه کم باز و بست میشه و ۱۳ سالمه پسر هستم
پرسمان
سلام علیکم، امور و کارهای ذیل برای رفع مزاحمت و اذیت جنیان در بیداری و خواب موثر و مفید است :
۱- اذان گفتن با صدای بلند در محیط خانه
۲- نصب آیه الکرسی در خانه
۳- نوشتن بشم الله الرحمن الرحیم بر سر در خانه
۴- قرائت و تلاوت آیات نورانی قرآن در محیط منزل
۵- چهار «قل» را مداومت نمائید؛ یعنى سوره هاى «توحید»، «فلق»، «ناس» و «کافرون» را دائما مخصوصا به هنگام خواب ذکر نمائید. صدقه بدهید.
۶- خواندن آیه الکرسی به طور مکرر
میهمان
من یه برادر زاده دارم که ۲ سالشه و چند وقتیه که میره تو اتاق خوابشون با گوشی و عکس میگیره و کسی توی اون اتاق نیست ولی توی عکسا میبینیم که از کمر به پایین از یه نفر عکس گرفته که مادرش میگه اون من نیستم، یا بعضی وقتا داره با یکی صحبت میکنه بهش میگه کیه میگه نی نیه، یعنی داره یه چیزی میبینه، چند وقتی هم بود که وسایلشون یا جابه جا میشد یا یهو غیب میشدن تا مدتی پیدا نبودن ... اگه کاری هست که بشه انجام داد لطفا راهنمایی کنید.
پرسمان
سلام علیکم، با دقت بیشتری بررسی نمایید تا حقیقت آشکار گردد .
میهمان
سلام من هروقت در خانه تنها میشم حس میکنم یکی داره نگاهم میکنه
پرسمان
سلام علیکم، تمرکز در هر موضوعی ، انسان را مشغولتر در آن مینماید. دستورات مطلب را با اطمینان به حفظ و حمایت حق متعال انجام دهید. اگر هم با مشاوری حاذق طرح مطلب فرمایید تا راهنمایی عملی مفید برای از بین بردن آن حالت نمایند نیز امری مناسب است.
میهمان
من ۱۱ ساله هستم م حدود ۱ سال هست که از جن و ارواح میترسم موقع خواب احساس میکنم همه چی بهم زل زده امسال یه بار انابت دیدم و دیگه میترسم رو تخت بخوابم باید چیکار کنم که از شر این ترس ها خلا بشم لطفا سریع جواب بدین ممنون
پرسمان
سلام علیکم، سوره های فلق و ناس را بخوانید و بسیار صلوات بفرستید منزلتان مزین به بسم الله الرحمن الرحیم نمایید. انشاءالله ترستان برطرف میشود.
میهمان
یک خواهش دارم چیکار کنم جن رو ببینم؟
پرسمان
سلام علیکم، جن موجودی مخفی و پنهان است.
میهمان
سلام پدر و مادر بنده درشهرستان خونه قدیمی پدرشونو رو بازسازی کردن الان دو هفته رفتن سر خونه که دیشب مادرم احساس کرد فردی موهایش را میکشه ونمیتونه تکون بخوره صبح بلند شد عینک که همش همراهشه نبود کل خونه رو ریختیم اما پیدا نکردیم شب رفته بود تو باغ سبزی چیده بود صداهای عجیب غریب گاهی اوقات میاد ما باید چیکار کنیم لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، همچنین اهل بیت (ع) راهکارهایی به پیروانشان آموخته اند که با به کار بستن آنها می توان از شرّ جنّهای شرور در امان ماند. امّا در این زمینه نباید دچار وسواس شد. جدّی گرفتن خطر جنّهای شرور خود از مکائد و حیله های شیاطین است تا به این وسیله انسانها را دچار اضطراب کنند. حال آنکه احتمال آسیب دیدن انسان از ابزار و وسائل داخل خانه اش هزاران برابر بیشتر از احتمال آسیب دیدن او از جنّهاست ؛ ولی ما با این حال اکثر ماها هیچگاه در تعبیه ابزار و وسائل خانه دچار وسواس نمی شویم.
امور و کارهای ذیل برای رفع مزاحمت و اذیت جنیان در بیداری و خواب موثر و مفید است :
۱- اذان گفتن با صدای بلند در محیط خانه
۲- نصب آیه الکرسی در خانه
۳- نوشتن بشم الله الرحمن الرحیم بر سر در خانه
۴- قرائت و تلاوت آیات نورانی قرآن در محیط منزل
۵- چهار «قل» را مداومت نمائید؛ یعنى سوره هاى «توحید»، «فلق»، «ناس» و «کافرون» را دائما مخصوصا به هنگام خواب ذکر نمائید. صدقه بدهید.
۶- خواندن آیه الکرسی به طور مکرر
۷-اما از همه مهم ترو مطمئن ترین راه این است که به خداوند پناهنده شویم و خود را از شر همه موجودات موذی در امان و پناه او در آوریم .
میهمان
با سلام یه مدتیه از تنهایی میترسم،وقتی تنهام همش ازتوبالکن صدای پچ پچ میشنوم همش حس میکنم یکی پشت سرمه یا داره بهم نگاه میکنه،حتی حمام می رم زیردوش چشمم رو نمیبندم میترسم چون فک میکنم یکی توحمامه واکه چشمم ببندم بهم نزدیک میشه نمیدونم چیکار کنم،یک ساله شوهرم ازصبح می ره سرکار تا اخرشب اصلا از هیچی نمیترسیدم الان یه دوهفته میشه اینجورشدم بایدچیکارکنم
پرسمان
سلام علیکم، با کمک پزشکان با ایمان و حاذق و عمل نمودن به راهنمایی متن بر این ترس بیهوده پیروز شوید.
میهمان
سلام خسته نباشید،جایی که مازندگی میکنیم هرکجاپول،کارت ومدارک مهم میزاریم جن اونهارومیبره بعدچندوقت پول هاروکه نمیاره اماکارت هارومیاره توی کفش وجاهای عجیب میزاره
پرسمان
سلام علیکم، مطمئنید که جن اونها را می بره؟ به کارهای آدم های اطرافتان بیشتر دقت کنید. به نظر می رسد این بیشتر کار آدم ها است تا جن ها.
میهمان
سلام من دشمنی دارم که خودش موکل داره ودعانویس هست شوهرم از من سیاه کرده ومطیع خودش کرده چکار باید بکنم که از دست این زن در اطراف شوهرم خلاص بشم
پرسمان
سلام علیکم، مداومت بر صلوات و سوره های فلق و ناس انشاء الله همه این گرفتاریها را برطرف مینماید . ـ اغلب افرادی که ادّعا دارند مورد آزار جنّ قرار می‌گیرند، در حقیقت مورد آزار جنّ نیستند، بلکه مبتلا به بیماری یا ناراحتیهای پیرامونی هستند. این امور را واقعی می‌پندارند.
ـ یکی از بهترین راه‌ها برای دفع مزاحمت جنّ‌ها، بی‌اعتنایی به آنهاست. لذا اگر روانپزشک تشخیص داده که مبتلا به اسکیزوفرنی هستید، اعتنایی به جنّ‌ها نکرده و داروهای تجویز شده را مرتّب مصرف نمایید.
ـ پیامبر صلی الله علیه و آله و ائمه علیهم السلام نیز مرکز مبارزه با جنّ نداشتند و موارد بسیار بسیار اندکی در زندگی آن بزرگواران بوده که کاری برای مبارزه با جنّ کرده‌اند. دستورات و دعاهایی هم که آن بزرگواران برای این منظور به کار برده‌اند الآن هم موجودند، از جمله در مفاتیح الجنان، چند مورد از این دستورات بیان شده‌اند.
میهمان
سلام من ۱۴ سالمه شب موقع خواب خیلی میترسم یعنی طوری که تا صبح بیدارم هرچه قران میخونم بازم بیشتر میترسم قبلا تنها میخوابیدم اما الان کنار مامانم بازم میترسم باید چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر محترم، عوامل متعددی در ترس هنگام خواب می توانند نقش داشته باشند. لطفا در ارتباط بعدی ما را از جزییات این ترسها بیشتر مطلع کنید مثلا از کی این ترسها ذهنتان را به خود مشغول کرده اند، تا به امروز از چه راههای کمک گرفته اید، چقدر زمان می برد تا به خواب بروید و ....؟ امید است که بتوانیم راهنمای خوبی برایتان باشیم.
راه های ارتباطی با ما:
پست الکترونیک admin[at]porseman.com
پیام رسان های ایرانی @porseman
ربات سروش، بله و گپ @porsemanbot
پیامک ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
سلام خسته نباشید، جسارتا به نظرم توضیحاتتون با سوال اون بنده خدا مطابقت نداشت!!! سوال ایشون در مورد این بود که آیا گناه و ترک واجبات موجب جن زدگی میشه و آیا این دو موضوع اصلا ربطی به هم دارند یا نه ولی فکر کنم شما به این سوال صریحا پاسخ ندادید
پرسمان
سلام علیکم، چیزی به نام جن زدگی سند علمی ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید، جسارتا به نظرم توضیحاتتون با سوال اون بنده خدا مطابقت نداشت!!! سوال ایشون در مورد این بود که آیا گناه و ترک واجبات موجب جن زدگی میشه و آیا این دو موضوع اصلا ربطی به هم دارند یا نه ولی فکر کنم شما به این سوال صریحا پاسخ ندادید
پرسمان
سلام علیکم، عوامل ترس از جن و راهکارهای غلبه بر این ترس مطرح شده و بطور ضمنی بیان شده که چیزی به نام جن زدگی وجود ندارد.
میهمان
سلام خسته نباشید. من تازه عروس هستم. در خانه از یکی از اقوام جدیدم مرحومه خانم صاحب خانه را به وضوح میبینم. با چهره معمولی، خندان و عصبانی با من در مورد زندگی قبلیش در این دنیا با من حرف میزنند. صاحبخانه شوهر ایشون بوده. شوهر ایشون شوهر من نیست. یکی دو بار از درون من رد شدند که مثل برق گرفتگی هست. بدنم را خسته و کوفته می کنه. من ایشان یا هیچ روحی را احضار نکردم. ولی عزیزان مرحوم خودم را قبلا دیدم و می بینم و با من هم صحبتم کردن. ولی مهربان و با هدف بودند. من ایشون را چند بار دیده ام و هر بار ایت الکرسی، دعا ولی عصر (عج) یا سوره فلق و ناس را هم خواندم ولی باز هم ایشان میاید. من باید کمکی کنم، چی کار باید بکنم؟
پرسمان
سلام علیکم، هیچ رفاقتی بالاتر از صلوات و استغفار در عالم هستی نیست. مشغول شدن به دیگر امور شخصی مانند آنستکه از رودخانه صرف نظر نموده و دنبال سطل و حوض آب بگردید.
میهمان
من چند مدتی هست موقع خواب احساس میگنم کسی پشت سرم و کسی جلوم هست چیگار باید کنم
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی، سلام؛ طبق نظر بزرگان اجنه دنیای خاص خودشان را دارد و معمولا وارد دنیای انسانها نمی شوند. ترس های ما و حتی گاه دیدن سایه در تاریکی معمولا ناشی از توهم و شدت ترس انسان است یعنی سایه هایی که معمولا در اتاق هست و ما به انها توجه نمی کنیم وقتی تحت تاثیر داستان ها یا فیلم های ترسناک مورد توجه قرار می گیرند و انسان آنها را دلیل بر وجود شخص یا موجودی در اتاق می پندارد. توصیه می کنیم وقتی می ترسید به بی پایه بودن این ترس توجه کنید و به خود تلقین کنید که خداوند مرا حفظ می کند اجازه نمی دهد هیچ موجود خیالی یا واقعی به من صدمه بزند.
میهمان
باسلام چند وقتی هست شبا در خواب احساس میکنم نمیتوانم بلندشم ویا حرف بزنم از ترس بیدار میشوم
پرسمان
سلام علیکم، با توصیفی که شما از وضعیت خودتان بیان کردید و علایم و نشانگانی که وجود دارد به احتمال زیاد شما دچار حادثۀ وحشتناک و یا غیرمنتظره ای در هنگام خواب نشده اید و یا خواب ترسناکی ندیده اید و مورد آزار و اذیت شیطان و اجنه قرار نگرفته اید؛ بلکه تنها دچار «بختک» یا فلج خواب (Sleep Paralysis) شده اید. گاهی برخی از مردم به خاطر ناآگاهی و ندانستن دلیل علمی بختک، تصورات غلطی نسبت به فلج خواب و یا بختک دارند، آنها می پندارند که بختک به خاطر آزار و اذیت جن، شیطان، دیو و یا موجودات فرازمینی و یا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن، پدید می آید. امروزه با پیشرفت علوم، پدیدۀ بختک یا فلج خواب توجیه علمی و منطقی پیدا کرده است.
فلج خواب یک اختلال خواب بی خطر است. تنها با رعایت اصول بهداشت خواب، خودداری از طاق باز خوابیدن و کاهش استرس ها و هراس ها می توان تکرار آن را به حداقل برسانید و جای نگرانی نیست.
میهمان
خواهرم دچار وسواس فراموشی ,خودزنی,فحش دادن پرخاشگری,گاهی دیگران را میزند تفعل به قران زدیم گفته مبلغ سه میلیون میگیره وبه مدت ده سال نماز برای ازما بهترون که برای هرسال یک میلیون وهفتصد تومن که این نماز را باید کسی را اجیر کنم تا بخونندآیا صحت دارد.درنماز اموات را یجوری گفت که با منطق من نبود ومنبع ان را پیدا نکردم این نماز حمد دارد سوره ندارد تشهد صلواتش رانباید بگه ,وتسبحات اربعه یکبار,وسلام قسمت آخرش گفته شود دوسلام اول گفته نشود.
لطفا راهنمایی نمایید
پرسمان
سلام علیکم، - باید خواهرتان را به نزد دکتر روان شناس ماهر و با تجربه و متخصص و متدین ببرید .
- تفال به قرآن نادرست است و چنین نمازی بدعت است و در اسلام وارد نشده است .
- مالتان را بی خود دور نریزید و به این حرف ها گوش ندهید .
میهمان
سلام . دشمنی دارم که از هیچ دریغ نکرده و همیشه به در بسته خورده به اذن الله اخرین تلاش او یک طلسم به نام صبی که بسیار کثیف.تا کنون با دعا و قرآن محافظت کردم و میکنم.این طلسم سیاه بسیار کم دیده شده و اطلاعات کمی در مورد باطل کردن آن وجود دارد و بین خوزستان و عراق وجود داره.تاثیر اصلی آن که کاربرد آن هم هست چشم سوم را باز و گوش را شنوا به زمزمه ها با زجه زدن ها و دیدن همه نوع غایبات میشود چه خزنده پرنده شاخ دار سایه و خدا میدانند چه اشکالی دارند حتی خوب هایشان. و من معمولا تا بتوانم بی توجهی میکنم ولی مامورین شیطان نه میروند نه میمانند.بد میروند برای چند دقیقه ولی خوب ها دلیلی برای رفتن ندارن و همیشه خدا اطراف در حال حرکت اند . باز شدن چشمم باعث دیدن خیلی از چیز ها در خانه شده ام که کسی یا نمی بیند یا نمیداند چیست و جوابی ندارد .بر هر آجر نشانه ای هست ولی انگار بر روی کل جاهای مهم نظرشان که همه جا یک خاک ری مانندی چسبیده به آجر ه ولی ن یکنواخت معمولا بر روی خطوط خاص با شکل خاص. بیشتر آجر ها ترک کوچک بر داشته.در تحقیق که کردم ظاهرا الله وساحر سریع میتواند باطل کند آن را و دیگر خوف ندارم ولی بودن در اطراف یا کنارم بد جور منو خسته یا بی انرژی میکند. کسی گفت این چشم کا باز شده مثل آهن ربا ناخواسته جلب میشن سمتت.نمیدونم کسی بتونه یا نه کسی رو هم نمیشناسن.یک نکته که اوایل می گفتم تو همه ولی حتی در فیلم که ضبط میکنم یا عکس ظاهر هستن معمولا سخته واسه کسی تشخیص و من نشون بدم یا آشکار بشن واقعا قابل دیدن هستن. عجایب خلق الله را ادم نبینه تصور نمیکنه.۹۰٪تصورات اشتباه.حتی راضی نیستم ولی برای ثابت نمودن به معدود افرادی نشان بدهم تا باور کنن.لطفا اگر به عالمی یا کسی که وارده ارتباط دارین به الله قسمتون میدم کمکم کنین. الله مکرن ماکرین.حتما بهم خبر بدین.
پرسمان
سلام علیکم، در حال حاضر هر کسی این قدرت را ندارد که به امور غیر طبیعی دست پیدا کند و با توسل به این امور ضرری را متوجه دیگران کند.
به هر حال، ممکنه برخی با شما خصومت و دشمنی داشته باشند و برای ایجاد اخلال در زندگی تان به سحر و جادو متوسل شوند و با مراجعه به برخی رمالان و دعانویسان قلابی کارهایی را انجام دهند، اما از آنجا که خیلی از آنها تخصصی در این زمینه ندارند، طبیعتاً خیلی نمی توانند به زندگی شما آسیب بزنند و اگر چنین توانایی را هم داشته باشند با راهکارهای دینی که برای ابطال سحر و جادو وجود دارد خیلی راحت می توانید اثر سوء آنها را خنثی کنید.
راه‌های ابطال سحر و جادو
۱. امیر المؤمنین علی (علیه‌السلام) می‌فرماید: برای علاج سحر هفت مرتبه بگویید: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُون» . (۱)
۲. استعاذه و پناه بردن به خداوند متعال با خواندن سوره‌های معوذتین (سوره‌های ناس و فلق)
۳. خواندن آیات ۵۴ تا ۵۶ سورة اعراف.
۴. خواندن آیات ۸۰ تا ۸۲ سورة یونس.
۵. خواندن هفت بار آیه ۳۵ سورة قصص.
۶. خواندن آیة الکرسی و سوره های معروف به چهار قل (فلق، ناس، کافرون و توحید).
۷. اسپند نیز مؤثر است. از رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) نقل شده که بر هر یک از برگ و دانه اسپند ملکی موکَّل است که با آنهاست تا بپوسد و ریشه‌اش و شاخه‌اش غم و سحر را برطرف می‌کند. پی‌نوشت‌:
۱. مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، بحارالأنوار، بیروت : دار إحیاء التراث العربی، ۱۴۰۳ق، ج۹۲، ص۱۲۵.
میهمان
سلام پسرم شهرستان تنهازندگی میکنه ۲۸سالشه چندوقتی هست که شبها خیلی میترسه میگه جن باهاش حرف زده چکارکنم درضمن ازبچگی هم میترسید
پرسمان
سلام علیکم، انشاءالله همیشه در پناه دعاهای امام عصر روحی فداه تندرست و سلامت باشند. علاوه بر توصیه های وارده در متن مقاله و مراجعه حضوری به متخصص با راهنمایی و هدایت حضرتعالی یا معتمدین اهل فن روحیه توکل گزینی و توسل به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام را در ایشان تقویت فرمایید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.