فتح ایران ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۵۰۴ بازدید

سلام .بنده یک مسلمان شیعه هستم .ولی سوالی که در ذهن من بود .در اینجا پاسخی ب ان داده نشد .۱.اگر اسلام دین ازادگی و اختیار است .پس چرا زنان و بچه های ایرانی را در دوره جنگ با ایران خلفا و سپاهیان اسلام میکشتند و ب زنان ایرانی تجاوز میکردند .
۲.مگر حضرت علی امام ما در انزمان حضور نداشتند و چون ب گفته همه روحانیون علم ماورایی و خدایی داشتند و اگاه ب همه امور .اگر در جنگ ها برفرض شرکت نمیکردند .پس میدانستند در جنگها چه میگذرد و سپاهیان اسلام چه بر سر زنان و مردان و بچه های ایرانی می اورند با علم ب اینکه امام بودن و از همه چیز آگاه .
چرا این امام .جلوی این خونریزیها را نمیگرفتند .چرا .ب گفته خود مورخین حضرت ب انها در جنگ مشاوره میدادند .پس فرقی با انها نداشتند ب جهت کمک رسانی ب این جلادان و سفاک ها .

۱- این اتهامات از سوی دشمنان اسلام و مسلمانان است و رفتار مسلمانان با زنان و کودکان چنین نبوده است؛ در همین سایت در چندجا به این موضوع پرداخته شده است مراجعه نمایید.
مثال: بنابر نقل برخی متون در زمان خلیفه سوم عثمان بن عفان در فتح خراسان دو دختر از خاندان یزدگرد سوم به اسارت در آمدند و حاکم خراسان این دو دختر را نه تنها نکشت و نسبت به آنان بی حرمتی نکرد بلکه آنان را با احترام و امنیت کامل به مدینه فرستاد . در مدینه خلیفه سوم کاملترین لطف را به آن دو دختر انجام داد؛ یکی از آنها را همسر امام حسین کرد و دیگری را همسر محمد حنفیه کرد و آنها هم با اختیار و آزادی به این ازدواج راضی شدند؛ چرا که همسری نور چشمان اهل بیت آرزوی هر دختری بود . آنکه همسر امام حسین علیه السلام شد امام زین العابدین را به دنیا آورد . این ماجرا در عیون اخبار الرضا آمده است و سند حدیث هم معتبر است .اگر تاریخی دارای چنین منبع و چنین سندی باشد می توان به آن اعتماد کرد و گرنه نمی توان به هرکتابی و به هر حدیثی اعتماد کرد .
۲- براین اساس حضرت علی علیه السلام در مشاوره دادن به خلفا کار بدی نکرده است؛ چه بسا همین مشورت های حضرت امیر(ع) مانع قتل و کشتار انسان های بیشماری شده باشد. چنانچه به توصیه حضرت علی (ع) سلمان فارسی فرماندهی بخشی از سپاه اعراب اعزامی به ایران را پذیرفت که با تبلیغ دین با زبان فارسی و معرفی دقیق اسلام در طلیعه لشکر در واقع به نوعی باعث نجات و مانع کشته شدن ایرانیان می شد.
۳. در خصوص علم امام به غیب و نحوه استفاده و نوع مشورتهای حضرت علی به خلفا باید بیشتر مطالعه و تحقیق کنید که در همین سایت می توانید مطالب مفیدی پیدا کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.