فلسفه حرمت استمنا-دلایل حرمت استمنا ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۸۱۰ بازدید

سلام . فرق درحکم حرمت در استمنا وحلال جماع حلال چیست؟ دوتاشون که بیرون اومدن منی است ولی یکی حرام ودیگری حرام ؟

فرقهای زیادی وجود دارددراستمنا نکاح با خود است ودرکارحلال نکاح با دیگری است،ادامه استمنا موجب تحریک دائمی خود است ولی در نزدیکی حلال ،تحریک اختیاری است وهرزمان شما تصمیم بگیرید تحریک صورت می گیرد .استمنا نوعی نسل کشی است وتخلف ازمقررات الهی .بحث طولانی است. درباره حرمت استمنا و خودارضایى از امام صادق علیه السلام پرسش شد. حضرت فرمود: گناهى بزرگ است، خداوند در کتاب خود از این عمل نهى فرموده است. کسى که به چنین عملى دست مى زند، گویى با خود ازدواج کرده است! و اگر از کار وى آگاه شوم با وى غذا نمى خورم.سؤال کننده پرسید: منبع این سخن از کتاب خدا کجاست؟حضرت فرمود: در آیه «فَمَنِ ابْتَغى وَراءَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ العادُونَ» (مؤمنون (23)، آیه 7.) مراد از «وَراءَ ذلِکَ» استمناء مى باشد.( وسایل الشیعه، ج 28، ص 364.)گفتنى است؛ که حرمت استمنا تنها به خاطر آثار و زیان جسمانى آن نیست، بلکه حکمت هاى دیگرى نیز دارد که بر ما مخفى است.
پاره اى از زیان هاى جسمانى، روانى و اجتماعى استمنا عبارتند از:
1. خستگى و کوفتگى،
2. عدم تمرکز حواس،
3. ضعف حافظه،
4. استرس و اضطراب،
5. حساسیت بیش از حد و زودرنجى،
6. کمر درد،
7. ریزش موها،
8. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى،
9. بى خوابى یا بدخوابى و مشکلات مشابه،
10. انزال زودرس و غیرارادى یا خروج منى به صورت قطره قطره،
11. بى میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک.( ر.ک: پرسش ها و پاسخ ها، شماره 7، ص 285.)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.