قاتلان امام‌حسین(ع) وبرخورد با خانواده امام(ع) ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۲۵۰۷ بازدید

در حادثه عاشورا با توجه به خباثت لشکر ابن زیاد ومطرح کردن اینکه اینها خارجی هستند چه عاملی باعث شد زنان رابه کنیزی نگیرند؟

اولا دشمنان، کاملا آنها را می‌شناختند ومی‌دانستند آنها اهل بیت پیامبرند و عنوان خارجی دادن به آنها برای فریب مردم و توجیه جنایات خودشان بود، و خطبه‌های حضرت زینب آنها را رسوا نمود که برخی در همان جلسات علیه ابن زیاد و کار زشت او موضع گرفتند.ثانیا در دارالخلافه یزید یک نفر چنین جسارتی کرد و از یزید خواست دختر امام حسین(ع) را به او ببخشد اما شجاعت دختران حضرت سیدالشهدا و نیز حضرت زینب(س) مانع این درخواست ناشایست شد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
به نظر میرسه سوال مغرضانه بوده و هدف از طرح آن توهین جنسی به اهل بیت سیدالشهدا میباشد و پاکدامنی وابستگان آن حضرت را مورد تردید قرار داده است. لطفا مجددا بررسی و سانسور نمایید‌؟؟ خخخخخخ اشتب نکن اینا سوالات مومنان واقعی را سانسور و آن را خشکه مذهب مینامند.
پرسمان
سلام علیکم، متوجه این قسمت حرف شما نشدیم ....مجددا بررسی و سانسور نمایید‌؟؟ خخخخخخ اشتب نکن.... چرا علامت سوال؟؟؟ و مخاطب شما کیست؟ منظور از مومنان واقعی و سانسور کدام است؟
بهرحال اگر سوال و پرسش منطقی و با ادبیات درست مطرح شود این مرکز خود را موظف به پاسخگویی می‌داند.
ما باید نیمه پر لیوان را ببینیم و درست قضاوت نماییم و سوال پرسشگر را واقعا سوال فرض کنیم. دامن معصومین (ع) و اهل‌بیت آنها بالاتر از این حرفهاست که بخواهد با این حرف‌ها آلوده شود اگر با واقعیات تاریخی شناخت درست به افراد داده شود خودشان حرف حق را خواهند شناخت و درست قضاوت می‌کنند.
میهمان
به نظر میرسه سوال مغرضانه بوده و هدف از طرح آن توهین جنسی به اهل بیت سیدالشهدا میباشد و پاکدامنی وابستگان آن حضرت را مورد تردید قرار داده است. لطفا مجددا بررسی و سانسور نمایید‌
پرسمان
سلام علیکم، این نوع مخاطبان همه جا هستند و ما با حسن ظن احتمال می‌دهیم واقعا برایشان سوال است بدون غرض، که وظیفه امثال ما و شما جواب دادن بر اساس واقعیت تاریخی و پیراستن دامن اهل‌بیت از این ذهنیات است .

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.