قبولی توبه و بخشش خداوند ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۶۴۶ بازدید

دختری۲۱ساله ک در طول این ۲۱سال سه بار خود ارضایی کردم و هر بار توبه کردم ‌پشیمانم ایا خدا مرا میبخشد

این درگه ما درگه نومیدی نیست /صد بار اگر توبه شکستی بازآ سوال شما نشان می دهد که از وجدان بیدار و از نفس لوامه و خود ملامتگر فعال و حقیقت جویی برخورداری. محتوای نامه و ناراحتی درونی که از انجام گناه در خود احساس می کنی نشان می دهد که مورد عنایت و لطف خدا قرار داری .اگر به خاطر گناهان خدا دیگر دوستت نداشت و تو را رها کرده بود، این سوال را برای ما نمی نوشتی. درد دل های خود را برای ما بازگو نمی کردی .روشنایی ایمان و نوری که خدای مهربان در دل تو افکنده ،باعث شده سفره دلت را صمیمانه پهن کنی و آدرس و نشانی خدا را از ما بخواهی .خدا تو را دوست دارد . در حدیث قدسی می فرماید :لو علم المدبرون کیف اشتیاقی بهم لماتوا شوقا؛ اگر گناهکاران،که با گناه کردن به من پشت کردند، می دانستند که چقدر دوست شان دارم و مشتاق آنان هستم،آن قدر شعف و شادی وجودشان را فرا می گرفت که از شدت شوق و شادمانی جان می سپردند !
خدا به بنده های گنه کارش می گوید :
غرق گنه نا امید مشو ز دربار ما/ که عفو کردن بود، در همه دم کار ما
بنده شرمنده تو، خالق بخشنده من/ بیا بهشتت دهم، مرو تو در نار ما
خداوند مهربان از گناه کارانی که متوجه خطا و اشتباه خویش شده اند و از گناه و بدی پشیمان شده و به درگاه مهر و محبت خداوندی بازگشته اند، استقبال می کند، و آنان را مورد لطف و عنایت خویش قرار می دهد: "إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ التَّوَّابینَ وَ یُحِبُّ الْمُتَطَهِّرینَ"؛ خداوند توبه کنندگان و پاکان را دوست می دارد.
بنابراین، هیچ گناه کاری در هیچ شرایطی هر چند گناهان او زیاد باشد، نباید از رحمت پروردگار مأیوس و ناامید باشد. همان گونه که خداوند، خود فرموده است: قُلْ یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلى‌ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ".«اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‌اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى‌آمرزد؛ زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است». سوره زمر/۳۹، آیه۵۳،
چرا که یأس از رحمت خداوند، سوء ظن به او و بزرگ ترین گناه است؛ چون هر چه گناه انسان بزرگ باشد، باز رحمت الاهی بزرگ تر و وسیع تر است.
ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.