قدرت خدا و اثر سحر ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۹۵۸ بازدید

سلام ببخشید یه سوال درمورد سِحر کردن داشتم .
چه قدرتی بالاتر از قدرت خدا است ؟میدانم که هیچ قدرتی وجود ندارد پس چرا یه عده با دعا خوراندن کسی انرا سرگردان میکندیا اورا سرگردان میکند ایا این سحر دیگر چیست؟

در این که سحر و جادو و طلسم واقعیّت دارد شکّ نیست. آیه ی 102 بقره هم تأیید این مطلب می کند. امّا تأثیر داشتن سحر، منافاتی با شیطانی بودن آن ندارد. ابزارهای زیادی وجود دارند که نباید از این ابزارها استفاده نمود . خدای تعالی ازاستفاده ناصحیح آنها نهی نموده اند . چاقو نمی برید و آتش نمی سوزاند و تفنگ نمی کشت و بمب، تخریب نمی کرد و ...، روشن است که نمی شد از اینها در راه خلاف استفاده نمود . باید خود را در مقابل ابزار شیطانی سحر و جادو و طلسم بد قوی نموده تا این ابزار حرام و شیطانی مانند اثر ننمودن سنگ در پولاد اثر سوئی به ما نداشته و خود را در مقابل آنها حفظ نماییم . در این مسیر هر چه خود را وابسته تر به قدرت خدای متعال ببینیم و در این زمینه عمل نماییم آثار وضعی چنان ابزار مخربی از ما دورتر میشود . سحر باطل نیز ابزاری است مخرّب و امتحانی برای اهل ایمان است . تا سراغ شیطان و جانشینان بشری او نروند .
سحر در مؤمنان حقیقی اثر نمی کند و راه ابطال هم دارد. در کتب دعا مثل مفاتیح الجنان، راههایی برای در امان ماندن از سحر و طلسم بیان شده است. یادگیری و یاد دادن آن حرام است. اکثر کسانی که به این امور می پردازند کلاه بردارانی هستند که از این طریق قصد اخاذی و پر کردن جیب خود را دارند. لذا همان گونه که هر کسی نمی تواند ادعای طبابت کند سحر کردن نیز کار هر کس نیست ولی اگر بر فرض موردی پیدا شد که سحری در کار بود راه هایی برای بطلان آن وجود دارد:
1- استعاذه به خداوند و خواندن سوره های فلق و ناس.
2- خواندن و نوشتن آیات 75 تا 82 سوره یونس.
3- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
4- درخواست دعا از اولیای واقعی خداوند. در مورد دعا نویسی اکثر دعا نویس ها شیادانی حرفه ای هستند. اگر کسی خواهان دعاست باید با زبان خویش و با کمال توجه به مفاهیم و مضامین آن به درگاه خداوند دعا کند و از او حوائج خویش را طلب نماید نه اینکه شیادی برای او چیزهایی بر روی کاغذ بنویسد.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.