قمر در عقرب ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۴۹۲ بازدید

سلام. مواقع قمر در عقرب واقعا بد یُمن است یا خرافات است؟ از نظر رهبر

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط شما با این مرکز۱. در اصطلاح نجوم هنگامی که ماه در سیر و حرکت خود در برج عقرب قرار گرفت، گفته می شود که قمر در عقرب است.عقرب یکی از صورت های فلکی است که ستارگان زیادی دارد. وقتی که ماه در مقابل این صورت فلکی قرار بگیرد، تاثیرات آن روی زمین با سایر اوقات متفاوت است . در علم هیئت احکامی در خصوص این وقت ذکر شده است. در بعضی از روایات از انجام برخی کارها (مثل ازدواج و خواندن خطبه عقد، آمیزش جنسی و معامله) نهی شده است.
به نظر می رسد مقصود از کراهت ازدواج در این ایام خصوص آمیزش جنسی باشد. در هر حال به حسب آنچه در روایات و کلمات فقها آمده ،ازدواج در زمانی که قمر در عقرب است، مکروه است.
۲. البته یافتن فلسفه این توصیه نیازمند زمان و تحقیقات بیش تری است؛ ولی به اجمال می توان گفت ممکن است در زمان قرار گرفتن قمر در برج عقرب، تشعشعاتی از ماه ساطع گردد که برای نطفه و جنین مضر باشد.
۳. از آن جا که احکام الهی بی حکمت نیست و بر اساس مصالح واقعی بر بندگان صادر شده ، از این رو علت کراهت آمیزش جنسی در قمر در عقرب ممکن است تأثیرات بد آن روی جنین باشد .
۴. بر طبق روایات می توان با توکل بر خداوند، دادن صدقه و خواندن دعاهای وارده، تاثیرات منفی این ایام را برطرف کرد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.