کفر وهابیت ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ - ۷۴۹ بازدید

اینکه وهابیت مسلمان نیستند شکی در آن نیست و اکنون سوال بنده این است: آیا تمام وهابیت کافر هستند؟ اگر بخشی از آنها کافرند، کدام بخش است؟

وهابیون به خاطر اعتقادات سخیفی که دارند شایسته مسلمان بودن نیستند با این حال ما معتقدیم که هر کس شهادتین را به زبان جاری کند مسلمان است مگر ناصبی ها که به نص روایات رسیده از سگ هم نجسترند. در این زمینه حکم تمام وهابیون یکی است یعنی اگر آنان ناصبی باشند کافر و نجس هستند چراکه اصل اعتقادات همه آنان یکی است. از سوی دیگر آنان تمام فرقه ها و مذاهب اسلامی را کافر می شمرند در حالی که این مطلب تنها لایق خود آنان است با این حال معیار ما ناصبی بودن یا نبودن آنان است گو اینکه ثابت شده که بسیاری از آنان ناصبی هستند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام وقتی که یک نفر مسلمان زاده هست و هیچیک از اعمه را قبول ندارد و کلا با شیعه مخالف است چرا باید اسم این نفر را گمراه بگذارید نه کافر من کسی را میشناسم که جزو فرقه وهابیت بوده اعمه و شیعه را قبول نداشته حتی زندان هم چند سال پیش رفته و زود هم ازاد شده الان هم با او حرف میزنی خیلی بی مهابا از امامان بد میگوید چرا باید همچین اشخاص کثیفی ازادانه بچرخند و علنا دشمنی کنند با مسلمانی ؟
پرسمان
رعايت احترام اهل بيت(عليهم السلام) امرى لازم و ضرورى است و شكستن حرمت آنان و ناسزا گفتن به ايشان در حكم ناسزاگويى به پيامبر(صلى الله عليه وآله) است و كسى كه به پيامبر(صلى الله عليه وآله) ناسزا بگويد، مرتد است.[1] در روايت نيز آمده است كه از امام صادق(عليه السلام)پرسيدند: چه مى گويى درباره كسى كه به حضرت على(عليه السلام) ناسزا بگويد؟حضرت فرمود: خونش حلال است. [2] مراجع تقليد نيز در باب طهارت و نجاست گفته اند: «كسى كه به يكى از دوازده امام (ائمه معصومين)(عليهم السلام) دشنام و ناسزا گويد، كافر و نجس است. [3] البته بايد توجه داشت كه اجراي چنين احكامي مربوط به حكومت اسلامي است و بايد در اين مورد به مسئولين امر گزارش داد و خود فرد حق اقدام ندارد و اقدام خودسرانه جرم محسوب مي شود. پی نوشت ها: (1) - يسألونك فى الدين و الحياة، دكتر احمد شرباصى، ج 5، ص 295، (دارالجيل، بيروت (2) - وسائل الشيعه، الحرالعاملى، ج 28، ص 215، ح 34593، باب 27، (نشرآل البيت. (3) - توضيح المسايل مراجع، بنى هاشمى، ج 1، ص 87، مسأله 110، (دفتر انتشارات اسلامى.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.