کیفیت خواندن نماز روی صندلی ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۹۵۲ بازدید

کیفیت نماز روی میز و صندلی را توضیح دهید.

کسى که قادر به خواندن نماز به صورت ایستاده است نمى تواند نماز خود را نشسته بخواند. و اگر به صورت ایستاده نمی تواند، خواندن آن به صورت نشسته و روی صندلی اشکال ندارد.اما کیفیت نماز نشسته اینست که: در حال نشسته بعد از نیت، تکبیره الاحرام گفته می شود و پس از حمد و سوره هنگام رکوع سر را تا روبروی زانوها خم می کنیم و پس از آن به حالت نشسته قرار می گیریم و سپس به سجده می رویم. و رکعت دوم نیز به همین صورت انجام می شود و در حال نشسته تشهد و سلام خوانده می شود.
تذکر: اگر شخص بخاطر درد و ناراحتی ایستادن برای او مشکلی ندارد ولی نتواند به صورت عادی سجده رود به طوری که هفت موضع بدنش روی زمین باشد ولی روی صندلی می تواند سجده کند باید بدین صورت بخواند که نیت و تکبیره الاحرام و قرائت نماز را درحال ایستاده و بعد از رکوع روی صندلی بنشینید در حالی که میزی مقابل صندلی است مهر را روی ان قرار دهید و پیشانی را روی مهر قرار دهید و کف دودست را روی میز و هنگام سجده حتی الامکان سر انگشت بزرگ پا را هم روی زمین قرار دهید و بعد از دو سجده قیام کنید و قرائت و ذکر تسبیحات اربعه را در همه رکعات در حال ایستاده بخوانید .

ممکن است این مطلب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.