لشکر غرق شده فرعون ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۱۹۶ بازدید

ایا لشکر غرق شده ی فرعون زمان موسی پیدا شده است؟؟

آنچه از آن لشکر پیدا شده فقط خود فرعون بود که به استناد آیه قران است و بقیه لشکریان در دریا غرق شده‌اند . طبق تفسیر نور ج‌3، ص: 618 ( آقای محسن قرائتی) آلْآنَ وَ قَدْ عَصَیْتَ قَبْلُ وَ کُنْتَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ «91»
آیا اکنون؟! (در آستانه‌ى مرگ توبه مى‌کنى؟) در حالى که پیشتر نافرمانى مى‌کردى و از تبهکاران بودى؟ فَالْیَوْمَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً وَ إِنَّ کَثِیراً مِنَ النَّاسِ عَنْ آیاتِنا لَغافِلُونَ «92»
پس امروز جسد تو را (از متلاشى شدن وکام حیوانات دریایى) نجات مى‌دهیم تا عبرتى براى آیندگانت باشى. یقیناً بسیارى از مردم از نشانه‌هاى ما غافلند.! نکته ها
روایتى از امام رضا علیه السلام در تفسیر صافى نقل شده است که فرمود: سر تا پاى فرعون غرق در زره وسلاح بود وطبق قاعده مى‌بایست پس از غرق شدن به قعر دریا برود، ولى امواج، آن بدن سنگین را به ساحل بلندى افکند. که این خود یک معجزه بود. پیام ها
1- قرآن از آینده و غیب خبر مى‌دهد. (هنوز هم پس از دهها قرن، بدن مومیایى شده‌ى فرعون را در موزه‌ى قاهره تماشا مى‌کنند) «نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ»
2- از مرگ و محو طاغوت‌ها باید درسِ عبرت گرفت. «آیَةً»
3- باید در حفظ آثار و نشانه‌هاى قدرت و امداد الهى کوشید. «لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً»
4- بیشتر مردم ازتاریخ و حوادث گذشته، عبرت نمى‌گیرند. کَثِیراً مِنَ النَّاسِ‌ ... لَغافِلُونَ‌

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
باسلام منظور شما از(بدن مومیایى شده‌ى فرعون را در موزه‌ى قاهره تماشا مى‌کنند) همون رامسس دومه؟
پرسمان
سلام علیکم، تطبیق این امر کار مشکلی است بگوییم بدن مومیایی شده موزه ی قاهره همان فرعون زمان حضرت موسی است.
اما حرف خداوند در قران مجید عبرتی برای همه جهانیان است.
یکی دیگر از معجزات قرآن کریم راجع به جسد فرعون است که وقتی فرعون همراه با سپاهیانش، حضرت موسی (ع)را در دریا دنبال می کنند به امر خداوند حضرت موسی (ع) عصای خود را به دریا می زند و آب ها دو مرتبه برمی گردند و تمام لشکریان فرعون در دریا غرق می شوند.این ماجرا در انجیل به گونه ای ذکر شده که گویی فرعون به سمت دریا نرفته و غرق نشده و اگر در تورات گفته می شود که فرعون غرق شده هیچ اشاره ای نشده به اینکه جسد فرعون پس از غرق شدن از دریا گرفته شده است اما قرآن کریم بیان می کند که ما جسد فرعون را پس از غرق شدن در دریا در بلندی هایی قرار دادیم و آن را عبرت و آیتی برای آیندگان قرار دادیم «الیوم ننجیک ببد نک لتکون لمن خلفک آیه». کشف جسد مومیایی شده فرعون
در حدود ۱۰۰ سال پیش در مصر جسد جمعی از فرعونیان را کشف کردند در میان این اجساد یکی از جسدها ازهمه شاداب تر و سالم تر بود و پس از تحقیق متوجه شدند که این جسد مربوط به همان فرعونی است که حضرت موسی (ع) را در دریا دنبال کرده است. این جسد هم اکنون در موزه قاهره نگهداری می شود.
مستندات ما برای تطبیق کامل این دو برهم باندازه کافی نیست.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.