لعن و سلام زیارت عاشورا ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۵۸۶ بازدید

آیااین حدیث امام هادی ع سنددارد؟اگر لعن زیارت عاشورارا یک باربخوانی بعد اللهم العنهم جمیعارانودونه بارتکرارکنی سلام زیارت هم همینطوریک باروازالسلام علی الحسین تااصحاب الحسین نودونه بارگویا زیارت راکامل خواندی وثواب کامل میبری؟

در مورد چگونگى خواندن زیارت عاشوراء ، پیشنهاد شده است کسانی که فرصت صد بار سلام و صد بار لعن را به طور کامل نداشته باشند می توانند به شیوه دیگری این زیارت را خوانده و از ثواب آن بهرمند شوند. از امام هادى (ع) نقل شده فرمود: کسى که در زیارت عاشورا، در فراز لعن، یک بار آن را کامل بخواند (اللهم العن اول ظالم ظلم . .). سپس عبارت «اللهم العنهم جمعیا» را 99 بار بگوید مانند آن است که همه این فراز لعن را صد بار گفته است، همچنین اگر یک بار فراز سلام را تا آخر به طور کامل بخواند، سپس «السلام على الحسین، و على على بن الحسین و على اولاد الحسین و على اصحاب الحسین» را 99 بار بگوید: مانند آن است که همه فراز سلام را به طور کامل خوانده است لازم نیست همه قسمت های زیارت عاشورا در یک جلسه خوانده شود . لعن و سلامها را می تواند در هنگام قدم زدن یا هر فرصت دیگری بگوید و بعد از تمام شدن انها سجده و نماز را بجا آورد .منبع :کتاب شفاء الصدور فی شرح زیارة العاشور: حاج میرزا ابوالفضل تهران کلانتر (1273 ـ 1316ق) تحقیق و تکمله: سید علی موحد ابطحی اصفهانی. قم، چاپ سید الشهدا، 1368ش.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.