لیله المبیت و خوابیدن علی(ع) در بستر پیامبر(ص) ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰۸ بازدید

سلام چرا حضرت علی به جای پیامبر خوابید غلام پیامبر هم به جای او میخوابید هم بهتر بود هم مشخص تر اصلا چرا باید جای پیانبر کسی بخوابد مگر دوربین اونجا گذاشته بودند خوب یک پشتی هم کفایت میکرد

1- خوابیدن علی(ع) بر بستر پیامبر(ص) در لیله المبیت به امر پروردگار جهت اثبات جانشینی علی(ع) برای پیامبر(ص) بود . 2- کسی در بستر پیامبر(ص) می خوابد که بیشترین قرابت و نزدیکی به پیامبر(ص) را داشته باشد . علی(ع) داماد پیامبر(ص) و محرم خانه پیامبر (ص)بود .
3- ماندن علی(ع) در مکه توطئه مشرکان را خنثی می کرد چون هجرت پیامبر(ص) باید با همراهی علی(ع) باشد . اگر علی(ع) در مکه هست یعنی پیامبر(ص) هم در مکه است . و لذا مشرکان از تصمیم پیامبر(ص) برای ترک مکه با خبر نمی شدند .
4- علی(ع) در مکه ماند تا کارهای باقی مانده و امورات پیامبر(ص) در مکه را انجام دهد تا بعدا به پیامبر(ص) ملحق شود . پیامبر(ص) در غار ثور و یا در میانه راه سه یا چند روزی ماند تا علی(ع) به او ملحق و وارد مدینه شدند .
منابع جهت مطالعه :
فروغ ابدیت، استاد جعفر سبحانی
الصحیح من سیره النبی‌الاعظم، استاد سیدجعغر مرتضی جبل‌عاملی

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.