ماده ۱۳۰ قانون برنامه چهارم قوه قضائیه ۱۳۹۰/۸/۱۴ - ۲۳ بازدید

ماده ۱۳۰ قانون برنامه چهارم توسعه ، قوه قضائیه را موظف به تهیه لوایحی نموده است که ۴ مورد ان به شرح ذیل است : ۱- لایحه «جرم زدایی از قوانین کیفری» به منظور جلوگیری از آثار سوء ناشی از جرم انگاری در مورد تخلفات کم اهمیت، کاهش هزینه های نظام عدالت کیفری و جلوگیری از گسترش بی رویه قلمرو حقوق جزا و تضییع حقوق و آزادیهای عمومی . ۲- لایحه «جایگزینهای مجازات حبس» به منظور بهره گیری از روشهای نوین اصلاح و تربیت مجرمان در جامعه و همچنین ایجاد تناسب بیشتر میان جرم و مجازات و شخصیت مجرم . ۳- لایحه حمایت از حقوق شهود و متهمان .

ماده ۱۳۰ قانون برنامه چهارم توسعه ، قوه قضائیه را موظف به تهیه لوایحی نموده است که ۴ مورد ان به شرح ذیل است :
۱- لایحه «جرم زدایی از قوانین کیفری» به منظور جلوگیری از آثار سوء ناشی از جرم انگاری در مورد تخلفات کم اهمیت، کاهش هزینه های نظام عدالت کیفری و جلوگیری از گسترش بی رویه قلمرو حقوق جزا و تضییع حقوق و آزادیهای عمومی .

۲- لایحه «جایگزینهای مجازات حبس» به منظور بهره گیری از روشهای نوین اصلاح و تربیت مجرمان در جامعه و همچنین ایجاد تناسب بیشتر میان جرم و مجازات و شخصیت مجرم .

۳- لایحه حمایت از حقوق شهود و متهمان .

۴-لایحه حمایت از بزه دیدگان اجتماعی .
منبع سایت وزارت امور اقتصادی ودارایی www.mega.gov.ir (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۴/۱۰۰۱۳۲۰۵۳)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.