ماهیت طلسم-طلسم و سحر ۱۳۸۶/۰۹/۰۳ - ۳۶۴۷۷ بازدید

می خوام بدونم آیا طلسم وجود داره و افراد میتونن کسی رو طلسم کنن؟

بلی، مسخر کردن افراد از طریق سحر وجادو امکان دارد وبرخی از اذکار واوراد و ادعیه در باره تسخیر افراد از طریق سحر و جادو و...وجود دارد وبرخی از کتاب ها نیز در این باره تالیف شده است که البته ما نمی توانیم آنها را تایید یا تکذیب کنیم.
توضیح بیشتر اینکه :
در این که سحر از چه تاریخی به وجود آمده، بحث فراوان است. این قدر می توان گفت که سحر از زمان های خیلی قدیم در میان مردم رواج داشته است، ولی تاریخ دقیقی برای آن در دست نیست و نیز نمی توان گفت چه کسی برای نخستین بار جادوگری را به وجود آورد (تفسیر نمونه، آیت الله مکارم شیرازی، ج ۱، ص ۲۷۷).
آنچه که از آیات قرآن بر می آید این است که سحر در شهرهای کهن همانند کلدان و مصر در زمان حضرت موسی و فرعون و پیش از آن در زمان حضرت نوح (ذاریات، ۵۲) رواج داشته است (تفسیر تسنیم، آیت الله جوادی آملی، ج ۵، ص ۶۸۸).
سحر و جادو از نظر قرآن کریم و احادیث واقعیت دارد. به این امر در آیه ۱۰۲ سوره بقره و ۴ سوره فلق اشاره شده است. از این آیات و برخی روایات استفاده می شود که برخی از سحرها واقعا اثر گذارند. همچنان که آیه ۱۰۲ سوره بقره می فرماید: مردم سحرهایی را فرا می گرفتند که میان مرد و همسرش جدایی می افکند.
علامه طباطبایی در وجود داشتن چنین اموری می فرمایند: «... در این میان افعال خارق العاده دیگری است که مستند به هیچ کدام از سبب از اسباب طبیعی و عادی نیست، مانند خبر دادن از پنهانی ها و مانند ایجاد محبت یا دشمنی و گشودن گره ها و گره زدن ها و خواب کردن و احضار و حرکت دادن اشیاء با اراده و از این قبیل کارهایی که مرتاض ها انجام می دهند که به هیچ وجه قابل انکار نیست، یا خودمان بعضی از آنها را دیده ایم و یا برایمان آن قدر نقل کرده اند که دیگر قابل انکار نیست».

تأثیر تکوینی سحر به اذن خداوند:


یکی از اصول اساسی توحید، این است که همه قدرت ها در این جهان از قدرت پروردگار سرچشمه می گیرد، حتی سوزندگی آتش و برندگی شمشیر بی اذن فرمان او نمی باشد. منتها مفهوم این بیان مجبور بودن افراد در کار خود نیست.
توضیح این که: جهان آفرینش، جهان اسباب و مسببات است. البته برخی سبب ها مادی است و برخی غیر مادی است. اراده حکیمانه خداوند بر این تعلق گرفته است که هر پدیده و حادثه ای از علت ویژه خود صادر گردد و درعین حال، نظام علت و معلول ها همگی به خدا منتهی شده و از او قدرت و نیرو می گیرند. او است که سبب را می آفریند و به آن قدرت و نیرو می بخشد و آن را برای ایجاد معلول ویژه خود آماده می سازد. در حقیقت مؤثر واقعی، در تمام نظام جهان یکی است و نظام جهان که به صورت اسباب و مسببات جلوه گری دارند، همگی از او استمداد گرفته و به او منتهی می شوند (اصالت روح، ایت الله سبحانی، ص ۲۴۱، مؤسسه امام صادق).
در تأثیر سحر و جادو نیز وضع چنین است. خداوند متعال با قدرت خویش، چنین اراده و نیرویی را در افراد به ودیعت نهاده است. انسان ها با بهره گیری از این اراده و تقویت آن می توانند به کارهای شگفت انگیزی دست زنند. برخی مانند اولیای خداوند از آن نیرو و در مسیر مناسب، استفاده می کنند و عده ای دیگر، با سوء استفاده از آن به کارهای ناشایست اقدام می کنند؛ پس، در واقع اصل وجود این نیرو در نهاد آدمی از آن خداوند و به فرمان او است، منتها چگونگی بهره گیری از آن به عهده خود انسان نهاده شده است و او در چگونگی بهره گیری از آن مسؤول است.
شایان ذکر است: گرچه سحر و جادو واقعیت دارد ولی غالب آنچه امروزه در میان مردم در این باره شایع است بى اساس مى باشد و اکثر کسانى که به این امور مى پردازند کلاه بردارانى هستند که از این طریق قصد اخاذى و پر کردن جیب خود را دارند. ولى اگر بر فرض موردى پیدا شد که سحرى در کار بود راه هایى براى بطلان آن وجود دارد:
۱- استعاذه به خداوند و خواندن سوره هاى فلق و ناس.
۲- خواندن و نوشتن آیات ۷۵ تا ۸۲ سوره یونس.
۳-آیه ۱۰۲ سوره بقره «واتبعوا ما تتلوا الشیاطین...» تا آخر آیه با آب زعفران روی طشت مسی نوشته شود و در هنگام نوشتن، کندر را بخور دهند. بعد طشت را پر از آب باران و یا آب چشمه می کنند بعد مسحور با استفاده از آن آب غسل می کند و از آن آب می نوشد. بقیه آب را در پارچ شیشه ای بریزد و برای غسل استفاده کند. بهترین روز هم روز چهارشنبه است.
۴- آیه ۱۰۰ سوره نسا «و من یهاجر فی سبیل الله...» تا آخر آیه با جوهر زعفران با کره گاو روی کف دست نوشته شود.
۵- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
۶- درخواست دعا از اولیاى واقعى خداوند.
۷- صدقه دادن.
در پایان گفتنی است این گونه روش ها به طور موردی و تجربی است ولی روش عمومی و تأیید شده از سوی امامان(ع) همان تداوم صدقه و خواندن سوره یس و آیه «و ان یکاد» و «چهار قل» است. ان شاء الله با تداوم صدقه، تغییر محل زندگی، و تکرار سوره «یس» و آیات فوق ، مشکلات و نفوس بد از اطراف شما دور خواهد شد. و در هر صورت به خداوند و حاکمیتی اراده الهی همچنان معتقد باشید چه بسا همین فراز و نشیب ها دامی از سوی شیطان باشد که ایمان شما را متزلزل کند. لذا با پایداری و استقامت ایمان خود را حفظ کنید تا در نتیجه آن شیطان ناامید شود و درهای رحمت الهی به سوی شما باز گردد.
نکته دیگر این که تأثیر دعا امرى مسلم و حتمى است؛ چه خود انسان دعا کند و یا دیگرى را شفیع در دعا قرار دهد. ولى باید به افراد قابل اعتماد مراجعه کرد و از کسانى که به دنبال شهرت و سودجویى نیستند بهره گرفت.
در مورد دعانویس ها؛ باید دانست که بسیارى از این افراد شیادانى هستند که از عقاید مردم سوء استفاده مى کنند. بنابراین باید در برخورد با آنان هشیار بود. براى دعا به درگاه خداوند نیازى به واسطه و دعانویس نیست؛ بلکه هر کس مى تواند براى رفع مشکلات خود به درگاه او عرض حاجت نماید و از اعمال نیک براى تقرب به درگاه خداوند بهره ببرد. مگر آن که به افراد وارسته و اهل دل دسترسى داشته باشیم که به طور یقین دعاى آنان و نفوذ کلام آنان تأثیر ویژه اى دارد.
و بالاخره اینکه از نظر فقهی تعلیم و تعلم سحر - به جز برای بی اثر کردن سحر ساحران - حرام است.
آیت الله فاضل : اصل سحر و جادو و مراجعه به ساحر و جادوگر برای این امور حرام است و درآمدی هم که از این طریق کسب شود حرام است ولی مراجعه برای بطلان و بی اثر کردن سحر اشکال ندارد (جامع المسائل آیت الله فاضل، س ۹۶۱).
آیت الله خامنه ای: علم سحر و یاد گرفتن آن حرام است مگر آن که به منظور غرض عقلایی مشروع باشد (اجوبه الاستفتاآت، ص۴۴۵.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام دخترم چندماه شده که بهم ریخته و یک روز توهم زد بعدش هم بیقرارهست خودش ازطریق سایت به یک دعانویس تماس گرفته و بعد خواهش التماس کرد من زنگ بزنم من هم زنگ زدم ایشان گفتند که کسی دخترخانم را طلسم کرده و اگر تایکماه طلسم را نشکنیم جنون شدید میگیرد و ادامه پیدا میکند گفت برای باطل کردن ۸۳۰ هزارتمن بپردازیم دخترم میگوید دکتر هم داروی ضد جنون داده بودهخ به من پس این اقا راست گفت چکار کنم ؟
پرسمان
با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، دعانویسان افراد شیادی هستند که در صدد خالی کردن جیب انسانهای ساده دل و پرکردن جیب خود می باشند، و کاری که انجام می دهند هیچ مبنای علمی و شرعی ندارد. لذا اگر مشکل دخترتان منشاء برون روانی دارد می توانید با استفاده از دعاهایی که در باب باقیات الصالحات مفاتیح الجنان آمده آنها را خنثی کنید البته باید دخترتان تلفظ درست آن ها را بلد باشد. اگر مشکل منشاء درون روانی دارد باید هر چه زودتر به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه نمایید تا با تجویز دارو از شدت مشکل بکاهد و انرا تحت کنترل درآورد.
میهمان
ببخشید،شما جواب واقعی نمیدین.
پرسمان
اگرچه معلوم نیست که شما به کدام قسمت متن پاسخ ایراد دارید، به هر حال می توانید مستقلاً با ما مکاتبه نمایید و سؤالات را مطرح کنید. براي ارسال سؤال و ارتباط با ما می توانید از راه های زیر اقدام کنید: ** درج سوال در سایت: http://moshavereh.porsemani.ir/soal ** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹ ** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx ** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org ** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان: @porsemanbot توجه: اگر سوال تان را در سايت درج مي كنيد، شماره تلفن همراه يا آدرس ايميل تان را حتماً وارد كنيد تا امكان ارسال پاسخ به شما به صورت خصوصی فراهم گردد.
میهمان
من ۴۱ساله ام هرکاری کردم بختم باز نشد خانوادگی گرفتاریم راهنمایی بفرمائید داغون شدیم
پرسمان
اگرچه جور نشدن جریان ازدواج برای فردی در سن شما واقعاً سخت است، اما اگر اسباب ازدواج تان جور نمی شود، نمی تواند به مسئله بسته شدن بخت و سحر و جادو مرتبط باشد. ضمن اینکه هرکسی این قدرت را ندارد که بخت فردی را ببندد، اگر هم، چنین فردی یافت شود می توان با راهکارهای دینی آن را برطرف نمود. هرگز نباید به دعانویسان قلابی و رمال ها مراجعه کرد و بر مشکلات خود بیفزایید. راه های ابطال سحر و جادو و بخت گشایی 1. امير المؤمنين علي (علیه السلام) مي فرمايد: براي علاج سحر هفت مرتبه بگويید: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ سَنَشُدُّ عَضُدَكَ بِأَخِيكَ وَ نَجْعَلُ لَكُما سُلْطاناً فَلا يَصِلُونَ إِلَيْكُما بِآياتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَكُمَا الْغالِبُون»‏. 2. استعاذه و پناه بردن به خداوند متعال با خواندن سوره های معوذتين (سوره هاي ناس و فلق) 3. خواندن آيات 54 تا 56 سورة اعراف. 4. خواندن آيات 80 تا 82 سورة یونس. 5. خواندن هفت بار آيه 35 سورة قصص. 6. خواندن آیة الکرسی و سوره های معروف به چهار قل (فلق، ناس، کافرون و توحید). 7. اسپند نيز مؤثر است. از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نقل شده كه بر هر يك از برگ و دانه اسپند ملكي موكَّل است كه با آنهاست تا بپوسد و ريشه اش و شاخه اش غم و سحر را برطرف مي كند. به هر حال، توصیه ما به شما این است به جایی این که از این موضوع پریشان و آشفته گردید، نسبت به آن کاملاً بی اعتنا و بی تفاوت باشید. اجازه ندهید این موضوع غیرواقعی آرامش را از زندگی تان برباید و فکر و ذهن شما را مشغول سازد. همچنین با مراجعه به مراکز مشاوره ای و گفتگو با روانشناسان و دیگر متخصصان راه های برون رفت از مشکل را بررسی کنید.
میهمان
سلام من حدود ۱۰ ساله طلسم شدم نمیدونم چه طلسمی است که همه چیه من از بین رفته همه دار و ندارم زن و زندگیم طلاق گرفتن مهمتر از همه چیز صداهای در سرم میپیچه که باهام حرف میزنند صداهای که میشنوم همشون یا دوستام یا فامیلا یا از خانواده خودم هستند ضمنا تصویرشون هم میبینم یا بصورت سایه یا روشن میبینمشون اینقدر اذیتم کردن که نگو و همه نوع درد هم بهم زدن مخصوصا درد دندون که بیچاره ام کرده جوری که سه بار خودکشی کردم ولی متاسفانه جان در کردم حالا بفرمایید بدبخت تر از من کسی هم پیدا میشه لطفا یه راه حل درست درمون بهم پیشنهاد کنین.ممنون
پرسمان
با سلام و سپاس از اینکه پرسمان را برای پاسخ و راهنمایی برگزیده اید، پرسشگر گرامی، موضوعی را که مطرح نموده اید نیاز به یک مصاحبه بالینی تشخیصی حضوری دارد زیرا پرسشهای بسیار و ابهامات مختلف در مورد سوال شما مطرح است که تعیین راهکارهای مقابله ای در گرو پاسخ به آنها می باشد، لذا اگر مشکل فوق به حد آزار دهنده ای رسیده و موجب اختلال در روند عادی زندگی ایشان شده است، ما دو پیشنهاد ارائه می کنیم: 1- در کتاب شریف مفاتیح الجنان در باب سوم باقیات الصالحات و نیز در باب چهارم ادعیه ای در باب دفع شر جنیان و در باب پنجم برخی از احراز ذکر شده که اگر مشکل تان منشاء خارجی داشته باشد می توان با مداومت بر اینها آنرا حل نمود، البته باید تلفظ صحیح آنها را از شخصی که عربی می داند بیاموزید. نکته ی دیگر اینکه هرگز به کسانی که به عنوان دعانویس اقدام به سرکیسه کردن مردم می کنند مراجعه نفرمایید. 2- ما در روانشناسی موضوعی به عنوان dream state داریم که مراد از آن حالت خواب و بیداری است که از آن به حالت شفقی نیز یاد می شود، این حالت ابر گرفتگی گذرای هوشیاری با منشاء درون روانی است که شخص در آن از واقعیت بی خبر شده و چیزهایی را به صورت غیر واقعی رویت می کند و نیز موضوع دیگری به نام hallucination داریم که مراد از آن ادراک حسی کاذب و بدون منشاء و محرک خارجی است و موضوع دیگر به نام delusion داریم که مراد از آن اعتقاد راسخ غیر واقعی است، که برای تشخیص چنین مشکلاتی باید بصورت حضوری به یک روانپزشک مراجعه نمایید تا ایشان با سوالات خاصی که از شما می‌کند تشخیص دهد که آیا مشکل شما به اعصاب و روان مربوط می شود؟ و یا منشاء خارجی دارد؟ اگر منشاء آن درونی است، نوع آن چیست و از کی آغاز شده وپرسشهایی از این قبیل که استراتژی در مانی را مشخص می گرداند. اگر در تهران زندگی می کنید می توانید با شماره تلفن 02122617162 مطب دکتر داود معظمی که روانپزشک و نورولوژیست ماهر و با تجربه ای هستند تماس بگیرید.
میهمان
سلام .من ۳۴سالمه هرچه واسم خواستگار میاد به سرانجام نمیرسه میگن طلسم شدم خودم به این باور رسیدم .به من گفتن جهت باز شدن بختم باید به سید حسینی مراجعه کنم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون
پرسمان
پرسشگر گرامي جهت دريافت پاسخ به نكات زير توجه نماييد :الف ) سحر و جادو از نظر قرآن كريم و احاديث واقعيت دارد. به اين امر در آيه 102 سوره بقره و 4 سوره فلق اشاره شده است. از اين آيات و برخي روايات استفاده مي شود كه برخي از سحرها واقعا اثر گذارند. همچنان كه آيه 102 سوره بقره مي فرمايد: مردم سحرهايي را فرا مي گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدايي مي افكند.علامه طباطبايي در وجود داشتن چنين اموري مي فرمايند: «... در اين ميان افعال خارق العاده ديگري است كه مستند به هيچ كدام از سبب از اسباب طبيعي و عادي نيست، مانند خبر دادن از پنهاني ها و مانند ايجاد محبت يا دشمني و گشودن گره ها و گره زدن ها و خواب كردن و احضار و حركت دادن اشياء با اراده و از اين قبيل كارهايي كه مرتاض ها انجام مي دهند كه به هيچ وجه قابل انكار نيست، يا خودمان بعضي از آنها را ديده ايم و يا برايمان آن قدر نقل كرده اند كه ديگر قابل انكار نيست». ب ) اگرچه سحر و جادو ، واقعيت دارد، ولى از طرف ديگر نمى توان مطمئن بود كه مورد و مشكل افراد ريشه در همين مسئله دارد. وجود نيروهايى نظير آن چه از سحر و جادو ناشى مى شود، به مقتضاى نظام دنيا مى باشد. در اين نظام، تزاحم بين زشتى ها و پليدى ها وجود دارد و همچنان كه انسان هاى شيطان صفت و زشت كار وجود دارد، جن هاى پليد و آزار دهنده نيز وجود دارد؛ ولى بايد توجه داشت كه غالب آن چه امروزه در ميان مردم در اين باره شايع است، بى اساس است و بيشتر به افكار روانى، تخيلات، سوءظن ها، توهمات و مشكلات موجود در رفتار و اعمال آنها مربوط است . بنابراین انسان طول در زندگي در معرض خطرات گوناگوني بوده كه خود داراي اسباب و علل مختلفي هستنند و آنچه در مورد سحر و ديگر اسباب غير عادي مسلم و پذيرفتني است،اصل اين قضيه است نه تطبیق آن بر موارد خاص ، در نتیجه امكان آنكه مشكلات شما يا حداقل بخشي از اين مشكلات ناشي از عوامل دیگر باشد، وجود دارد و هيچگاه به صورت قطع نمي توان مشكلات مطرح شده را به سحر و ... نسبت داد و سعي در يافتن عامل آن داشت. اما فارغ از اينكه مشكلات شما ناشي از سحر بوده و يا علتي غير آن داشته است، برای تشخيص آنكه در فرض سحر، چه كسي عامل اين عمل بوده است، ظاهرا در منابع ديني چيزي وجود ندارد و آنچه از منابع غير ديني وجود دارد، معتبر و قابل اعتماد نيست. ج ) رجوع به دعا نویس 1.در مورد دعانويس ها؛ بايد دانست كه بسيارى از اين افراد شيادانى هستند كه از اعتقادات مردم سوء استفاده مى كنند. بنابراين بايد در برخورد با آنان هشيار بود. 2.براى دعا به درگاه خداوند نيازى به واسطه و دعانويس نيست؛ بلكه هر كس مى تواند براى رفع مشكلات خود به درگاه او عرض حاجت نمايد و از اعمال نيك براى تقرب به درگاه خداوند بهره ببرد. مگر آن كه به افراد وارسته و اهل دل دسترسى داشته باشيم كه به طور يقين دعاى آنان و نفوذ كلام آنان تأثير ويژه اى دارد. تأثير دعا امرى مسلم و حتمى است؛ چه خود انسان دعا كند و يا ديگرى را شفيع در دعا قرار دهد و اگر بخواهيم به دعا نويس مراجعه كنيم بايد به افراد عالم و مطمئن و با تقوا و غير كاسب و قابل اعتماد مراجعه كرد و از كسانى كه به دنبال شهرت و سودجويى نيستند بهره گرفت. دعا از جمله اسبابي است كه مي تواند در بهبودي وضع بيمار و يا تغيير شرايط و اوضاع زندگي انسان موثر باشد و اگر دعا توسط افراد صادق و مورد وثوق و متقي كه اهل صفاي دل و نورانيت قلب هستند نوشته شود داراي تاثير است . 3. گفتني است؛ بسياري از اين دعا نويس ها ، با تجربه اي كه در قيافه شناسي دارند بسياري از حالات مشترك را مطرح مي كنند كه تصور مخاطب اين است كه آنها خبر دقيق دارند. در حالي كه تشخيص اين گونه امور از چهره افراد بستگي به تجربه دارد و هميشگي نيست. 4.گفتني است رجوع به دعانويس ها در سنت و سيره پيامبر(ص) و امامان(ع) نبوده و بزرگان دين هيچگونه توصيه اي در اين باره ندارند، لذا بهترين روش هم تعقل و تدبير شخصي و مشورت با خردمندان و توكل بر خدا و پرداخت صدقه و خواندن دعاهاي معتبر است. د ) راه هايى براى بطلان سحر راه هايى براى بطلان سحر به شرح زير وجود دارد و لازم نيست به افرادي كه ادعاي قدرت باطل كردن سحر دارند مراجعه كرده و به آنها ‌پول پرداخت . 1. استعاذه به خداوند و زياد خواندن سوره هاى فلق و ناس و آيت الكرسي. 2. خواندن و نوشتن آيات 75 تا82 سوره يونس و همراه داشتن آن. 3. خواندن آيات 54 - 56 سوره اعراف. 4. دعا و تضرع به درگاه خداوند. 5. درخواست دعا از اولياى واقعى خداوند. 6. صدقه دادن. 7. سعي كنيد از ذكر يونسيه (لا اِلهَ اِلّا اَنتَ سُبحانَكَ اِنّي كُنتُ مِنَ الظالِمين ) كه قرآن، آن را مايه نجات حضرت يونس معرفي نموده ، غفلت نورزيد. 8. اين دعا را بنويسيد و همراه داشته باشيد: « بِسمِ الله وَ بِالله، بِسمِ الله وَ ما شاءَالله، بِسم الله لاحَولَ ولاقُوّه الا بالله، قالَ موسي ما جِئتُم بِه السِّحرُ اِنَّ اللهَ سَيُبطِلُهُ اِنَّ اللهَ لا يُصلِحُ عَملَ المُفسِدينَ، فَوَقَعَ الحَقُّ و بَطَلَ ما كانُوا يَعمَلونَ فَغُلِبوا هُنالِكَ وَانقَلَبُوا صاغِرينَ» ( اين دعا از اميرالمومنين عليه السلام نقل شده است). 9. مرحوم شيخ عباس قمى(رحمه الله) در كتاب «باقيات صالحات » (حاشيه كتاب مفاتيح الجنان ) مى گويد : جهت باز كردن بسته شده ، آيات زير بر كاغذ نوشته شود، و بر او آويزان گردد. سپس اين جمله افزوده گردد:« كَذلِكَ حَلَلتُ فُلانَ بنَ فُلانٍ عَن بِنتِ فُلانَةَ »؛« به جاي فلان بن فلان اسم كسي كه تصور مي كنيد برايتان سحر كرده و نام پدرش ، و به جاي فلانه اسم خودتان را بنويسيد».1- سوره فتح، آيه 1و22- سوره نصر3- سوره روم، آيه 21 «وَ مِنْ ءَايَـاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُواْ إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِى ذَلِكَ لاََيَـت لِّقَوْم َيتَفَكَّرُونَ»4- سوره مائده، آيه 23 «ادْخُلُواْ عَلَيْهِمُ الْبَابَ فَإِذَا دَخَلْتُمُوهُ فَإِنَّكُمْ غَـالِبُونَ»5- سوره قمر، آيه 11-12 «فَفَتَحْنَآ أَبْوَابَ السَّمَآءِ بِمَآء مُّنْهَمِر * وَ فَجَّرْنَا الاَْرْضَ عُيُونًا فَالْتَقَى الْمَآءُ عَلَى أَمْر قَدْ قُدِرَ»6- سوره طه، آيه 25-28 «قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِى صَدْرِى * وَ يَسِّرْ لِى أَمْرِى * وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِى * يَفْقَهُواْ قَوْلِى » 7- سوره كهف، آيه 99 «وَ تَرَكْنَا بَعْضَهُمْ يَوْمَـئِذ يَمُوجُ فِى بَعْض وَ نُفِخَ فِى الصُّورِ فَجَمَعْنَاهُمْ جَمْعًا»8- سوره توبه، آيه 128-129 «لَقَدْ جَآءَكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَّحِيمٌ * فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِىَ اللَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ». * در پايان گفتني روش عمومي و تأييد شده از سوي امامان عليهم السلام تداوم صدقه و خواندن سوره يس و آيه «و ان يكاد» و «چهار قل» است.
میهمان
سلام من از وقتی ازدواج کردم خودم و همسرم مریض میشیم هر کاریم میکنیم خوب بشو نیستیم آیا ممکنه طلسم شده باشیم خواهش میکنم کمکم کنید
پرسمان
الف ) میزان تاثیر طلسم و جادو هر چند سحر و جادو و طلسم وجود دارد، اما مقدار تاثیر آن به خود ما بستگی دارد ، این که هر گرفتاری یا گره‌ای دلیل نمی‌شود که منشأیی چون سحر یا طلسم داشته باشد. معمولاً بسیاری از مردم به سه دلیل گمان می‌کنند که لابد طلسم شده‌اند: 1 . این که بسیار از خود راضی و ممنون هستند و هیچ گمان نمی‌کنند که شاید برنامه‌ریزی غلط، برخورد خطا، ساده‌اندیشی، باورها و رفتارهای ناصحیح سبب بروز مشکل شده است 2 . این که گروهی نه تنها از خود راضی، بلکه عوام نیز هستند و خیلی زود اسیر خرافه می‌شوند. 3 . این که گروهی تنبل نیز هستند. می‌گویند: لابد مشکل من معلول چند جمله‌ای است که کسی علیه من خوانده یا نوشته است! لذا برای رفع مشکلات و گره‌ها به دنبال چند جمله متقابل می‌گردند. دوست دارند مشکلات‌شان با یک وِرد خواندن و فوت کردن حل شود و مستلزم تعقل، تفکر و کار نباشد. بالاخره یک کاغذی به همراه داشتن، یک وردی را شبی صد بار خواندن و ...، بسیار راحت‌تر از تفکر و عمل صالح است. بنابراین اگر خوب بیندیشیم به این نتیجه می رسیم که علت خیلی از مشکلاتمان نتیجه اعمال و رفتار خودمان بوده و ربطی به طلسم و جادو ندارد ، و یک شخص دعا نویس نمی تواند با نوشتن چند ورد و دعا همه عمر و زندگی انسان را تباه کند . ب ) راه مقابله با سحر و طلسم راه هايى براى بطلان سحر و طلسم به شرح زير وجود دارد و لازم نيست به افرادي كه ادعاي قدرت باطل كردن سحر دارند مراجعه كرده و به آنها ‌پول پرداخت . 1. استعاذه به خداوند و زياد خواندن سوره هاى فلق و ناس و آيت الكرسي. 2. خواندن و نوشتن آيات 75 تا82 سوره يونس و همراه داشتن آن. 3. خواندن آيات 54 - 56 سوره اعراف. 4. دعا و تضرع به درگاه خداوند. 5. درخواست دعا از اولياى واقعى خداوند. 6. صدقه دادن. 7. سعي كنيد از ذكر يونسيه (لا اِلهَ اِلّا اَنتَ سُبحانَكَ اِنّي كُنتُ مِنَ الظالِمين ) كه قرآن، آن را مايه نجات حضرت يونس معرفي نموده ، غفلت نورزيد. 8. اين دعا را بنويسيد و همراه داشته باشيد: « بِسمِ الله وَ بِالله، بِسمِ الله وَ ما شاءَالله، بِسم الله لاحَولَ ولاقُوّه الا بالله، قالَ موسي ما جِئتُم بِه السِّحرُ اِنَّ اللهَ سَيُبطِلُهُ اِنَّ اللهَ لا يُصلِحُ عَملَ المُفسِدينَ، فَوَقَعَ الحَقُّ و بَطَلَ ما كانُوا يَعمَلونَ فَغُلِبوا هُنالِكَ وَانقَلَبُوا صاغِرينَ» ( اين دعا از اميرالمومنين عليه السلام نقل شده است). 9. مرحوم شيخ عباس قمى(رحمه الله) در كتاب «باقيات صالحات » (حاشيه كتاب مفاتيح الجنان ) مى گويد : جهت باز كردن بسته شده ، آيات زير بر كاغذ نوشته شود، و بر او آويزان گردد. سپس اين جمله افزوده گردد:« كَذلِكَ حَلَلتُ فُلانَ بنَ فُلانٍ عَن بِنتِ فُلانَةَ »؛« به جاي فلان بن فلان اسم كسي كه تصور مي كنيد برايتان سحر كرده و نام پدرش ، و به جاي فلانه اسم خودتان را بنويسيد».1- سوره فتح، آيه 1و22- سوره نصر3- سوره روم، آيه 21 «وَ مِنْ ءَايَـاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُواْ إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِى ذَلِكَ لاََيَـت لِّقَوْم َيتَفَكَّرُونَ»4- سوره مائده، آيه 23 «ادْخُلُواْ عَلَيْهِمُ الْبَابَ فَإِذَا دَخَلْتُمُوهُ فَإِنَّكُمْ غَـالِبُونَ»5- سوره قمر، آيه 11-12 «فَفَتَحْنَآ أَبْوَابَ السَّمَآءِ بِمَآء مُّنْهَمِر * وَ فَجَّرْنَا الاَْرْضَ عُيُونًا فَالْتَقَى الْمَآءُ عَلَى أَمْر قَدْ قُدِرَ»6- سوره طه، آيه 25-28 «قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِى صَدْرِى * وَ يَسِّرْ لِى أَمْرِى * وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِى * يَفْقَهُواْ قَوْلِى » 7- سوره كهف، آيه 99 «وَ تَرَكْنَا بَعْضَهُمْ يَوْمَـئِذ يَمُوجُ فِى بَعْض وَ نُفِخَ فِى الصُّورِ فَجَمَعْنَاهُمْ جَمْعًا»8- سوره توبه، آيه 128-129 «لَقَدْ جَآءَكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَءُوفٌ رَّحِيمٌ * فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِىَ اللَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ». * در پايان گفتني روش عمومي و تأييد شده از سوي امامان عليهم السلام تداوم صدقه و خواندن سوره يس و آيه «و ان يكاد» و «چهار قل» است.
میهمان
من نزد یک استاد در تهران مراجعه کردم و ایشون به من گفتن شما رو طلسم کردن آیا حرفشان رو باور کنم؟
پرسمان
این را بدانید که هر کسی این قدرت را ندارد که به امور غیر طبیعی دست پیدا کند و با توسل به این امور ضرری را متوجه دیگران کند. البته افراد شیّاد براي سوءاستفاده مادي و سرکیسه کردن مردم هیچ بدشان نمی آید که بسیاری از امور را به سحر و جادو و بسته شدن بخت و مانند آن نسبت دهند و با ادعای توانایی ابطال سحر و باز کردن بخت پول هنگفتی از مردم بگیرند و یا نوشتن و ارائه چیزهای من درآوردی مردم را سرکار بگذارند. به هر حال، ممکنه برخی با شما خصومت و دشمنی داشته باشند و برای ایجاد اخلال در زندگی تان به سحر و جادو متوسل شوند و با مراجعه به برخی رمالان و دعانویسان قلابی کارهایی را انجام دهند، اما از آنجا که خیلی از آنها تخصصی در این زمینه ندارند، طبیعتاً خیلی نمی توانند به زندگی شما آسیب بزنند و اگر چنین توانایی را هم داشته باشند با راهکارهای دینی که برای ابطال سحر و جادو وجود دارد خیلی راحت می توانید اثر سوء آنها را خنثی کنید. نیاز به هیچ اقدامی دیگری نیست و شما نباید به سخن رمالان و دعانویسان قلابی گوش دهید و دچار مشکل شوید. راه های ابطال سحر و جادو 1. امير المؤمنين علي (علیه السلام) مي فرمايد: براي علاج سحر هفت مرتبه بگويید: «بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ سَنَشُدُّ عَضُدَكَ بِأَخِيكَ وَ نَجْعَلُ لَكُما سُلْطاناً فَلا يَصِلُونَ إِلَيْكُما بِآياتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَكُمَا الْغالِبُون»‏. (1) 2. استعاذه و پناه بردن به خداوند متعال با خواندن سوره های معوذتين (سوره هاي ناس و فلق) 3. خواندن آيات 54 تا 56 سورة اعراف. 4. خواندن آيات 80 تا 82 سورة یونس. 5. خواندن هفت بار آيه 35 سورة قصص. 6. خواندن آیة الکرسی و سوره های معروف به چهار قل (فلق، ناس، کافرون و توحید). 7. اسپند نيز مؤثر است. از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) نقل شده كه بر هر يك از برگ و دانه اسپند ملكي موكَّل است كه با آنهاست تا بپوسد و ريشه اش و شاخه اش غم و سحر را برطرف مي كند. پی نوشت: 1. مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، ‏بحارالأنوار، بيروت‏: دار إحياء التراث العربي، ‏1403ق، ج92، ص125.
میهمان
سلام من طلسم شدم خودم رفتم تحقیق کردم که بله ی بنده خدایی از سر حسدادت این کار رو سر من و نامزدم اورده که نامزدم به من بدون هیج دلیلی حس تنفر داره اصن من رو میبینه حالش بد میشه اگ ممکنه راهنمایی کنید کارم درست بشه
پرسمان
اگر سحر و طلسمی در كار باشد براي بطلان آن از راه هاي زير مي توان بهره گرفت : 1- پناه بردن و استعاذه به خداوند با خواندن سوره‏ هاى فلق و ناس) 2- خواندن و نوشتن آيات 75 تا 82 سوره يونس. 3- دعا وتضرع به درگاه خداوند. 4- درخواست دعا از اولياى واقعى خداوند.5 5- صدقه دادن.
میهمان
سلام روزتون بخیر من به واسطه شرایطی که داشتم‌ به یه شخصی که میگفتن خیلی مطمئنه مراجعه کردم وبدون دریافت پول بهم گفتن شما دوتا طلسم دارید یکی بخت ودیگری طلسم نابودی بعد ازاین موضوع متوحه شدم کسی که اسم مادر را برای طلسم میپرسه میتونه جن را وارد زندگی آدم کنه میخواستم بپرسم آیا حقیقت داره ؟؟خیلی دلشوره پیدا کردم بابت این موضوع ودوم اینکه طلسم نابودی چیه ؟؟آیا واقعا باید به حرفش اطمینان کنم؟
پرسمان
دوست گرامی. این مطالب برای سرکیسه کردن افراد است مراقب دعا نویس ها باشید. ممکن است از شما پول نگرفته باشند اما بخواهید طلسم را باطل کنید پول می گیرند. و مجانی کار نمی کنند. در مورد باطل کردن هم مطالب پاسخ سایت کافی است.
میهمان
سلام ببخشید من متوجه شدم ک نامزدم منو جادو کرده بعد از دوسال فهمیدم چون حال خوبی نداشتم و تحقیق ک کردم متوجه صحت این موضوع شدم و من هم خواستم با طلسم کردنش تلافی کنم ک البته پشیمون شدم و گفتم ک کارمو باطل کنن چون اخلاق نامزدم خیلی بد شده خواستم درستش کنم بدتر شد و از کسی خواستم ک باطل کنه هم طلسم منو و هم طلسم نامزدمو ک برای من گرفته ولی بعضی وقتا وسوسه میشم میگم شاید اگه صبر میکردم جواب میداد و رابطمون بهتر میشد البته اینم بگم از زمانی ک نامزدم اینکارو کرده واسم رابطمون خیلی دچار مشکل سده میخوام بدونم اگر باطل کنم کار درستیه و اینکه این امکان وجود داره ک چون توی زندگیه خودشم خیلی مشکلات پیش اومده و بداخلاق و افسرده شده و رابطمون سرد شده تاثیر اون طلسمی باشه ک واسه من گرفته یعنی روی خودشم اثر منفی گذاشته ممنون میشم جوابمو بدین چون واقعا سر در گم هستم تو برزخ بدی قرار گرفتم من دلم نمیخواد رابطمو از دست بدم
میهمان
حدود ۱۴ سال زندگی برام خیلی سخت شده دست به هر کاری میزنم با مشکل روبه رو میشم به سختی زندگی میگذره به نظر شما چه باید بکنم .نه زن .نه کار درست .نه آرامش سنم ۳۷ سال
پرسمان
دانشجوی گرامی، به مسائلی که در چنین شرایطی با آن مواجه می گردیم، دو گونه می توان نگریست: 1- از یک منظر هر سختی و مشکلی که در زندگی با آن روبرو شویم نتیجه افکار و اعمال خود ماست؛ زیرا این ذهن خود ماست که به عنوان مثال به فلان مانعی که بر سر راه موفقیّت مان قرار گرفته به چشم یک مشکل می نگرد نه «مسأله» که بخواهد از آن به عنوان یک «فرصت» برای کسب تجربه و کشف رمز و راز موفقیّت در زندگی بهره بگیرد. 2- از زاویه دیگر کم نبوده و نیست مواردی که ممکن است خود ما مستقیماً و یا به واسطه در بروز یک مانع بر سر راه موفیقیت خود هیچ نقشی نداشته باشیم نظیر راننده ای که با وسیله ای مطمئن در جاده ای استاندارد و یا رعایت کامل مسائل ایمنی و ... رانندگی می کند و به یکباره راننده دیگری راه او را می برد و باعث تصادف می شود. بنابراین برای تحلیل درست ماجرای زندگی شما به اطلاعاتی نیاز است که به عنوان مثال بتوان دریافت در مرحله «تصمیم گیری و انتخاب هدف در زندگی»، توان شما برای محقق ساختن آن مدنظر قرار گرفته یا نه؟ در مرحله بعد نیز باید دید «علاوه بر کشش شما به آن هدف، «کوشش» مناسب نیز صورت گرفته؟
میهمان
کسی که قبل از ازدواج مشگل اعصاب داشته وپنهان کرده وداماد شده ولی زیر بار نمیرود و دکتر هم نمیرود ودر خانواده مشگل به وجود می اورد پس چه راه حلی دارد
پرسمان
دانشجوی گرامی؛ یکی از راه حل های پیشنهادی، مراجعه به زوج درمان گر برای دریافت کمک های زوج درمانی است. این شاخه از روان درمانی به همسرانی پیشنهاد می شود که دچار دلسردی و تنش شده اند، به جدایی فکر می کنند و یا این که تصمیم دارند صمیمیت و درک متقابلشان را بهتر کنند. در زوج درمانی تمرکز بر روی خود رابطه است، اگر چه هر یک از طرفین باید بر روی شناخت و اصلاح خود تمرکز داشته باشند که در طول این فرایند اگر اختلال یدر هر یک از هسمران تشخیص داده شود، تشویق به دریافت درما ن های فردی می گردد. گاه ممکن است یکی از همسران مایل به مراجعه نباشد و زوج درمانی یک طرفه انجام می شود. در این موارد زوج درمانگر می تواند با کمک فردی که در جلسه حاضر است، رابطه را مدیریت می کند؛ زیرا هدف درمان این است که با تغییر یک فرد به تدریج رابطه هم بهبود یابد. در واقع چون هدف بهبود رابطه است وقتی یکی از زوجین هم در جلسه حضور داشته باشد تغییر نقش زن یا شوهری که در جلسه شرکت کرده به تدریج فرد مقابل را هم تشویق به تغییر رفتار می کند چون رابطه به صورت حلقوی در جریان است یعنی هر عملی، عکس العملی به همراه دارد که در واقع نقش طرف مقابل هم تغییر می کند و رابطه به سمت بهتر شدن پیش می رود.
میهمان
آیا خانواده من مدتیه خیلی با هم اختلاف دارن همش هم بیخودیه میشه جادو شده باشن
پرسمان
دانشجوی گرامي! اي كاش به مصاديقي از مشكلاتي كه در خانواده تان وجود دارد، اشاره مي نموديد تا با بصيرت بيشتري در خدمت تان باشيم که بدانیم چه مشكلي در روابط تان با همدیگر وجود دارد؟ آیا نسبت به همدیگر انتقادپذیر نیستند یا این که فضای رابطه شان به سوی سردی و بی تفاوتی نسبت به یکدیگر رفته؟ در مورد احتمال تأثيرگذاري جادو و سحر ديگران بر زندگي خانوادگی تان گرچه نمى‏خواهيم بگوييم سحر و جادو هيچ گونه واقعيّتى ندارد؛ ولى از طرف ديگر نمى‏توان مطمئن بود كه هر نوع مشكلي ريشه در همين مسئله داشته باشد؛ زیرا به عنوان مثال مسائل فراوانی می تواند به عنوان عامل عدم موفقيّت يك خانواده برای داشتن روابط گرم و صمیمانه باشد که واقع بینی و جامع نگری حکم می کند از تأثیر و یا عدم تأثیر آن ها در این مسائل مطمئن گردیم و از همان ابتدا نگوییم که پای سحر و جادو در میان است؛‌ بنابراين خواهشمنديم ذهن تان را به اين نكته نيز سوق دهيد كه در مورد هر يك از مشکلاتی که در روابط اعضای خانواده تان وجود دارد، اصلاً آیا طرفین برای داشتن رابطه خوب با همدیگر آموزش دیده، یاد گرفته و مهارت دارند؟ به عنوان مثال آیا می دانند که در جلسات گفتگو بریا حل اختلافات نباید به مسائل گذشته دور اشاره نمایند و یا این که باید اجازه دهند طرف مقابل شان حرف خود را بزند که احساس کند دلش سبک شده و با او «همدلانه» برخورد نمایند؟!! پس ضروری است ابتدا بررسي كنيد كه خانواده شما علي‌رغم تلاش هاي بسياري كه داشته و لابد دارند آيا در مسيري كه مي بايست قدم بردارند،‌ قدم برداشته اند؟ با دقت در این گونه مسائل، به نظر مي رسد هنوز جزئيات زيادي وجود دارد كه بايد بررسي گردد تا دريابيد عنان اختيار اين قبيل موفقيّت ها در روابط خانوادگی به دست خودتان نيست و قضيّه سحر و جادو در ميان است!؟
میهمان
باسلام کجا میتونم برم ونزدی چه شخص مطمئن وبا خدای تا سحر را باطل کند لطفا راهنمای کنید
پرسمان
راه های ابطال سحر در پاسخ آمده است و ما راه دیگری را نمی شناسیم. البته گاهی افراد خیال می کنند چون کارشان درست در نمی آید حتما سحر شده اند که این توهمی بیش نیست و باید علت را در جای دیگری جستجو کنند. موفق باشید.
میهمان
میخوام رفیقموطلسم کنم
پرسمان
دوست گرامی. این کارها جایز نیست و باعث آزار و اذیت مومن می شود. آثار معنوی بدی هم برای شما دارد.
میهمان
من فقط به خدا اعتقاد دارم شاید جادو درس باشه ولی هیچ کس نمی تونه خواسته خدارو تغییر بده همه چی دست ایزد پاکه
میهمان
من دیگه واقعا زندگیم داره ازدست میر یکی راهنماییم کنه لطفا
میهمان
آیا ماهم میتوانیم برای خودمان قدرت به وجود اوریم
پرسمان
دانشجوی گرامی؛ اگر منظور شما رسیدن به قدرت از طریق آموزش و به کارگیری سحر و جادوست، لطفاً توجّه داشته باشید که آموزش، يادگيري و استفاده از آن و پرداخت پول در قبال آن حرام است. در اسلام راهي مشروع و جايز به نام تمسک به«تقواي الهي» براي قوي شدن نفس وجود دارد که در سیره عملی علماي بزرگ نيز بهره گیری از آن مشهود است. انسان با تقوا و دوري از گناهان و انجام واجبات، رابطه ای با خداوند رحمان برقرار می سازد و به مقاماتی می رسد که حتي می تواند با بهره گیری از ذکر و دعا جلوي سحر ساحران را بگيرد. تفکر و تعمق در آیه 102 سوره بقره نیز در این زمینه پیشنهاد می گردد: وَاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيَاطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَ ... و پیروی کردند سخنانی را که (دیوان و) شیاطین در ملک سلیمان (به افسون و جادوگری) می‌خواندند، و هرگز سلیمان (با به کار بردن سحر به خدا) کافر نگشت و لکن شیاطین کافر شدند که سحر به مردم می‌آموختند.
میهمان
درموردطلسم شدن پسرم وسواس فکری شدیدداردمیخواستم ببینم ایاطلسم شده
پرسمان
دانشجوی گرامی؛ کسی نمی تواند تعیین کند که الآن فلانی را سحر و جاو کرده اند و چنین چیزی برای احدی قطعی و مسلّم نیست؛ اگر هم کسی ادعا کرده، باور نکنید.1 راه حل مناسب در چنین مواقعی مراجعه به روان شناس و درمانگر متخصص می باشد. 1. حجت الأسلام حسین وحیدپور (برنامه پاسخگویی به احکام).

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.