مبلغ سعودی و تکفیر ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ - ۱۰۹ بازدید

دلیل مفتی وهابی برای تکفیر شیعیان چیست؟

به گزارش العالم، "عبدالعزیز الفوزان" -مبلغ وهابی سعودی- در گفتگو با شبکه سعودی-تکفیری "الرساله" با اصرار بر تکفیر شیعیان، زبان به گزافه گویی گشود و پیروان اهل بیت (علیهم السلام) را مشرک و منحرف از اسلام توصیف کرد.او در اظهاراتی بس سخیفانه می گوید: "عامه شیعیان کافر نیستند، ولی اینکه بر عقاید شیعی خود اصرار می ورزند، موجب می شود تا آنها هم به جرگه کفار درآیند. هرکه حق را به ادله خود بشناسد و باز هم بر سر کفر خود اصرار ورزد کافر است؛ اما بحث ما در مورد عامه شیعیان است. آنها جزء مساکین هستند؛ از زمان تولد با این مذهب انحرافی رشد یافته اند، عقاید تکفیری را با شیر مادرانشان نوشیده و با آن پرورش یافته اند؛ به همین خاطر، آنها در مسیر حق هستند. آنها در دفاع از عقاید خود می میرند، با مخالفان خود جنگ می کنند و به عنوان جهاد، جان خود را فدا می کنند. در حقیقت آنها به خاطر جهلی که دارند، جزء مساکین به شمار می روند و امیدواریم از جهل خود بیدار شوند."
او با اشاره به شبکه تکفیری-سعودی "الرساله" و دیگر شبکه ها و سایت های مشابه آن ادامه می دهد: "ولی هر آنکه با وجود این شبکه ها و سایت ها حق را شناخت و باز به این عقاید خود اصرار ورزید، مطمئنا کافر است."
این مبلغ تکفیری- وهابی در تکفیر خود علیه شیعیان به ادله ای استناد می کند که نه تنها شیعیان به هیچ یک از آن اعتقاد ندارند، بلکه حتی آن را به طور کامل رد می کنند. او به دلایلی استناد می کند که "غُلات" به آن معتقد هستند؛ مانند همان "غُلات" وهابی که از میان اهل سنت برخواسته اند.
هنگامی که بنابر ادعای منابع وهابیت، پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می فرماید "هرگاه وحی بر من دیر نازل می شد، گمان می کردم بر خاندان "خطاب نازل شده است" این خود، نمونه وهابی خیانت –العیاذ بالله- جبرائیل(علیه السلام) به پیامبر(صلی الله علیه و آله) است.

"غُلات" گروهی هستند که در مورد عقاید مذهبی خود مبالغه می کنند.
در واقع وهابیتی که "الفوزان" و دیگر شیوخ تروریستی در عربستان سعودی از آن تعبیر می کنند، همان چیزی است که به تروریست های القاعده و داعش اجازه داده است تا مسلمانان را با ادعای کفر، شرک و ارتداد قتل عام و ذبح کنند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
تمام فرقه های باطل و تو اون درآوردی قرن ۲۰و ۲۱ توسط گروه های منحرف و شیطانی که در قرآن یک بار هم از آنها نامی برده نشده اینها انسانهای بی تقواء گمراه دین فاسد منافق میباشند ۷۴الشجرتها الملعونه ۷۴ نوادگان پلید شجره ملعونه میباشند همین اینها باعث ۷۴ فرقه شدن دین الهی شدند فاسدالعقیده منحرف میباشند از سیمای شیطانی و پلید آنها مشخص است دروغ گویانی فاسد فاسق میباشند و از قرآن شرم نمیکنند نام شیعه چندین بار در قرآن آمده است ولی نام فرقه های باطل یک بار هم در قرآن نیامده نام همه ۷۴ فرقه پلید را که در قرآن نیامده باید به دیوار کوبید و اینها همه ضد ولایت و ضد اهل بیت پیامبرند خداوند ان شاء الله هدایتشان کند که به قرآن و آیاتش توهین میکنند وَ إِنَّ مِنْ شِیعَتِهِ لَإِبْراهِیمَ إِذْ جاءَ رَبَّهُ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ:

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.