متن بدون نقطه ۱۳۹۲/۶/۲۰ - ۱۳۳ بازدید

متن بدون نقطه
متن بدون نقطه

(( درود دادار دو سرا مر سرور مکرّمم را که در راه سلوک الی الله السّلام همواره سعی کامل دارد و در وصول الی مکارم الرّسول رسم سائل. الحمدلله صدرَه الحمدلله که دلدار هر دم صلا در دهد که هلمُّوا. کدام ملک داعی سائل آمد و کدام مالک همدم مملوک؟ سالک مطّلع همواره هوس کار و هر دم در سُدّه ی سرای دادار سرآرد که اساس هر کار و ملاک هر امر و مصدر آمال همه کردگار دو عالم آمد که همه را اسم او سرود و رسم او سرور و حکم محکم او مسلّم و مطاع که حاکم دادگر حکم او روای همه آمد.

ای گرامی همدرد و محرم اسرارم دلی که دلدار دارد همه دارد و آدم کامگار همهمه و او را دو احوال دارد و هر که هوای وصال دارد در سحرها حال دارد.

آری سالک در سحر حال دگر دارد که سر روی مُهر آرد و دل مملوّ مِهر کردگار ماه و مهر دارد. راهرو در سحر کامروا گردد که در سحر دردها دوا گردد که سحر سالک دل داده ی آواره را رَه آورد کوی ولا آرد.

دل را اطلس آسا ساده و هموار دار که عکوس ارواح را در او گردآوری که دل سالم کرسی ملائک و عکّاس ارواح گردد.

در کلام علماء اعلام و سُلاّک إلی الله الهادی دارد که اعلی و اکرم اوراد مر راهرو را کلمه ی طاهرِ و مطهِّر لا إله إلاّ الله و درود مُرَوِّح و معطَّر اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد آمد. اگر اهل دلی دل را آگاه دار که آدمی را رسوم عموم عوام و گاهی هم همسر و اولاد و اموال و دگر امور وی دام و سدّ راه گردد.

طعام روحی که مطعم و مأکل ارواح آمد کی در کام هر کسی گوارا گردد؟

آدم کامل همواره در همه ی امور دور محور عدل و وسط گردد.

هَدَاکَ اللهُ إِلَی السّداد؛ والسّلام
دعاگوی سرکار عالی: آملی
۲۷/۱/۱۳۴۹ ه.ش

(کتاب شریف نامه ها برنامه ها / ابوالفضائل حضرت علاّمه حسن زاده ی آملی حفظه الله/ ص۱۳ و ۱۴)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.