مجازات ترک نماز -مجازات بدحجابی ۱۳۹۱/۰۲/۱۸ - ۳۴۵۶ بازدید

نماز نخواندن و عدم رعایت حجاب چه عذابی داره؟

همین که صحبت نافرمانی خدا به پیش می‌آید باید منتظر عواقب وخیم دنیا و آخرت بود. زیرا تمامی دستورات خدا برای خود و به نفع ما است.خیلی باید در این موضوع تفکر کنید: دستورات خدا به خاطر خود ما آمده است و دود نافرمانی ما فقط در چشم خودمان می‌رود. اگر تمام عالم کافر شوند هیچ ضرری به خدا نخواهد رسید و اگر مومن باشند سودی برای خدا ندارند. هر چه کنند برای خودشان است چه بد و چه خوب.پس انسان عاقل سخن کسی را که فقط به خاطر علاقه به او سخن گفته و سودی و زیانی از موافقت یا مخالفتش نمی‌برد گوش می‌کند. و خدا اینگونه است.
نکته دیگری که البته حاصل مطلب بالا است این است که وقتی سخن از عذاب برای نافرمانی است نباید خیال کنیم: عذاب چوبی است که خدا برای حرف گوش نکردن ما به ما می‌زند؛ بلکه توجه کنید: عذاب باطن آن عمل ما است. جهنم چیزی جز اعمال ما نیست. فرد جهنمی تبدیل به جهنم می‌شود و کارهای او، خودش را می‌سوزاند!
اما در خصوص نمار نخواندن و عدم رعایت حجاب:
اگر کسی نماز را ترک ‌کند و با همین حال از دنیا برود، هیچ عملی از او پذیرفته نیست و خسران ابدی شامل حال او می‌گردد و با کفار محشور می‌شود. در حقیقت هرکس نماز را عمدا ترک کند آشکارا کفر ورزیده است و کسی که نماز نمی‌گذارد بهره ای از دین ندارد. اما کسی که کاهل نماز است، به میزانی که در نماز سستی می‌کند، عقوبت سختی شامل حال او می‌گردد.
دین اسلام اصول و ضروریاتی دارد که بر هر فرد مسلمان واجب است که به آنها متعهد باشد. نماز، روزه و خمس از واجبات است؛ یعنی اگر انسان در هریک از اینها کوتاهی کرده، و تا آخر عمر اصلاح عمل نکند و با این حال از دنیا برود، بطور قطع مؤاخذه خواهد شد.
«ذکر چند نکته درباره‌ی تارک الصلواة»:
- در قرآن یکی از عوامل جهنّمى شدن را ترک نماز ذکر کرده است. یکی از سؤال‌هایی که بهشتیان از جهنمیان می‌پرسند، در خصوص علت جهنمی شدن آنها می‌باشد که آنها ریشه و علت اصلی چنین عقوبتی را ترک نماز مطرح می‌نمایند؛ «فی جَنَّاتٍ یَتَساءَلُونَ، عَنِ الْمُجْرِمینَ، ما سَلَکَکُمْ فی سَقَرَ، قالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّینَ، (سوره المدثر، آیه‌ی 40 به بعد) آنها در باغهاى بهشتند، و سؤال مى کنند... از مجرمان: چه چیز شما را به دوزخ وارد ساخت؟! مى گویند: ما از نمازگزاران نبودیم».
- تارک الصلاه با قارون و فرعون و هامان محشور شده و با منافقین روانه جهنم می‌شود.
رسول خدا (صل الله علی وآله) فرمودند : لَا تُضَیِّعُوا صَلَاتَکُمْ فَإِنَّ مَنْ ضَیَّعَ صَلَاتَهُ حَشَرَهُ اللَّهُ مَعَ قَارُونَ وَ فِرْعَوْنَ وَ هَامَانَ لَعَنَهُمُ اللَّهُ وَ أَخْزَاهُمْ- وَ کَانَ حَقّاً عَلَى اللَّهِ أَنْ یُدْخِلَهُ النَّارَ مَعَ الْمُنَافِقِینَ فَالْوَیْلُ لِمَنْ لَمْ یُحَافِظْ عَلَى صَلَاتِهِ ؛ نمازتان را ضایع نکنید؛ بدرستیکه هر کس که نمازش را ضایع کند خداوند او را با قارون و فرعون و هامان (که لعنت و ننگ الهی بر آنها باد) محشور نماید و واجب است بر خداوند که داخل کند او را با منافقین پس وای بر کسیکه بر نمازش محافظت ننماید. (جامع الأخبار، ص: 74)
- اولین چیزی که در قیامت بر آن محاسبه می‌شود نماز است.
پیامبر خدا (صلی الله علیه و اله) فرمود: بهترین واجبات پس از شناخت (خدا) نماز است. نماز نخستین چیزى است که بنده را براى آن مورد حساب قرار مى دهند، اگر پذیرفته شد سایر اعمال نیز پذیرفته مى شود و اگر پذیرفته نشد بقیّه اعمال نیز پذیرفته نمى شود. (الکافی ج 3 ص 268 )
- نقش نماز در دین همچون ستون خیمه است.
رسول خدا (صلّى اللَّه علیه و آله) فرمود: نقش نماز، چون نقش ستون خیمه است، چون ستون استوار ماند، طنابها و میخها و پوشش پایدار مى ماند و اگر ستون بشکند نه طنابى و نه میخى و نه پوششى باقى مى ماند. (پیام پیامبر، ترجمه فارسى، ص: 667)
- ترک نماز موجب باطل شدن اعمال نیک انسان می‌گردد.
رسول خدا (صلی الله علی وآله) فرمودند : مَنْ تَرَکَ صَلَاتَهُ حَتَّى تَفُوتَهُ مِنْ غَیْرِ عُذْرٍ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ
کسی که بدون دلیل نمازش را رها کند تا اینکه قضا شود بدرستی که اعمالش را باطل کرده است. (جامع الأخبار، ص: 73)
اما حجاب دستور صریح قرآن کریم است و ترک آن مخالفت با آیه قرآن کریم و دستور خدا است.(نور 31 و احزاب 59) پس تمام عذاب‌هایی که برای گناه‌کاران در قرآن آمده است را در بر می‌گیرد.
عمل گناه (ترک امر خدا و ارتکاب نهی خدا) کیفر دارد که هول مرگ ، قبر ، قیامت و جهنم و عذاب های آن و محرومیت از بهشت و نعمت های آن است.
طبق روایات بی حجابان مورد لعنت خدا و فرشتگان هستندبه طوری که در روایات شیطان به یکی از پیامبران فرمود که نیمی از سپاهیان من را بی حجابان تشکیل می دهند و آنها امید من هستند و تیری است که خطا نمی رودطبق روایات اکثر جهنمیان را زنان بی حجاب تشکیل می دهند و کمترین بهشتیان را زنان بی حجاب.
خداوند همه ما را موفق به اطاعت و بندگی خود کند. موفق باشید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
من حاضرم به جهنم برم ولی نماز نخوانم
پرسمان
سلام علیکم، شما اطلاعی از جهنم و سختی آن نداری و گرنه چنین سخنی را نمی گفتی. ضمنا نماز خواندن تنها برای جهنم نرفتن نیست. نماز یک عمل عرفانی است و انسان را به اوج بندگی و عرفان و کمال می رساند و لذت و سعادت بسیاری در آن هست که اهل دل از آن مطلع اند.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.