محدودیت جنسی -عدم محدودیت در بهشت ۱۳۹۱/۰۲/۱۱ - ۵۲۴۲ بازدید

چرا در زمین همه ی لذت های جنسی بغیر از همسر خود حرام اعلام شدده در صورتی که در بهشت بازاری وجود دارد که عکس مردان و زنان انجا قرار دارد و میتوانند آنها را برگزینند؟؟؟؟؟؟؟؟این تضاد نیست؟؟
آیا معنی شهوت رانی صدق نمیکند در بهشت؟؟
اگر نه پس در زمین چرا اینگونه است؟؟

در پاسخ به نکاتی توجه کنید : 1. عالم دنیا عالم تنگنا و محدودیت است و همه چیز در ان دارای حد و مرز و چارچوب است و همین محدودیت عامل تزاحم و کشمکش و فساد است . عالم آخرت عالم نا محدود و وسیع و به دور از هر گونه محدودیت و تنگنا است . 2. طبیعی است که نظام حاکم بر این دو عالم نمی تواند یکسان باشد و به طور طبیعی متفاوت است و همین موجب می شود که امور بسیاری که به دلیل شرایط و احکام خاص حاکم برعالم دنیا و به خاطر بروز مفاسد و ناهنجاری ها و نابسامانی ها در این عالم ممنوع است در ان عالم مجاز و روا باشد .
3. حرمت ارتباط جنسی با غیر همسر به خاطر عوارض و پیامدهای نامطلوب و مفاسدی است که در دنیا دامنگیر بشر می شود و روابط خانوادگی را متزلزل و حریم خانواده و امنیت روانی اجتماع و حیات و بقای فرد و اجتماع را در معرض اسیب جدی قرار می دهد .
4. ماهیت لذت جنسی و ازدواج در بهشت و دنیا متفاوت است . ارتباط جنسی در دنیا علاوه بر دفع شهوت ، غفلت آور است اما این ارتباط در بهشت ذکر و یاد آور خدا است مانند غنا و آواز خوانی در بهشت که نه تنها عامل غفلت و خمود نیست بلکه ذکر و تسبیح خداست .
4. روایتی که در پرسش بیان شده مربوط به این موضوع است که در بهشت مسأله ى لذت هاى جنسى اختصاص به مردان ندارد؛ بلکه زنان نیز در بهشت مى توانند براى خویش شوهرانى دلخواه برگزینند . در منابع کلامى و روایى چنین آمده که در روز قیامت، اگر همسر زن مؤمن، اهل بهشت بود او را اختیار مى کند و اگر از اهل جهنّم بود مردى را از بهشت براى خویش بر می گزینند. از امیرمؤمنان علیه السلام روایت شده است: «در بهشت بازارى است که در آن خرید و فروشى نیست؛ تنها در آنجا تصویر مردان و زنان وجود دارد. هر کس که تمایلى به آنان پیدا کند، از همان جا بر او وارد مى شود»
بحارالانوار، ج 1، ص 148.
برای آگاهی بیشتر ر. ک : کتاب ازدواج اسلامی از استاد شهید دستغیب شیرازی


نظرات

میهمان
سلام .اگر دختر و پسری قصد ازدواج داشته باشند ولی هنوز شرایط ان پیش نیومده.و در قبل از ازدواج بخاطر عواطف و احساسات و از این قبیل موضوعات تا بغل گرفتن همدیگر هم پیش رفته باشند،اما از این موضوع احساس گناه داشته باشند ولی دل تنگی یا ترس از دست دادن همدیگه به انها اجازه فاصله را رعایت کردن ندهد،باید چه کنن؟
پرسمان
سلام علیکم، به خاطر پیشگیری از آسیب های احتمالی که در روابط دختر و پسر وجود دارد هر گونه روابط قبل از ازدواج باید با دقت رصد شود تا به دوستی و ارتباطات پنهانی کشیده نشود.
طبق نظر مقام معظم رهبری: «دوستی با نامحرم حتی اگر محرک و از روی شهوت نباشد جایز نیست». البته سایر مراجع عظام تقلید هم همین نظر را دارند و طبق نظر همگی آنها «دوستی بین دختر و پسر جایز نیست؛ چون ترس افتادن به گناه در میان است».
برقراری رابطه دوستانه با جنس مخالف خارج از چارچوب‌های شرعی، ضوابط عقلی و ملاحظات عرفی چه کم و چه زیاد در هر صورت عملی حرام و گناه است و آسیب های زیادی را متوجه فرد می کند؛ بنابراین شما باید رابطه خود را با یکدیگر قطع کنید، راه های دسترسی را قطع نمایید و به او نیز اجازه ارتباط مجدد را ندهید.
داشتن قصد وانگیزه ازدواج دلیل بر ادامه رابطه و افتادن در گناه نمی شود. می توان رابطه را موقتاً قطع کرد و سپس بعد از فراهم شدن شرایط ازدواج و رفع موانع برای خواستگاری و ازدواج اقدام کرد.
باید توجه داشت که در امر حرام و گناه آلود هیچ خیر و برکتی وجود ندارد. این مسئله را حضرت امام علی (علیه السلام) در عبارتی کامل تر و دقیق تر بیان می کنند:
«مَا خَیرٌ بِخَیرٍ بَعْدَهُ النَّارُ وَ مَا شَرٌّ بِشَرٍّ بَعْدَهُ الْجَنَّةُ وَ کُلُّ نَعِیمٍ دُونَ الْجَنَّةِ فَهُوَ مَحْقُورٌ وَ کُلُّ بَلَاءٍ دُونَ النَّارِ عَافِیة» (۱)؛ «خیرى که در پى آن آتش باشد، خیر نخواهد بود و شرّى که در پى آن بهشت است شرّ نخواهد بود و هر نعمتى بى بهشت ناچیز است و هر بلایى بى جهنّم، عافیت است».
امام حسین(علیه السلام) می فرماید:
«مَن حاوَلَ أمراً بمَعصیَةِ اللّه ِ کانَ أفوَتَ لِما یَرْجُو وأسرَعَ لِمَجِیءِ ما یَحذَرُ» (۲)؛ «هر که با نافرمانى و معصیت خدا کار [و هدفی] را بجوید، مطلوب خود را بیشتر از دست دهد و به آمدنِ آنچه از آن دورى مى کرده است، بیشتر شتاب بخشد». پی نوشت ها:
۱. شریف رضى، محمد بن حسین، نهج البلاغة، قم: هجرت، ۱۴۱۴ق، ص۵۴۴.
۲. حر عاملى، محمد بن حسن ، وسائل الشیعة، قم : مؤسسة آل البیت علیهم السلام، ۱۴۰۹ق، ج۱۶، ص۱۵۳.
میهمان
خدا پشتو پناهتون باشه براتتون از ته دل دعا میکنم که دقدقتون هدایت منو امثال منه
میهمان
دختری هستم در دوران عقد که بخاطر محدودیتی که برای نزدیکی با همسر داشتم ونیز زور واجبار از طرف همسر مجبور به تن دادن به نزدیکی از مقعد شدم میخواستم ببینم حکم این عمل من در اسلام چیست وبا توجه به اینکه دچار عوارض شدید شدم چکار میتوانم بکنم که همسرم دست از این کار بردارد ضمن اینکه هروقت با انجامش مخالفت میکنم با تهدید وارعاب او مواجه میشوم
پرسمان
سلام علیکم، اگرچه در دین مبین اسلام، انسان می‌تواند هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد، تنها در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه، آمیزش جنسی و سکس مهبلی ممنوع شده است، ولی بقیة التذاذات به قوت خود باقی است، اما باید توجه داشت که این تجویز به معنای مناسب بودن و یا مُجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی بین همسران نیست. برخی از رفتارهای جنسی مثل سکس مقعدی در شرع مقدس اسلام و به فتوای غالب فقها، کراهت شدیده دارد و برخی از علما بر اساس روایات وارده، آن را حرام می‌دانند و اگر باعث آزار و اذیت همسر گردد حرمت آن بیشتر است. البته اگر دخولی صورت نگیرد در این فرض کراهتی ندارد. همچنین آنهایی هم که قائل به حرمت نیستند، این امر را منوط به رضایت همسر می‌دانند و در جایی که زن راضی به این گونه روابط نیست برقراری رابطه مقعدی و اجباز زن به این عمل، حرام می‌گردد. ضمن این که پزشکان و متخصصان نیز این عمل را از لحاظ بهداشتی و فیزیولوژیکی صحیح نمی‌دانند و آسیب‌هایی را برای آن می‌شمارند.
ما به هیچ وجه رابطه جنسی مقعدی با همسر را به علت عوارض زیادی که برای زوجین به همراه دارد توصیه نمی کنیم؛ چرا که از نظر پزشکی این نوع رابطه دارای آسیب هایی است. از جمله شل شدن اسفنگتر یا ماهیچه حلقوی اطراف مقعد می شود و در آینده می تواند به بی اختیاری مدفوع زن بیانجامد. همچنین خراش های مخاط داخلی مقعد و انتهای روده باعث عفونت این ناحیه شده و برای زن ناگوار است.
برای حل اساسی مشکل، توصیه می شود عروسی را جلو بیندازید تا به همۀ محدودیت های خود پایان ببخشید. با ارضای بهینه و مطلوب نیاز جنسی از تنش های جنسی شوهرتان کاسته خواهد شد و انگیزه ای برای رابطه جنسی مقعدی نخواهید داشت. همچنین می توانید با معاشقه بدون دخول و با دس و بدن تان شوهرتان را ارضا کند. ارضای جنسی توسط دست یا بدن همسر نوعی خودارضایی و استمنا حلال است که در برخی موارد که امکان آمیزش و مقاربت جنسی همسران وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید