محدویت های جنسی زن و شوهر ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۲۵۸ بازدید

به نام خدا.با سلام.ایا ما حدیثی از اهل بیت علیهم سلام الله داریم که استمنا توسط همسر جایز است یا هر نوع تحریک از جانب غیر همسر مثلا تحریک با لباس تحریک کننده خود همسر توسط خودش که مخالف حرف خدا در قران است که می فرماید امیزش [و تحریک] توسط غیر همسر حرام است بر مومنان(همانند اینکه همسر با لباس تحریک کننده که لباس دشمنان اسلام است مارا تحریک کند)داریم؟یا هرنوع حدیث درمورد امیزش از پشت یا هرنوع امیزش حیوانی که کثافت و نجس کاری در ان باشد(مثل لیسیدن اعضای تناسلی زوجین)داریم که جایز باشد؟

خدمت شما سوال کننده محترم عرض شود حکم شرعی این مسائل در رساله های تقلید مراجع چنین بیان شده است که زن می تواند با دست یا سایر اعضای بدن خود برای شوهرش استمنا کند و اشکالی هم ندارد . همچنین اشکال ندارد که مرد برای زنش استمنا کند.(۱) و در مسأله ای دیگر چنین بیان شده است که : مرد می تواند با همسرش ملاعبه و منی خود را خارج کند و این کار اشکال ندارد و گناه نیست. آن استمنایی حرام است که مرد با خودش کاری کند که منی از او خارج شود. اما اگر با زنش بازی کند و خود را به هر جای خانمش بمالد تا منی خارج شود، اشکال ندارد.(۲)گرچه هیچ محدودیتی برای تتمیع و لذت بردن در روابط جنسی زن و شوهر وجود ندارد اما برخی رفتارهای جنسی برای بعضی افراد چندش آور و موجب نفرت می شود و باید مراقب بود که این نوع رفتارها در درازمدت، باعث کاهش میل و قوای جنسی می شود و آثار مخربی بر روابط جنسی زوجین می گذارد.
پاورقی:
(۱) امام خمینی، تحریرالوسیله، ج۲ ،ص ۲۴۳.
(۲) همان.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.