محمد سالم الخضر ۱۳۹۳/۰۷/۰۸ - ۲۴۲ بازدید

محمد سالم الخضر کیست؟

وی یکی از وهابیونی است که با تمسک به ظاهری اعتدال جو و معتدل سعی در این داشت که خود را یک سنی معتدل نشان دهد اما در عمل با نوشتن و تالیف کتبی تند و به دور از واقعیت برای تخریب وجهه شیعه امامیه بسیار تلاش می کرد و در کتبش عملا دیگر مذاهب به خصوص شیعه را تکفیر کرده و مطرود می خواند. به طور مثال در کتاب توحید خود بارها شیعیان را منحرف و خطاکار و به دور از اسلام و کافر خطاب کرده و بدین وسیله ماهیت پلید خویش را روشن ساخته است.
وی زنده است و در کویت موسسه ای دارد به نام مبره الآل و الاصحاب و به خیال خود سعی در این دارد که در این موسسه ثابت کند که بین اهل بیت پیامبر و اصحاب به خصوص سه خلیفه اول دوستی و محبت وجود داشته است لذا نام موسسه خود را هم بدین نام نامیده است.
برخی دیگر از آثار وی به قرار ذیل است:
أهل البیت بین مدرستین [ بین مدرستی الاعتدال والغلو ] ( عربی )
إنی رزقت حبها [ السیرة العطرة لأم المؤمنین خدیجة رضی الله عنها ] ( عربی )
البلاغة العمریة ( عربی )
الوصیة الخالدة ( عربی )

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
آیا ضرورت دارد موسسه و کتابهای چنین کسی معرفی شود؟ خود این باعث ترویج او نمی شود؟ یا مصلحت این که او به وهابیت معرفی شود اهم است؟

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.vahabiat.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات سروش، بله و گپ پرسمان : @porsemanbot

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.